logo

Çubuk Ankara Yolu Sürücülerin Camlarını Kırıyor

Çubuk Ankara Yolu Sürücülerin Camlarını Kırıyor

Çubuk ile Ankara arasında ulaşımın sağlandığı, Yeni Şabanözü Kavşağından Havaalanına kadar olan kontrolün Karayollarına ait olduğu belirtilen 16km yol sürücülerin korkulu rüyası oldu. Yaklaşık 3 ay önce Devlet Karayollarınca yolun üzerine dökülen mıcırdan kaynaklandığı iddia edilen cam kırılmaları ve kazalar sürücüleri canından bezdirdiği belirtildi.

İlçede mıcır tartışmaları büyüyerek sürerken sürücülerin Çubuk Belediyesini suçladığı ve bu konuda muhatabın Belediye olduğu zannedildiğini belirten Çubuk Belediyesi Başkanvekili Halil Soba, konunun muhatabının kendileri olmadığının altını çizerek şunları söyledi:” Çubuk Ankara arasında yaklaşık 16km yolun sorumluluğu Devlet Karayollarına aittir. Vatandaş bunu bilmediği için ilk olarak bu konuda şikayetlerini bize iletmekte ve bu konuda bizi sorumlu tutmaktadır. Gerçektende yolun üzerine sonradan dökülen mıcırın yol ile bütünleşmediğinden, araçlar seyir esnasında taş fırlatmakta bu da sürücüler için hayati tehlike arz etmektedir. Büyük ölçüde maddi kayıp söz konusu. Bu konuda Devlet Karayolları yetkilileri ile ve Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile gerekli girişimlerde bulunacağız” dedi

Mıcır yüzünden yaşanan araç camlarının, farlarının kırılması, kaportalarının zarar görmesi yanında maddi kazalarında pek çok olduğuna dikkat çeken Çubuk Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Zekerriya Erdoğmuş , köy yollarının bile bu çağda artık mıcır olmadığını dikkat çekerek şunları söyledi:” Köy yollarının bile mıcır olmadığı bu çağda ilçenin vitrini olan ve tek ulaşım noktamız olan Çubuk Ankara yolunun mıcır olması ilçemize yakışmıyor. Mevcut asfaltın üzerine zamansız ve kalın mıcır dökülmesi yola tam yapışmayınca da bu durum ortaya çıktı. Sonradan dökülen mıcırın tamamına yakını kalkarak sürücüler için tehlike arz etti. Hem yola serilen mıcırın maliyeti göz önünde bulundurulursa hem de araçlara verdiği maddi zarar göz önünde bulundurulursa büyük bir milli servetin kaybedildiği ortaya çıkar. Ayrıca mıcır yüzünden oluşan kazada bir vatandaşımızın hayatı kaybolursa bunun vebalini kim verebilir. Ben buradan tüm yöneticilere sesleniyorum bu ayıbın bir an önce ortadan kaldırılmasını istiyorum.”

Yola serilen mıcırın ardından işlerinde çok büyük oranda artışların olduğunu belirten 10 yıldır oto camcılığı yapan İsmail Dönmez, kendileri bu durumdan memnun olsa da vatandaş açısından iyi olmadığını söyledi. İsmail Dönmez, ekonomik krizin olduğu bu günlerde vatandaşın kırılan araç camlarını değiştirmekte zorlandığını belirterek şunları söyledi:” Gözlemlediğimiz üzere ilçede bulunan her üç araçtan birinin camı kırık veya çatlak. Bazı araçların camları birden fazla kırılıp değişmiş durumda. Her gün bir çok kişi cam fiyatı sormaya geliyor. Bir çoğu maddi sıkıntıdan dolayı değiştirmiyor. Kaskosu olan araçlar da kaskonun anlaşma yaptığı yerlerde camlarını değiştirmekte. Biz değiştirelim veya bir başkası değiştirsin ancak yol ile ilgili önemli bir sorun olduğu her haliyle belli” şeklinde konuştu.

Etiketler: »
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?