logo

Çubuk Asayiş Bülteni

Çubuk Asayiş Bülteni

Çubuk değişik bölgelerinde meydana gelen asayiş olaylarında kaza ve hırsızlık olayı meydana geldi.

Çubuk’ta 3 ayrı trafik kazası: 1 yaralı, Çubuk’ta aynı saatte meydana gelen üç ayrı trafik kazasında bir kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, 1. Kaza: Yıldırım Beyazıt Mahallesi Ankara Bulvarı Sefa Market önünde meydana gelen kazada Murat Teber yönetimindeki 06 CCA 37 plakalı servis otobüsü, İbrahim Kavalcı idaresindeki 06 MDP 47 plakalı otomobile çarptı. Kazada yol levha ve işaretleri ile otobüs ve otomobilde maddi hasar meydana gelirken şans eseri yaralanan olmadı.

2. Kaza: Yavuz Selim Mahallesi Saray Caddesi’nde meydana gelen kazada, Haydar Gümüşoğlu yönetimindeki 06 BG 5499 plakalı otomobil ile Irak Erbil plakalı Veyis Özkan idaresindeki otomobil çarpıştı. Kazada otomobillerde maddi hasar meydana gelirken, yaralanan olmadı.

3. Kaza: Atatürk Mahallesi Şehit Mehmet Fatih Atat Caddesi Yeni Otobüs Terminali önünde meydana gelen kazada ise, Ömer Akıl yönetimindeki 06 LVT 29 plakalı otomobil ile H. İbrahim Aydoğan idaresindeki 06 ET 8286 plakalı otomobil çarpıştı.

Kazada yaralanan  H. İbrahim Aydoğan ambulansla Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

 

Çubuk’ta Adliye Önündeki Büfe Soyuldu

Çubuk Adliye Sarayı’nın önündeki büfeden yaklaşık bin 500 liralık sigara çalındı.

Alınan bilgiye göre, olay sabaha karşı meydana geldi. Adliye önüne gelen kişi ya da kişiler, ilçedeki Yeni Haber Gazetesi’nin imtiyaz sahibi de olan Refik Bayram’a ait büfeye girdi.

Camdaki demir parmaklığı kırarak içeriye giren kişiler, rafta bulunan yaklaşık bin 500 liralık sigarayı aldıktan sonra kaçtı. Sabah işyerine gelen Bayram, iş yerinin soyulduğunu fark edince polisten yardım istedi. Olay yerine gelen polis parmak izi alırken, olayla alakalı soruşturma sürüyor.

İlçedeki polis azlığının defalarca dile getirmelerine rağmen bir çözüm bulunamadığını söyleyen Bayram, “İlçemizde 2004 yılından önce polisin sorumluluğunda 5 mahalle vardı ve 120 polis görev yapıyordu. Bugün polis sorumluluğunda 15 mahalle olmasına rağmen yaklaşık 100 polis görev yapmaktadır. Ne yapsın polis nereye yetişsin. Bugün bana yapılan yarın başkasına yapılır. Bir an önce gerekli tedbirler alınmalıdır” diye konuştu.

#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?