logo

Çubuk Ajans Haberleri Arşivi

 

ÇUBUK’TA SANAYİ ESNAFI ZOR DURUMDA

  Çubuk sanayisinde bulunan Çubuk Tel Örgü Firma sahibi Kadir Büyükleblebici : “Çoğalan yeni arabaların iç piyasaya girmesi ile eski arabalar piyasadan kalktı, sanayi esnafının işi azaldı” diye konuşarak, Çubuk sanayi esnafının sıkıntılarından bahsetti.

  Çubuk’ta Sanayi Esnafı Zor Durumda

Çubuk sanayisinde bulunan Çubuk Tel Örgü Firma sahibi Kadir Büyükleblebici : “Çoğalan yeni arabaların iç piyasaya girmesi ile eski arabalar piyasadan kalktı, sanayi esnafının işi azaldı” diye konuşarak, Çubuk sanayi esnafının sıkıntılarından bahsetti.

Büyükleblebici: “Sanayide durağan durum devam ediyor, esnaf gününü kurtarıp gidiyor. Esnaf sadece kirasını ödeyip evine ekmeğini götürüyor. Eskiden kooperatif kurulup bir iş sahası açılıyordu. Şimdilerde bu kooperatifleşmeler olmuyor. Şimdi ne olursa olsun garanti kapsamındaki yeni arabalar servisine gitmek zorunda. Burada da garanti servisi yok. Bunları yapabilecek ustada yok. Çünkü bu arabalar Avrupa arabalar, hepsi bilgisayar sistemi ve kontrolü ile tamir edilen araçlar. Böyle bir araç servisi sanayide yok. Çubuk sanayisinde de bu tür servisler için gerekli işyeri büyüklüğü de yeterli değil. Zamanın da küçük yapılan sanayi deki dükkânlar şimdilerde servis için kullanılamıyor. Buraya da 500 metrekare 1000 metre kare sanayi dükkânları yapıldığı takdirde Çubuk güzel gelişir, her türlü sanayi işi yapılır. Bir nevi sanayi fabrikaları olur. Herkes o bölgeye yani buraya gelebilmeli. Her türlü işini yaptırabilmeli” diye konuştu.

İLÇENİN ZENGİN ESNAFINA İŞ DÜŞÜYOR

Çubuk sanayide çok tecrübeli yetenekli ve başarılı ustaların olduğunun altını çizen Büyükleblebici “Servisteki ekipmanların hepsi buradaki ustalarda olsun burada ki ustaların çok büyük işler yapacağından eminim. Oto elektrik konusunda Çubuk sanayisi çok iyi, bu konuda sıkıntı yok müşteri memnuniyeti var. Parçacılar da iş yapamıyor. Yedek parça bulunamıyor. Çünkü çok araba çeşidi var. Parçacı hangi parçayı alsın birçok araba çeşidi var. Burada sanayi esnafı, kooperatif başkanlarının ön ayak olmaları gerekiyor. Çubuk ta yeni bir sanayi sitesi kurulup çeşitli servisler getirilerek, Çubuk’un parası Çubuk’ta kalabilir. Çubuk’taki sanayi esnafı kredi çekemiyor. Biz ne küçük esnafız, ne de Kobi bu yüzden kredi çekemiyoruz. Burada ilçenin zengin esnafına iş düşüyor ”diyerek çağrıda bulundu.

 

KAMYONCULAR KOOPERATİFİ YİNE MUTLU OLDU

Çubuk Sınırlı Sorumlu Kamyoncular Kooperatifi Olağanüstü Genel Kurulunda başkanlığa Metin Mutlu yeniden seçildi.

Halk Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirilen genel kurula 139 kooperatif ortağından 128 i katıldı. Genel kurulda, Metin Mutlu ve Adil Ateşin başkan adaylığında iki listeyle Seçim yapıldı. Oylamada 128 oyun 56 sını Adil Ateş, 72 sini de Metin MUTLU aldı.

16 oy farkıyla Metin Mutlu yeniden başkanlığa seçildi.

Kooperatif Başkanı Mutlu, yaptığı açıklamada, yeni bir kadroyla kamyoncu esnafının sorunlarını çözmeye çalışacaklarını söyledi. Türkiye genelinde yaşanan ekonomik kriz ve dalgalanmalardan en fazla etkilenenlerin kamyoncular olduğunu savunan Mutlu, hedeflerinin üyelerine iş bulmak ve önceden olduğu gibi temiz bir yönetim sergilemek olduğunu ifade etti.

 

TULAREMİ HASTALIĞINA DİKKAT

  Çubuk Sağlık Grup Başkanlığı tarafından köy muhtarları ve vatandaşlar tularemi hastalığı konusunda uyarıldı. 

  Bu yıl yağışların bol olması nedeniyle fare popülasyonunda meydana gelen artışların yaşandığına dikkat çeken Çubuk Sağlık Grup Başkanı Dr. Levent Tuğut, özellikle köylerde yaşan vatandaşların tularemi hastalığına karşı önlem alması gerektiğini belirtti. Köy muhtarlarına çok büyük görevler düştüğünü vurgulayan Dr. Tuğut, kırsal kesimlerde bulunan içme ve kullanma sularında ait kaynak, kanal, boru ve depoların, bulaşmaları önleyecek şekilde ıslahının sağlanması, içme ve kullanma sularının klorlanması ile dezenfeksiyon işlemlerinde sürekliliğin sağlanmasına gibi önlemler alınmasını gerektiğini söyledi.

Dr. Tuğut, şunları kaydetti:

“Tavşan Ateşi veya avcı hastalığı olarak da bilinen tularemi, Francisella tularensis adlı bakterinin yapmış olduğu bir hastalık. Tularemi hastalığı hasta hayvanların kirlettiği suların içilmesi, kullanılması veya bu sularla temas edilmesi ile bulaşabiliyor. Hastalık belirtileri, bakterinin alınmasından ortalama 3 5 gün sonra ortaya çıkıyor. Tularemi, çoğunlukla ani ateş, üşüme, titreme, baş ağrısı ve iştahsızlık gibi belirtilerle başlıyor. Bakterinin vücuda girdiği bölgelerde ise lenf bezlerinde şişmeler görülüyor. Genel olarak boğaz ağrısı ve boyunda şişlikler ya da göz kesesi iltihabı ile birlikte yine boyunda şişler oluşuyor” dedi.

Kendisinde hastalık belirtilerini gören kişinin en yakın sağlık kuruluşuna müracaat etmesi gerektiğinin vurgulayan Dr. Tuğut, hastalığın antibiyotiklerle tedavi edilebilmekte olduğunu sözlerine ekledi.

 

ÇUBUK DEVLET HASTANESİ BİTİRİLİYOR

Yapımına İki Yıl Önce Başlanılan Halil Şıvgın Çubuk Devlet Hastanesi Ek Binasının Büyük Bölümünün Tamamlandığı Bildirildi.

Çubuk ta iki yıl önce yapımına başlanılan Halil Şıvgın Çubuk Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ziya Albayrak, Ankara Bulvarında hastane binasının yanında yapımı süren hastane ek binasının önümüzdeki birkaç ay içerisinde tamamlanarak hizmete açılacağını söyledi.

İnşaat sahasında incelemelerde bulunan Dr. Albayrak, yapımı tamamlandığında bölge hastanesi hüviyetini kazanacak olan kompleksin Çubuk için büyük kazanım olacağını kaydetti. Dr. Albayrak, Ek bina yapımının tamamlanması ile eski binadaki bölümler buraya taşınacak. Çubuk her yünüyle büyük bir sağlık kompleksine kavuşacak. Bazı yerleri 4 bazı yerleri de 3 kat olarak projelendirilen 19 bin 735 metrekarelik alana sahip binamızda 50 hasta odası, 50 poliklinik odası ve 30 hemşire, doktor ve benzeri oda bulunuyor. Hastanemizde beş adet ameliyathane, 3 doğum odası ve 3 röntgen odası olacak. Kapasitemiz böylelikle 4 kata çıkacak. Her odada iki kişinin yatabileceği, banyo ve tuvaleti olan 100 kişilik bir kompleks olacak. Ayrıca sosyal alanları ve 138 kişilik bir de konferans salonu yer alacak. Böylelikle hastalarımıza insanca ve çağdaş bir hizmet verilecek. Çalışma, önümüzdeki birkaç ay içinde tamamen bitirilecek diye konuştu.

Eski binada bulunan acil servisin diyaliz servisi olacağını ve diğer bölümlerin de yapılacak onarımlarla birlikte idari birim olacağını söyleyen Dr. Albayrak, yeni yapılan binada özellikle acil servisin ve polikliniklerin çok güzel olduğunu belirtti. Dr. Albayrak, bu ayın sonunda geçici kabullerin alınacağını da sözlerine ekledi.

 

ÇUBUK TA TRAFİK KAZASI: 1 ÖLÜ

  Çubuk Belediyesi MHP Meclis üyesi Satılmış Çolak ın Babası S.Ali Çolak Sünlü mevkiinde bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybetti.

         Alınan bilgiye göre kaza, akşam saatlerinde Çubuk-Ankara yolu Sünlü Mahallesi mevkiinde meydana geldi. Sünlü Mahallesinde oturan Seyit Ali Çolak (87), akrabalarını ziyaret etmek üzere otomobilini yolun kenarına park etti. Buradan karşıdan karşıya geçmeye çalışan Çolak a, henüz plakası tespit edilemeyen otomobil çarptı. Kafasından ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Çolak, olay yerinde hayatını kaybetti.

Vatandaşların haber verdiği sağlık ekipleri, Seyit Ali Çolak ın öldüğünü belirlerken, hayatını kaybeden Seyit Ali Çolak ın MHP den Çubuk Belediye Meclisi Üyesi Satılmış Çolak ın babası olduğu belirtildi.

Olay yerine gelen polis ekipleri yaptıkları incelemelerde çarpmanın etkisi ile ön camı ve tamponu kırılan otomobili aramaya başladı. Yetkililer ön camı ve tamponu kırık otomobili görenlerin 155 e ihbar etmelerini istedi.

 

YAŞADIĞI KADINI VE ANNESİNİ YARALADI

  Çubuk’ta bir kişi, birlikte yaşadığı kadınla annesini ağır yaraladı.

Alınan bilgiye göre, alkollü olarak eve geldiği ileri sürülen Alim Y. (54), eve geç gelme meselesi yüzünden birlikte yaşadığı Aynur K. (37) ve kadının annesi Yeter Y. (61) ile tartıştı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine, Alim Y, kadınla annesini yumrukla dar betti.

Darp sırasında merdivenlerden düşen Aynur K., ağır yaralandı. Komşuların bildirimi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri Alim Y. yi gözaltına alırken, anne ile kızı Halil Şıvgın Çubuk Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Aynur K. nin kafasından darbe aldığı belirtilirken, annesinin kolunda kırıklar olduğu bildirildi.

İfadesinin ardından adliyeye sevk edilen Alim Y. çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

 

ÇUBUK FİNALDE

  Çubuk Uygulama Atölyesi Türkiye finale gitmeyi başardı.

  Çubuk uygulama atölyesi öğrencilerinin geliştirdiği 2 proje, TUBİTAK Bilim Kurulu’nca yapılan elemeler sonunda 8 ilin katıldığı ve 7’si Fen, 3’ü matematik olmak üzere 106 proje içinde ilk 10 arasına girerek Türkiye finallerinde yarışmaya hak kazandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Araştırma Geliştirme Dairesi Başkanlığı koordinatörlüğünce düzenlenen ‘Bu Benim Eserim’ projesi kapsamında yapılan çalışmalar sonunda Çubuk Barboros İlköğretim Okulu ve uygulama atölyesi öğrencilerinden Hatice Çiftci ile Zeynep Balbaşı, birlikte geliştirdikleri ‘Çeşme Suyu Geri Dönüşüm Projesi’ ve Yavuz Selim İlköğretim Okulu’ndan Mehmet Fatih Altuntaş’ın ‘Işıklı Dijital Kitap Ayracı’ projeleri elemelere katılan 40 bin proje çalışmasından TUBİTAK Bilim Kurulu’nca seçilerek 106 proje arasında yarışmaya hak kazanan ilk 10 içinde yer aldı.

Çubuk’ta öğrenim seviyesini en üst düzeye taşıyan yetenekli öğrencilerin eğitim alanındaki başarılarını uygulama atölyesinde de büyük bir performans sergilediklerini belirten Çubuk ilçe Milli Eğitim Müdürü M. Mensur Toprak, “Proje üretme bazında birçok ili geride bıraktık. Uygulama atölyesinde rehber öğretmen ve danışmanlarımızın öncülüğünde sürdürdüğümüz proje çalışmalarının başlıca amacı, ilköğretim düzeyindeki öğrencilerimizin yeteneklerini geleceğe yararlı birer mucit olarak taşımalarını sağlamaya yöneliktir” dedi.

 

YEMEK YARIŞMASINDA BİRİNCİ ÇUBUK

Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından organize edilen yöresel yemek yarışmasında Çubuk Baklavası birinciliği, Tutmaç çorbaları da ikinciliği ve üçüncülüğü paylaştı.

Ankara Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Turizm Haftası kapsamında yöresel yemek yarışması düzenlendi. Ankara’nın 25 ilçesinde hanımlar yöresel yemekleriyle çorba, hamur işi, zeytinyağlılar, et yemekleri ve tatlı olmak üzere 5 ayrı kategoride yarıştı.

Hilton Otelde yapılan yemek yarışmasına Kültür ve Turizm İl Müdürü Doğan Acar ile birlikte çok sayıda davetli katıldı. Yüzün üzerinde yemeğin jürinin beğenisine sunulduğu yarışma sonucunda Doğan Acar, yarışmaya katılan bütün katılanlara katılım belgesi vererek tek tek tebrik etti. Ayrıca bu cesaretlerinden dolayı katılanları kutlayan Acar, kadınlara ayrıca yöresel yemek geleneğini yaşatmalarından dolayı da ayrıca teşekkür etti.

Yarışmanın sonucu hakkında bilgi veren Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, ilçelerinden katılan 8 yöresel yemek çeşidinden kendi kategorilerinde üçünün dereceye girdiğini açıkladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü destekleri ile yarışmaya giren tüm hanımları tebrik eden Başkan Özden, ’’ilçemiz en güzel şekilde tanıtmak için yarışmaya katılan tüm hanımlarımıza ilçemiz adına teşekkür ederim. Yarışmaya katılmak başlı başına bir başarıdır. İlçemizin zengin mutfağını katılımcılara ve kamuoyuna hatırlatarak, damaklarda olduğu kadar zihinlerde de yer almasını sağladılar. Ayrıca ilçemizin en güzel tatlılarından Çubuk Baklavası ile yarışmaya katılan Rukiye Aktaş, kendi kategorisinde birinci olurken, Tutmaç çorbaları ile katılan Lütfiye Demir ikinci ve Züleyha Önal’da üçüncü olmuştur’’dedi.

Baklavasının ünlü olduğunu iddia eden birçok ilçeyi geride bırakan Çubuk Baklavası ile birinci olan Rukiye Aktaş, başarısının ilçenin başarısı olduğunu söyleyerek, “İsmim okunduğu anda dünyalar benim oldu. Bu kadar hiç mutlu olmamıştım. Bize her konuda destek olan başta Belediye Başkanımız Lokman Özden’e ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Aysel Neşeli’ye çok teşekkür ederim’’dedi.

Yarışmada dereceye girenlere çeşitli hediyelerde verildi.

 

OKULLARDA GÜVENLİ ORTAM SAĞLANACAK

  Okullarda Güvenli Ortamın Sağlanmasına Yönelik Koordinasyon Toplantısı Yapıldı.

İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında 20.09.2007 tarihinde imzalanan “Okullarda Güvenli Ortamın Sağlanmasına Yönelik Koruyucu Ve Önleyici Tedbirlerin alınılmasına İlişkin İşbirliği Protokolü” ne istinaden, Çubuk Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Koordinasyon toplantısı Çubuk Sağlık Meslek Lisesinde Çubuk Kaymakamımız Sayın Meftun DALLI başkanlığında yapıldı.

           “OKUL POLİSİ PROJESİ” adı ile bilinen proje toplantısına Çubuk Kaymakamı, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Tüm Okul Müdürleri, Müdür Yardımcıları, Rehber Öğretmenler ile Emniyet Teşkilatı mensupları katıldı.

        Toplantıda okumak ve anlaşılmak isteyen 9 yaşındaki küçük bir kızın düşüncelerini anlatan “Elimden Tutun” isimli slayt gösterisi ile başladı, yapılan protokolün tanıtımı ile devam eden toplantı Kaymakam bey, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürü program üzerine konuşmaları ile devam etti.

           Toplantı taraf kurumlarca yapılması gereken yükümlülükler belirlendi. Daha sonra öneri ve istekler bölümünde katılımcılar sorun ve çözüm önerileri üzerine görüş bildirdiler.

           Kaymakam bey görevin önemsenmesini istedi, Emniyet Müdürü, okul önlerine imkanlar ölçüsünde güvenliğin artırılacağını ve okul idare ve rehber öğretmenler ile iş birliği içerisinde olunacağını söyledi. İlçe Milli eğitim Müdürü  ise Protokol çerçevesinde her türlü üzerine düşenlerin yapılacağını belirterek Endüstri Meslek Lisesi ile Çubuk Lisesine okul polisi verilmesini istedi.

Okul Müdürleri ve rehber öğretmenler ise Internet kefelerin daha sık kontrol altına alınması, Öğrencilere sadece sbs ve öss değil kültürümüzün ve manevi yönlerimizin de anlatılması gerektiği, öğrencilerimize özverili ve iyi tanıyarak yaklaşılması gerektiği, İlçemizde açılan yetenek kursları ve sportif kursların öneminden bahsedilerek İlçemizde sosyal – sportif faaliyet alanlarının artırılması gerektiği vurgulandı.

Ülkemizden uygulanan 7-19 yaş aile eğitimi programının tüm öğretmenlere ve ailelere de verilmesi gerektiğini söylenerek toplantı sona erdi.

Alınan kararlardan bazıları.

•İlçe güvenlik ekibi kurulacak

•Her okul Güvenlik, irtibat ve krize müdahale ekibi kuracak

•Örnek güvenlik modellerinin oluşturulması ve okullara bildirilmesi

•Sorun ve çözün analizleri ile ihtiyaç analizleri yapılacak

•Okul güvenliği için uzman kişilerce seminer, panel düzenlenecek Aile ve sivil topum kuruluşları iletişim içinde bulunacak

•Her ayın son gününde koordinasyon toplantısı yapılacak

 

MUHSİN YAZICIOĞLU ÇUBUK’TA YAŞATILACAK

  Çubuk’ta Muhsin Yazıcıoğlu Mahallesinin Tabelası  Törenle Açıldı.

         Çubuk’ta bir mahalleye Muhsin Yazıcıoğlu ismi verildi. Mahallenin isminin yazılı olduğu tabela BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu ve Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden tarafından törenle açıldı.

Tabelanın açılışında yaptığı konuşmada BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, Muhsin Yazıcıoğlu nun isminin mahalleye verilmesinden dolayı Belediye Başkanı Lokman Özden e, meclis üyelerine ve Çubuklulara teşekkür etti. Merhum Yazıcıoğlu’nun isimin Türkiye’de ve Türkiye Cumhuriyetlerinde her yere verildiğini kaydeden Topçu, bu örnek davranışın Çubuk’ta da gösterildiğini ifade etti.

Açılışta daha sonra konuşan Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden de merhum Muhsin Yazıcıoğlu nun asker arkadaşı olduğunu belirterek, ’’Merhum BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, o yaşantısıyla duruşuyla yiğit, yağız Anadolu insanı ağabeyimizdi. O dönemlerde yiyip içtiğimiz örnek alığımız bir ağabeyimizdi. Duygularım gerçekten çok yoğun. Mecliste bunu gündeme getirdiğimizde herkes duygulandı. Tüm meclis üyelerinin oybirliği ile kabul edildi. Muhsin Yazıcıoğlu ismi siyasi kimlikten çıkarak millete mal olmuştur’’ dedi.

Konuşmalardan sonra BBP Genel Başkanı Topçu, Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden e bir plaket verdi ve ardından tabelanın örtüsü tekbirler eşliğinde açıldı. Daha sonra Başkan Özden’i makamında ziyaret eden Topçu, burada bir süre sohbet etti. Yeni hizmet binasını da gezen Topçu, ilçeye yakışır bir başkanlık makamı olduğunu sözlerine ekledi.

 

KUPA KAYMAKAMIN

  Çubuklu Minik Atletler Kupalarını Kaymakam Dallı’ya Götürdüler.

       Atletizmi Geliştirme Projesi kapsamında Ankara Etlik Koşu Parkurunda yapılan final yarışmasına katılan Çubuklu minik atletler, aldıkları kupalarını Çubuk Kaymakamı Meftun Dallı’ya götürdüler.

İlçede yapılan yarışmada dereceye giren 16 sporcu 07 Nisan 2010 tarihinde Ankara Etlik Koşu Parkurunda final yarışlarına katılarak bu yarışmadan 2 kupa ve 1 madalya ile döndüler. Ziyarette öğrencilere eşlik eden İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Melik Engin Çelenk, yapılan yarışma hakkında ve elde ettikleri dereceler hakkında Kaymakam Meftun Dallı’ya bilgi verdi.

Final yarışlarında erkekler ve bayanlar kategorilerinde 1500-2000 metrede yarışan atletlerden erkekler de 1500 metre de koşan Ömer Kısa’nın ikinci, 2000 metrede koşan Sedat Genç’in beşinci ve Muhammet Ali Şahin de altıncı olduğunu söyleyen Çelenk,  Ankara genel klasmanında da takımlarının ikinci olduğunu kaydetti.  Çubuk’ta çeşitli sporların yapılacağı modern tesislerin olmadığından yakınan Çelenk, bu konuyla İl Gençlik ve Spor Müdürlüğüne gerekli müracaatları yaptıklarını söyledi.  Çelenk, ilçede son zamanlarda spor alanlarında elde edilen başarıların İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü yetkilerince de dikkat çektiğini sözlerine ekledi.

Elde edilen başarının ilçe açısından çok önemli olduğuna dikkat çeken Kaymakam Dallı, on altı sporcunun sevinçlerini ve kupalarını kendisiyle paylaşmalarından son derece mutlu olduğunu kaydetti. Kendilerinin ve Çubuk Belediyesinin de spor tesisleri hakkında çalışma yaptığını belirten Kaymakam Dallı, konun takipçisi olduklarını söyledi.

Daha sonra sporcularla ve öğretmenlerle bir süre sohbet eden Kaymakam Dallı, Sinop’ta yapılacak müsabakalar içinde başarılar dileyerek, Sinop’un kendi memleketi olduğunu da hatırlattı.

 

ÇUBUK ŞEHİT EVİNE ZİYARET

Çubuk Aile Yaşam Merkezi ve Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Derneği şehit ailesini ziyaret etti.

Van Muradiye’den Van Erciş’e tutuklu PKK’lı teröristleri araç ile nakil yaparken, başka bir yük kamyonunun, araçlarına çarpması sonucunda şehit düşen Jandarma Er Fatih Asrak ziyaret edildi.

Şehit Fatih Asrak’ın evine yapılan ziyarette, şehit babası Muharrem Asrak, şehit annesi Hatice Asrak, Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan, Çubuk Aile Yaşam Merkezi Eğitmeni Emel Kayhan ve 24 yaş üstü öğrencilerinden Reyhan Öztürk, Gülsüm Tufan, Ümmühan Demir de hazır bulundu.

Dernek Başkanı Zeki Avan ziyarette yapmış olduğu konuşmasında; Çubuk Aile Yaşam Merkezi, 18 Mart Şehitleri anma günü, 19 Eylül gazileri anma günü ve anneler günü gibi günlerde devamlı şehit ailelerimizi, gazilerimizi birlikte ziyaret etmekteyiz. Yine Çubuk Aile Yaşam Merkezi tarafından 14 Nisan “Şehitler Haftası” nedeniyle, en son şehit ailemizi ziyaret etmek istediklerini belirtmeleri üzerine, en son şehidimiz olan Fatih Asrak’ın evini ziyaret etmiş bulunuyoruz. Bu nedenle Çubuk Aile Yaşam Merkezi Eğitmen Emel KAYHAN ve 24 yaş üstü öğrencilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Çubuk Aile Yaşam Merkezi Eğitmen Emel KAYHAN’a ziyarette yapmış olduğu konuşmasında; “Çubuk Aile Yaşam Merkezi olarak 18 Mart Şehitleri anma günü, 19 Eylül gazileri anma günü ve anneler günü nedeniyle devamlı şehit ailelerimizi, gazilerimizi, evlerinde ziyaret etmekteyiz. Milli Eğitim Bakanlığın internet sitesinde yayınlanan belirli gün ve haftalar da belirtilen çizelgesinde 14 Nisan’ın “Şehitler Haftası” olması nedeniyle, ilçemizin en son şehidimizin şehit ailesini ziyaret etmiş bulunuyoruz. Şehit ailelerimize Cenabı Allah sabırlar versin, şehitlerimizin şefaatlerinden bizleri eksik etmesin. Bundan sonra hiçbir ailemize evlat acısı vermesin. Ayrıca bizlere bu konularda her zaman yardımcı olan, dernek başkanı Zeki Avan’a da çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Şehit Annesi Hatice Arsak ziyarette yapmış olduğu konuşmasında; “Çubuk Aile Yaşam Merkezi tarafında bizleri evimizde ziyaret etmeleri çok memnun etmiştir. Bu ziyaretinizle bizleri onura etiniz. Acılarımızın paylaşılması ve unutulmamak bizlere moral veriyor” dedi.

Şehit Babası Muharrem Asrak’da yapmış olduğu konuşmasında; “Çubuk Aile Yaşam Merkezi tarafından bizleri evimizde ziyaret etmeleri çok memnun etti. Bu anlamlı ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Dernek Başkanımız Zeki Avan, oğlum Fatih Asrak şehit olduğu günden, bu güne kadar, devamlı bizleri yalnız bırakmayıp, destek olmuştur. Bizlere devamlı moral vermiştir. Bu günde sizlerle birlikte bizleri ziyaret etmesinden dolayı da, çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyaretin anısına, Çubuk Aile Yaşam Merkezi adına, Şehit babası Muharrem Asra’a çeşitli hediyeler verildi

 

RADYO KERVAN DAN KONSER

Çubuk”ta kutlu doğum haftası etkinlikleri kapsamında Yeşil Çubuk Basın Yayın A.Ş. bünyesinde bulunan, Çubuk’un tek radyosu Radyo Kervan  tarafından konser düzenlenecek.

İlahi ve Türk tasavvuf musikisinin önemli isimlerinden Hasan Dursun, Sedat Ucan ve İbrahim Cuşan Atatürk Parkı nda konser verecekler.

Sunuculuğunu Mustafa Sandıklı nın yapacağı konsere gelen vatandaşlara gül dağıtılacak.

24 Nisan 2010 tarihinde saat 20.00 de Çubuk belediyesi Atatürk parkında düzenlenecek konserin sonunda vatandaşlara çekilişlerle çeşitli sürpriz hediyeler dağıtılacak.

 

ÇUBUK TA ASFALT ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Çubuk Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, havaların ısınmasıyla birlikte asfalt çalışmalarına hız verdi.

Yağışların mevsim normallerin üzerinde seyretmesi ve ilçede yapılan doğalgaz çalışmaları, kanal çalışmaları, TEDAŞ’ın enerji nakil hatlarını yer altına alması gibi nedenlerle yollarda büyük hasarlar meydana gelirken Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri asfalt yama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Yapılan çalışmaları zaman zaman yerinde inceleyen Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, yağışlardan ve alt yapı çalışmalarından dolayı yollarda büyük tahribatlar meydana geldiğini söyleyerek, sorunun çözümü için asfalt yama çalışmalarını hızlandırdıklarını söyledi. Yerel seçimlerin ardından geçen  bir yıllık süreçte yaklaşık 31 bin 409 ton asfalt serimi yapıldığını söyleyen Başkan Özden, ’’Hangi mahallelerimizde asfalt ve yama çalışması gerekiyor bunların hepsini biliyoruz. Gerek kendi çalışmalarımızla, gerekse Büyükşehir Belediyemizin de verdiği desteklerle bu sorunları en aza indirmeye çalışıyoruz. Ekiplerimiz, bir plan dahilinde yaşanan sorunları ya da talepleri değerlendirerek gerekeni yapıyor’’dedi.

Yıldırım Beyazıt mahallesinde yama ve tam kaplama asfalt çalışması gerçekleştiren Çubuk Belediyesi ekipleri, çalışmalar sırasında 7 bin ton asfalt kullandı. Ekipler, önümüzdeki hafta içinde de, Cumhuriyet, Atatürk ve Barbaros mahallelerinde kıştan kalma bozuk asfalt ve kilitli taşı onaracak.

 

ÇUBUK TA KUTLU DOĞUM HAFTASI

Çubuk’ta Kutlu doğum haftası etkinlikleri çerçevesinde Müftülük tarafından organize edilen, O nun Hayatı Kuran dı isimli konferansı düzenlendi.

Çubuk Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda İlçe Müftülüğü tarafından organize edilen konferansa, Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, İlçe Müftü Vekili Nurullah Karataş, din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Konferans saygı duruşu ve İstiklal Marşı nın okunmasının ardından, İlçe Müftü Vekili Nurullah Karataş ın konuşması ile başladı. Karataş, Peygamberi Hatırlamak, Kur-an ı okumadan, anlamadan olmaz. Çünkü o nun hayatı Kuran dı dedi.

Karataş ın konuşmasının ardından Kur-an-ı Kerim okundu.

Konferansa konuşmacı olarak katılan ilahiyatçı Prof. Dr. Halit Ünal, Kuran ı Kerim in mucizeleri ve Hazreti Muhammed in hayatı hakkında bilgiler aktardı.

Din görevlilerinin okuduğu ilahilerin ardından konferans sona ererken, konferans çıkışında katılımcılara ücretsiz Kuran ı Kerim ve Ayet Kartelası hediye edildi.

 

TOPÇU: “HESAP SORULSUN” DEDİ

  BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, DTP eski Genel Başkanı Ahmet Türk e atılan yumrukta gösterilen hassasiyetin, şehit edilen iki polis için de gösterilmesini istediklerini söyledi.

Ankara nın Çubuk ilçesinde bir mahalleye Muhsin Yazıcıoğlu adı verilmesi dolayısıyla düzenlenen törende konuşan Topçu, iki polisin şehit edilmesinin hesabının sorulmasını istedi.

DTP nin eski Genel Başkanı Ahmet Türk e atılan yumruğu tasvip etmediklerini vurgulayan Topçu, daha sonra yaşanan olaylara değinerek, şöyle konuştu:

Samsun da atılan o yumruğu bahane ederek, adeta Kandil in, İmralı nın sözcülüğünü yaptılar. Milletin gözünün için baka baka kin kustular ve ardından bu olay meydana geldi. Büyük Türk milleti ve BBP Genel Başkanı olarak o atılan yumrukta gösterilen hassasiyeti iki şehidimiz için de göstermenizi istiyorum. Ey Hükümet, ey İçişleri Bakanı, devlet ortada olmaz ise millet ilhakı hak yapar” dedi.

DTP nin eski Genel Başkanına atılan yumruğun bedelini, ihmalleri var gerekçesiyle iki emniyet bürokratını açığa alarak ödetenler, iki polisimizin şehit edilmesinin de bedelini ödetmelidir diyen Topçu, hükümetin gereğini yapması gerektiğini kaydetti.

Topçu, konuşmasında Muhsin Yazıcıoğlu nun isminin mahalleye verilmesinden dolayı Belediye Başkanı Lokman Özden e, meclis üyelerine ve Çubuklulara teşekkür etti.

Lokman Özden de merhum Muhsin Yazıcıoğlu nun arkadaşı olduğunu belirterek, Merhum BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, o yaşantısıyla duruşuyla yiğit, yağız Anadolu insanı ağabeyimizdi. Yiyip içtiğimiz örnek alığımız bir ağabeyimizdi. Duygularım gerçekten çok yoğun. Mecliste bunu gündeme getirdiğimizde herkes duygulandı. Tüm meclis üyelerinin oybirliği ile kabul edildi. Muhsin Yazıcıoğlu ismi siyasi kimlikten çıkarak millete mal olmuştur dedi.

Konuşmalardan sonra BBP Genel Başkanı Topçu, Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden e bir plaket verdi ve ardından tabelanın örtüsü açıldı.

 

ŞEHİT AİLELERİ YARARINA KERMES

Ankara Emniyet Teşkilatı Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği tarafından, Çubuk ta şehit çocukları ve aileleriyle yüksek öğrenim gören polis çocukları yararına kermes düzenlendi.

Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde yapılan kermese Ankara İl Emniyet Müdürü Orhan Özdemir in eşi Emine Özdemir, Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden in eşi Ayten Özden, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Doğdu nun eşi Gülcan Doğdu ve çok sayıda bayan polis ve eşleri katıldı.

Gülcan Doğdu, kermesten elde edilecek gelirin şehit çocukları ve aileleriyle yüksek öğrenim gören polis çocuklarının yararına verileceğini söyledi.

Kermeste, Çubuk Aile Yaşam Merkezi Seğmen Gurubu gösteri yaptı. Kermeste ilçenin yöresel ürünleri ile hediyelik süs eşyaları görevliler tarafından masalarda dolaştırılarak satıldı.

Kermesi Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden ve İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Doğdu da ziyaret etti.

 

ÇUBUK TA KUTLU DOĞUM HEYECANI

Çubuk ta, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri Atatürk Parkında Kutlu Doğum Aşı dağıtıldı.

Cuma namazının ardından Merkez Camii imamı Ahmet Ünal ın okuduğu Kur an-ı Kerim ile başlayan programda Müftü Vekili Nurullah Karataş, etkinliklerin amacının Hz. Peygamber in tanıtılması, sunduğu mesajların insanlığa daha iyi anlatılması olduğunu söyledi.

Karataş, Bu hafta Hz. Peygamberin getirdiği kuşatıcı rahmeti içimizde hissetme haftasıdır. Din bize niçin var olduğumuzu, niçin yaratıldığımızı anlatıyor. Her insan kutsaldır dedi.

Belediye Başkanı Lokman Özden de tüm ilçe halkının kutlu doğum haftasını kutlayarak, organizasyona katkı sağlayan işadamlarına ve ilçe müftülüğüne teşekkür etti.

Daha sonra İbrahim Cüşan eşliğinde Sema gösterisi yapıldı. Bu esnada belediye tarafından vatandaşlara gül dağıtımı yapıldı.

İlahi ve gösterilerin ardından İlçe Müftülüğü tarafından 2 bin kişiye pilav, et ve ayrandan oluşan Kutlu Doğum Aşı dağıtıldı.

Programa vatandaşların yoğun ilgi gösterdi gözlemlendi.

 

POLİS UYARDI

  Çubuk ta artan hırsızlık olaylarına karşı harekete geçen Emniyet Müdürlüğü ekipleri, vatandaşları hırsızlık olaylarına karşı uyardı.

Çubuk Emniyet Müdürü Ahmet Doğdu, ilçede artan hırsızlık olaylarına karşı vatandaşların daha bilinçli olmalarını sağlamak amacıyla çalışma başlattıklarını bildirdi. Vatandaşların her türlü hırsızlıklara karşı daha dikkatli olmalarını beklediklerini ve en ufak bir olayı dahi ihbar etmelerini istediklerini belirten Doğdu, ’’İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak artan hırsızlık olaylarına karşı vatandaşların daha bilinçli olmalarını istiyoruz. Vatandaşlarımız kendilerini ASKİ, TEDAŞ ve benzeri gibi görevli olarak tanıtan kişilerden mutlaka kimlik kartı göstermelerini istılemeli. Tanımadığı kişilere rast gele kapı açmasınlar. Dış kapıyı açmadan, zili çalan kişinin kim olduğu sorulmalı. Komşularınıza da bu alışkanlığı kazandırmalıyız. Kapılara kontrol gözlüğü taktırılması unutulmamalı. Evden çıkarken pencerelerinizin kapalı olmasına dikkat edilmemeli. İlçede hırsızlık olaylarını azaltmak için sadece polisin çalışmaları yeterli değildir, vatandaşımızın da polise yardımcı olması ve polisin gözü, kulağı olması gerekir’’ dedi.

Hırsızlık olaylarında en büyük görevin mahalle sakinlerine düştüğünü ve bu tür konularda vatandaşın yapacağı ilk işin her türlü olayda ve şüphede 155 Polis İmdat hattını aramak olduğunu ifade eden Doğdu, kapılarının her kese sonuna kadar açık olduğunu vurgulayarak, vatandaşların polisle sürekli irtibat halinde olmasını istedi.

 

PROJE YARIŞMASINDA ÇUBUK BAŞARDI

 “Bu Benim Eserim” Proje Yarışmasının Finalinde Çubuk’tan 2 Proje Türkiye Finali İçin Seçildi.

         Ankara’da Başkent Öğretmen Evinde sergilenen ’’Bu Benim Eserim’’ proje yarışmasının finalinde Çubuk’tan 2 proje Türkiye Finaline seçildi.

 Milli Eğitim Bakanlığı Eğitimi Araştırma ve Geliştirme Dairesi Başkanlığı (EARGED) tarafından planlanan ‘5. Ulusal Bu Benim Eserim Matematik ve Fen Bilimleri Proje Yarışması’nın Ankara Bölge Finali yapıldı.  Ankara da 8 ilden gelen 106 eserin katılımı ile 3 gün süren serginin sonunda Türkiye Finallerine gidecek 10 proje belirlendi. Başkent Öğretmen Evinde yapılan finale İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, Çubuk Kaymakamı Meftun Dallı, Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Çubuk Milli Eğitim Müdürü Mehmet Mensur Toprak, Yavuz Selim İlköğretim Okulu Müdürü Müslim Demir, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

 Türkiye Finallerine gidecek 10 eserden 2 eserin Çubuklu öğrencilerin projeleri olduğunu kaydeden Çubuk Kaymakamı Meftun Dallı, Başkent Öğretmen evinde  gerçekleşen bölge finalinde, TÜBİTAK Bilim Kurulu nun değerlendirmesi sonucu 8 ilden 106 proje çalışmasından 7’sinin Fen Bilimleri 3’ünün de Matematik olmak üzere 10 proje Türkiye finali için seçildiğini söyledi. Yüz eser arasından dereceye giren projelerin 11-12 Mayıs tarihlerinde Ankara da yapılacak finale katılacaklarını belirten Kaymakam Dallı, ’’Bu yarışmada ilçemizde geçtiğimiz yıllarda açtığımız uygulama atölyesinden öğrencilerin yer alması bizleri son derece mutlu etmiştir. Atölyede yapılan projelerden 17’si ilk yüz proje arasını girerek burada sergilenirken, bu eserlerden 2’side Türkiye Finallerine seçilmiştir. Ben bu yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum. İlçemizi çok güzel temsil etmişlerdir’’dedi

 Yarışmaya katılan tüm öğrencileri tebrik eden Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, eğitime destek olunduğu sürece başarının geldiğini vurgulayarak,’’İlçemden iki proje Türkiye finaline katılarak Çubuk’u ve İç Anadolu bölgesini temsil etme hakkını kazanmıştır. İlçemi eğitim alanında başarıyla temsil eden başta öğretmenlerimiz olmak üzere bu yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Ankara’da en çok proje gönderen ilçe olmak bizleri son derece mutlu etmiştir. Destek olunduğu sürece neler yapabileceklerini öğrencilerimiz bir kere daha göstermişlerdir’’ şeklinde konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Mensur Toprak, Uygulama Atölyesi bünyesinde çalışmalar yapan öğrencilerden Barbaros İlköğretim okulu öğrencilerinden Hatice Çiftçi ve Zeynep Balbaşı’nın danışman öğretmeni Tayfun Öztürk rehberliğinde’’Çeşme Suyu Geri Dönüşüm’’ projesinin ve Yavuz Selim İlköğretim Okulu öğrencilerinden Mehmet Fatih Altundaş’ın danışman öğretmeni Özgün Devrim rehberliğinde ’’Işıklı Dijital Kitap Ayracı’’ projelerinin Türkiye finaline katılarak Ankara’yı ve İç Anadolu bölgesini temsil etme hakkı kazandıklarını kaydetti.

 Öğrencilerin bu yarışma için hazırlıklarına okulların açılması ile başladıklarını belirten Toprak, proje hazırlayan öğrencilerin zor bir çalışma süreci geçirdiklerini söyledi. Öğrencilerin kimi zaman deneylerinde başarısız olduklarını ama asla vazgeçmediklerini  vurgulayan Toprak, ’’Öğretmenleri her zaman büyük bir özverili ile kendilerine destek oldular. Proje çalışmaları sırasında destek olan Sayın Kaymakamımız Meftun Dallı’ya, Belediye Başkanımız Lokman Özden’e, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ederim’’ dedi.

 Öğrencilerde ürettikleri projeler ile ülkelerinin daha ileri seviyelere yükselmesini ve insanlarına daha yaşanabilir bir hayat sağlamayı amaçladıklarını söyleyerek, yarışmada kendilerini yalnız bırakmayan Kaymakam Meftun Dallı’ya, Belediye Başkanı Lokman Özden’e ve öğretmenlerine teşekkür ettiler.

 

POLİS HAFTASI KUTLANDI

Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 165’inci kuruluş yıldönümü, Akyurt ile Çubuk İlçesi’nde törenlerle kutlandı.

Törende, Emniyet Müdürü Abdullah Özbek’in, Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk koyması ile başlayan törene İlçe Kaymakamı Mustafa Yiğit, Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Yüzbaşı Murat Kaya, katıldı. Törene katılanlar Baş komiser kıyafeti giyen 9 yaşındaki Hüseyin Talat Çoban ile birlikte 165’inci yaş pastasını birlikte kesti. 

Çubuk’taki törenlere Emniyet Müdürü A. Ergün Doğdu, Belediye Başkanı Lokman Özden, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Sıtkı Alagöz, daire amirleri ile çok sayıda kişi katıldı. 

 

ÇUBUK TA TARİH YENİDEN CANLANACAK

  Çubuk’ta çürümeye maruz kalan Tarihi evler yeniden eski haline kavuşarak, tarih yeniden canlanacak.

Çubuk’ta sayıları 12 yi bulan Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından tescillenmiş tarihi Ankara evleri yapısı özelliklerini taşıyan tarihi evlerin restore edilmesi için Çubuk Kaymakamlığı ve Belediye tarafından çalışma başlatıldı.

Çubuk Kaymakamı Meftun Dallı ve Belediye Başkanı Lokman Özden tarafından ilçede bulunan tarihi ev sahipleri ile toplantı yapıldı. Kaymakamlık toplantı salonunda yapılan toplantıda ev sahiplerine ilçe tarihini simgeleyen evlere sahip çıkması gerektiği anlatılırken, bu evlerin yakılıp yerine başka bir bina yapılmasının mümkün olmadığı vurgulandı.

Çubuk ta beton yığınlarına karşı adeta meydan okurcasına ayakta kalmaya çalışan, tarihin izlerini ve kokusunu günümüze kadar ulaştırabilen evleri turizme kazandırmak gerektiğini belirten Belediye Başkanı Özden, bu konuda Çubuk ta örnek bir çalışma yapmak istediklerini söyledi. Başkan Özden, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından tescil edilen tarihi evlerin yakılıp yerine başka bir yapının yapılmasının mümkün olmadığını anımsatarak, şunları kaydetti:

İlçemizde sayıları 12 adet olan tarihi evler tescillendiği için kullanılmayacak halde olsa dahi yıkılamıyor. Bu durum karşısında da ilçemize sadece görüntü kirliliği vermektedir. Ancak bu evleri aslına uygun olarak restore edebiliriz. Bu şekilde sahipleri hem kullanabilir hem de ilçemize tarihi bir görsellik katmış olabiliriz. Biz bu konuda Sayın Kaymakamımız Meftun Dallı ile birlikte bu evlerin restore edilmesi konusunda her türlü desteği vermeye hazırız. Vatandaşımıza ait evlerin Kültür ve Turizm Bakanlığı ndan ve İl Özel İdaresinden alınan destekle restore ettirilmesin sağlamak istiyoruz. İki vatandaşımız bu konuda çalışmalarına başladılar. Bu evlerin mimari röleve projesi tamamlandı. Bu evlerin diğer ev sahiplerine de örnek teşkil etmesini istiyoruz. Belediyemiz tarihi evini restore etmek isteyenlere yardımcı olacaktır. Turizme kazandıracak kadar tarihi ev potansiyelimiz bulunmaktadır” dedi.

 

YÜCELLER SHOWROOM AÇILDI

 Yüceller Showroom Vestel beyaz eşya ve Kilim mobilya çeşitleri ile hizmete açıldı.

Cumhuriyet Mahallesi Stad Caddesinde hizmet verecek olan Yüceller Showroomun açılışına Ankara Ak Parti İl Başkanı Murat Alparslan, Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Ak Parti İlçe Başkanı Tuncay Acehan, Ankara İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Arslan, Çubuk İlçe Meclis üyeleri Mustafa Demir, Osman Refahiyeli Vestel Beyaz Eşya ve Kilim Mobilya Bölge Yetkilileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta konuşan Ak Parti İl Başkanı Murat Alparslan Çubuk’a açtıkları mağazanın çok büyük alana sahip olduğunu, burada sergilenen Vestel ve Kilim Mobilya gibi iki büyük markanın ürünlerinin ilçe halkının beğenisini kazanacağından emin olduğunu söyledi.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden de, Çubuk a yaptıkları yeni hizmetlerden ötürü kentin her geçen gün geliştiğini, bu gelişmenin de yatırımcıları ilçeye yatırım yapmaya yönelttiğini belirtti. Yüceller Showroomun ilçeye önemli bir hizmet boşluğunun dolmasına vesile olacağını söyledi. Özden, büyük markaların da artık Çubuk’u tercih ettiğini de sözlerine ekledi.

Yüceller Showroom yönetim Kurulu Başkanı Gıyaseddin Yücel Çubuk’a açtıkları bu iki büyük markanın ilçede bulunan mobilya ve beyaz eşya ihtiyacının önemli bir bölümüne cevap vereceğini umduklarını dile getirerek, tüm ilçe halkına teşekkür etti.

Sunuculuğunu Radyo Kervan Dj Mustafa Sandıklı’nın yaptığı açılışta seğmen ekibi, şişme adam gösterisi ve yiyecek içecek ikramları yapılırken dua edilerek, kurban kesildi. Konuşmaların ardından da Showroom un açılışı gerçekleştirildi.

 

ÇUBUK TA FIRINLARINA DENETİM

Başkan Özden:’’Hijyen Kurallarına Uymayanlara Taviz Yok’’dedi.

Çubuk Belediyesi Zabıta ve Sağlık ekipleri, ekmek fırınlarını denetledi. Denetimlerde gerekli hijyen şartlarını taşımadığı belirlenen  ekmek ve simit fırınlarından ekmek ve simitlere el konularak ceza kesildi.

Daha önce yapılan uyarı ve tebliğlerin ardından Çubuk Belediyesi Zabıta ve Sağlık Müdürlüğü ekipleri bu gün fırınlara baskın düzenledi. Gece yarısı başlayan ve sabah saatlerine kadar süren denetimde 11 ekmek ve simit fırını denetlenirken, gerekli hijyen şartlarını taşımadığı tespit edilen 4 fırına ceza kesilmesi için encümene havale edildi.

Hijyen olmayan koşullarda üretim yapan fırınlarda ekmeklere el konulurken, kötü durumda olan pasa bezleri ve son kullanma tarihi geçen katkı maddelerine de el konularak imha edildi.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, halkın en temel besin maddesi olan ekmeğin üretildiği fırınların denetiminin aralıksız süreceğini ve bu konuda kesinlikle taviz gösterilmeyeceğini açıkladı. Başkan Özden, ilçede yaşayan vatandaşlardan karşılaştıkları olumsuz durumları Alo 153’e haber vermelerini istedi.

 

ÇUBUK EKONOMİK OLARAK GELİŞECEK

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, katıldığı bir televizyon programında, kurulması planlanan üniversite ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

  Çubuk un ekonomik olarak gelişmesi için üniversite şart

 

GELİŞMEKTE TEK ÇIKAR YOL ÜNİVERSİTE

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, ilçenin sosyal, kültürel ve ekonomik olarak gelişmesinin tek çıkar yolunun Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin ilçelerinde kurulmasına bağlı olduğunu söyledi.

ÇUBUK ULAŞIMI EN KOLAY İLÇE

Başkan Özden, “ilçemiz 8 yıldır bu üniversiteye hazırlık yapmaktadır. Yapılmakta olan altı şeritli yolu ve uluslararası Esenboğa Havalimanı ile metropol bir ilçe olan Çubuk, ulaşımı en kolay bir ilçedir.Çubuk un gelişmesi için tek çıkar yol üniversitenin kurulması Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, ilçenin sosyal, kültürel ve ekonomik olarak gelişmesinin tek çıkar yolunun Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin ilçelerinde kurulmasına bağlı olduğunu söyledi. Özden, katıldığı bir televizyon programında, kurulması planlanan üniversite ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. ilçenin ekonomisinin tarım ve hayvancılığa dayandığını ifade eden Özden, ilçenin sosyal, kültürel ve ekonomik olarak gelişmesinin tek çıkar yolunun üniversitenin ilçelerinde kurulmasına bağlı olduğunu söyledi.

Özden, “ilçemiz 8 yıldır bu üniversiteye hazırlık yapmaktadır. Yapılmakta olan altı şeritli yolu ve uluslararası Esenboğa Havalimanı ile metropol bir ilçe olan Çubuk, ulaşımı en kolay bir ilçedir. Dünyanın ve yurdumuzun dört bir yanından öğretim görevlileri ilçemize kolaylıkla ulaşabilirler” şeklinde konuşarak üniversite için ilçesinin avantajlarını anlattı.

Programa telefon ile konuk olan Ankara Valisi Kemal Önal da Ankara da 10 a yakın vakıf ve devlet üniversitesinin bulunduğunu söyleyerek bu sayının Ankara ya yetmediğini kaydetti.

 

KAZAK TARİHÇİLER ANKARA SAVAŞI İÇİN ÇUBUK TA

Kazak Milli Üniversitesin 3 tarihçi, Ankara Savaşının geçtiği yerlerde inceleme yapmak için çubuk ilçesine geldi.

Kazak Milli Üniversitesinde doktora tezi için Ankara Savaşı nı seçen 3 tarihçi, Çubuk a gelerek Ankara Savaşının geçtiği alanlarda incelemelerde bulundular. Yaptıkları araştırmanın çok önemli olduğunu ifade eden Shirin Toıynboeva, tarihin en büyük ve en önemli savaşlarından biri olan 1402 Ankara Savaşı nda iki Türk hükümdarının oyunlara gelerek bir birleri ile Çubuk Ovasında savaştıklarını söyledi.

Sonucu kötüde olsa atalarının savaştığı yerde bulunmanın çok farklı bir duygu olduğunu ifade eden Toıynboeva, Melikşahlılara tarihi bir önemi olan yerlerde yaşamanın nasıl bir duygu olduğunu sordu. Timur un karargâhını kurduğu bölgede yaptırdığı tarihi hamamda da incelemelerde bulunan heyet, hamamın harabeye dönmesinin hayal kırıklığını yaşadılar.

Daha sonra Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden i makamında ziyaret eden heyet, kendilerine gösterilen misafirperverlikten dolayı teşekkür ettiler. Heyete Ankara Savaşı nın geçtiği bölgeler ve ilçeyle ilgili genel bilgi veren Başkan Özden, Toıyboeva nın Yıldırım Beyazıt ve Timur un isimlerinin bu bölgede yaşatılması gerektiğini söylemesi üzerine, kendilerinin bu konuda çalışmalar yaptıklarını belirterek, Ankara Savaşı nı ve Yıldırım Beyazıt ismini sonsuza dek yaşatmak için, ilçemize Yıldırım Beyazıt Üniversitesi kurulmasını istiyoruz. İnşallah Başbakanımızın takdirleri ile Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ilçemize kurulursa, birde 1402 Ankara Savaşı Panoraması oluşturmak istiyoruz. Hem üniversite hem de panorama için yerlerimiz ve alt yapımız hazır” dedi.

 

ÇUBUK AİLE YAŞAM MERKEZİNDE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ

  Çubuk Aile Yaşam Merkez İdarecisi Ahmet Tandoğan görevinden alınarak yerine, merkez resim eğitmeni Hasan Dostay görevlendirildi.

         Görevi yeni devir alan merkez idarecisi Hasan Dostay yaptığı açıklamada “İdarecilerimiz bu görevi bize layık gördüler. Bizde verilen görevin bilincinde olup, sorumluluğumuzu yerine getirmek için elimizden gelenin en iyisini yağacağız. Değerli personelimiz ile beraber demokratik bir yönetim uygulayacağız. Her üyenin biricik olmasına önem vererek, daha iyi bir yaşam sunmak için geniş çapta aktiviteler ve sosyal projelerle ilçe halkı nezdinde Türkiye’ ye hizmet etmek istiyoruz. İlçemizde hizmet veren kamu kurum ve kuruluşlarımızla birlik ve beraberlik içerisinde yürüttüğümüz çalışmaları daha da verimli hale getirerek, olumlu ilişkiler kuracağız. Bu hizmetin mimarı Sayın Melih Gökçek Başkanımıza da minnettarlığımızı sunuyoruz. Bu değişikliğin ilçe halkımıza hayırlar getirmesini diliyoruz” dedi.

Hasan Dostay Kimdir?

Ankara – Çubuk Doğumlu, ilk orta öğretimini Çubuk’ta tamamladı. 1998 S.D.Ü. Grafik Bölümünde 2,5 yıl eğitim gördü. Gazi Üniversitesi Meslek Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği bölümünden mezun. 1,5 yıldır Çubuk Aile Yaşam Merkezinde Resim Eğitmenliği görevi yaptı. Evli ve İngilizce biliyor.

 

LEYLEKLER ÇUBUK’A MERHABA DEDİ

Baharın habercisi olan leylekler Çubuk’ta yuvalarına gelerek bahara merhaba dediler.

Havaların ısınmasıyla göç eden kuşlar arasında diğer kuşlardan farklı olarak erkek leylekler dişisi gelmeden yuvayı hazırlıyor.

İlkbahar göçüyle Çubuk’a gelen leylekler yerleşim yerleri yakınlarında yuva yapıyorlar.

Havaların ısınmasıyla birlikte baharın müjdecisi leyleklerin ilçeye gelmesi ilçe halkını mutlu etti.

Bahar gelince herkesin gökyüzünde aradığı Çubuk’un kıymetli misafirleri olan leylekleri, ilçe halkı ürkütmemeli, yuvalarını titizlikle korumalı.

Mart ayında gelen leylekler, ağustos ayının sonlarına doğru sıcak ülkelere tekrar göç edecek.

 

ÜNAL ÇELİK EŞYADA MALİYETİNE SATIŞLAR

Kaliteyi ucuza almanın krizden fırsat çıkarmanın en iyi yolu olan Ünal Çelik Eşyada maliyetine satışlar sürüyor.

Klasik, dömi klasik ve modern tarzda zengin bir ürün gamına sahip olan Ünal Çelik Eşyada, yemek odası takımından yatak odasına salon takımından oturma grubuna kadar tüm ürünler maliyetine satılıyor.

Ünal Çelik Eşya Firma Yetkilisi Dinçer Özbay yaptığı açıklamada; “Bellona Çubuk bölge bayiliğini aldık. Önümüzdeki günlerde tüm ürünlerimizi boşaltacağız. Ürünlerimizi mutlaka görün, amacımız kar değil, firma değişikliği nedeni ile maliyetine hatta zararına satış yapıp elimizdeki mevcut ürünleri ucuz olarak halka satışını sağlamak” dedi.

Değişimin yeni evlenenler ve evini yenilemek isteyenler için büyük bir fırsat olduğunu belirten Özbay; . Ürünlerimiz kaliteli ve maliyetine olduğu için talep fazla görüyor. Ürünlerimizin çoğu kendi ürünümüz, ilçe halkımızın, hem kaliteli hem de ucuz olan ev eşyalarımızda böyle bir fırsatı tekrar bulma imkanı olmayabilir. Ürünlerimizi kısa sürede elimizden çıkarmayı ve satmayı planlıyoruz. Ev eşyasına ihtiyacı olan tüm ilçe halkının bu fırsatı kaçırmamalarını tavsiye ediyorum. Çünkü böyle bir fırsat pek olmayabilir” dedi.

İlçe halkı için kısa bir süre sonra boşalacak olan Ünal Çelik Eşyada fırsat günleri devam ediyor.

Evini yeni baştan döşemek isteyenler için kaçınılmaz bir fırsat sunan Ünal Çelik Eşyada maliyetine satış günleri Nisan ayı sonuna kadar sürecek.

 

SPORCULARA KAYMAKAMLIKTAN MADALYA

Çubuk Kaymakamı Meftun Dallı, atletizm sporu dalında dereceye giren sporcuları madalya ve ayakkabı ile ödüllendirdi.

Geçtiğimiz hafta Aşağı Çavundur Mahallesi nden başlayıp, Atatürk Parkında son bulan Kaymakamlık Koşusu nda, dereceye giren atletler için Çubuk Kaymakamlığında ödül töreni düzenlendi.

Ödül törenine İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Melik Engin Çelenk ve öğrenciler ve antrenörler katıldı. Sporcular ve öğretmenlere teşekkür eden Kaymakam Dallı, Çubuk ta spor olarak büyük yeteneklerin olduğunu ve bunun çoğunluğunun okullarda bulunduğunu söyledi. Atletizmin tüm sporların anası olduğunu vurgulayan Kaymakam Dallı, spor adına tüm yeteneklerin ortaya çıkarılıp Çubuk ve Türkiye nin sporuna kazandırılması gerektiğini dile getirdi. 

İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Melik Engin Çelenk de atletizm ile başlayan organizasyonun diğer spor dallarında da devam edeceğini belirterek, hedeflerinin bireysel spor dallarında gençlerin içinden elit sporcuları bularak onların daha iyi yerlere gelmesini sağlamak olduğunu bildirdi.

 

YAMAN; TARİH BİZDEN HESAP SORAR

  Çubuk Platformu Basın sözcüsü Şuayip Yaman, “Yıldırım Beyazıt Üniversitesi çubuk tan başka bir yere kurulursa tarih bizden hesap sorar” dedi.

Yaman, yaptığı açıklamada, ilçenin 2004 den itibaren üniversite için sürdürdüğü alt yapı çalışmalarını tamamladığını ve Çubuk ilçesinin kurulması düşünülen Yıldırım Beyazıt Üniversitesi için tek yürek olduğunu savundu.

Çubuk un her yönüyle üniversite için hazır olduğunun altı çizen Yaman, şunları kaydetti:   İlçemize yurtiçi, yurtdışı ve şehir içi ulaşım çok kolaydır. Esenboğa Havalimanı ilçemizde ve Protokol yoluna bağlanan 6 şeritli bölünmüş yol bitmek üzeredir. Ayrıca ilçemize EGO ve Halk Otobüsleri ile her iki dakikada bir otobüs seferleri vardır. Üniversite için bin 800 dönüm arazisi ayrılmış olup, tamamı ağaçlandırılmış 450 dönümünde ise 50 yıllık yetişmiş ağaçlara sahiptir. Bu alan içinde amaca uygun binalar da mevcut bulunmaktadır. Ayrıca öğrenci yurt binaları da hazırdır. En önemlisi de üniversitenin kuruluş çalışmaları için de onlarca akademik kadro ilçemizde hazırdır. Başta Çubuk Halkı olmak üzere tüm sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, siyasi partiler, iş adamları ve yöneticiler her türlü katkıya hazırdır” dedi.

1402 Ankara Savaşı nın Çubuk ta yapıldığını hatırlatan Yaman, Yıldırım Beyazıt ismi Çubukla özdeş hale gelmiştir. Bunun en güzel göstergesi de yerleşim yerlerinin isimleridir. Muharebenin olduğu yerlerde yüzyıllar geçmesine rağmen özellikle Melikşah ta savaşın izleri hala kaybolmamıştır. Görüldüğü gibi her şey Çubuk ilçesinin lehinedir. Her üniversitenin adının bulunduğu yöre ile ilgili tarihi ve kültürel bir bağlantısı vardır. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi nin de bir özelliğinin olması gerekir. Çubuk tan başka bir yere kurulursa tarih bizden hesap sorar dedi.

 

ARA’YA 5’İNCİ ÜNİVERSİTE ÇUBUK’A

Ankara’ya 5’inci Üniversite Çubuk’a kurulacağını Salih Kapusuz söyleyerek Çubukluya müjde verdi.

Ankara’da iki ilçe yeni kurulacak devlet üniversitesi yeri için yarışa girdi. Bakın kazanan hangi ilçe oldu?  Depremde hasarlı evler yıkıldı. Oda seçiminde şok iddia! Kocaeli nin kokusu korkutuyor!AK Parti Diyarbakır dan vazgeçmeyecek

Halk ekmek Ankaralıları zayıflatacak! Manisa köylülerinin okey isyanı Fındık üreticilerine ödeme takvimi ODTÜ lü öğrenciler Gökçek in peşinde Başkent’e kurulacak Yıldırım Beyazıt Üniversitesi için Çubuk ve Kazan Belediyesi büyük bir yarışa girdi. İl ve ilçelerin kalkınmasında büyük önem taşıyan üniversitenin kendi bölgelerinde kurulmasını isteyen belediye başkanları ciddi bir faaliyet yürüttü. Son noktayı koyan ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz oldu. Ankara’nın yeni devlet üniversitesi Çubuk’ta kurulacak.

Kurulması kararlaştırılan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile Ankara 5 inci devlet üniversitesine kavuşmuş olacak.

İADE-İ İTİBAR OLACAK

Başkent’e 38 kilometre uzaklıkta ve 81 bin nüfusa sahip olan Çubuk’un Belediye Başkanı Lokman Özden, “Tarihin önemli savaşlarından Ankara Savaşı Çubuk Ovası’nda gerçekleşti. Yiğit düştüğü yerden kalkar, iade-i itibar verilmesi adına üniversitenin Çubuk’ta yapılacak olması manidar olacaktır. Sosyolojik olarak da ilçemiz üniversite kurulması için uygun bir zemine sahip” dedi.

 

KAYBEDEN BAŞKAN UMUDUNU KORUYOR

Yarışı kaybeden Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk de Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin Kazan’da kurulması için bir çok çalışma yürütmüştü. Lokman Ertürk hala ümidinin olduğunu, hızla ilerleyen Kazan ilçesinin bir üniversiteyi hak ettiğini söyledi.

 

MİNİKLER HARÇLIKLARINI BAĞIŞLADILAR

Terör Mağdurları Derneğini ziyaret eden kreş öğrencileri, harçlıklarını derneğe bağışladılar.

Çubuk Özel Başak Pınar Kreşi öğrencileri, Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Derneğini ziyaret ettiler.

Çubuk Başak Pınar Kreşi Kurucu Müdürü Hatice Erdoğan, Sınıf Öğretmeni Dilek Çetin ve minik öğrenciler, 18 Mart 2010 Çanakkale Şehitlerini Anma Haftası nedeni ile Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Derneğini ziyaret ederek, harçlıklarını derneğe bağışladılar.

Minikler, Dernek Başkanı Zeki Avan, Şehit babası Ramazan Gergin, Ahmet Şahin, Güneydoğu Gazisi Hasan Yalama ve Ali Küt tarafından karşılandılar. Öğrencilere 18 Mart Şehitleri Anma Haftası hakkında bilgi veren Avan, daha sonra Çubuk ilçesinin şehit ve gazilerinin resimlerini gösterip, kısa öz geçmişleri hakkında bilgi verdi. Avan, ayrıca resimlerdeki şehitlerin ve gazilerin neden şehit ve gazi oldukları hakkında da bilgi verdikten sonra, Derneğimizi ilk defa kreş öğrencileri tarafından ziyaret edilmiştir. Bu ziyaret bizleri, şehit ailelerimizi ve gazilerimizi çok memnun etmiştir. Ayrıca öğrencilerin kendi harçlıklarından derneğimize yapmış oldukları anlamlı bağışlar bizleri çok duygulandırmıştır dedi.

Kreş öğrencilerinden, Evren Erdoğan, Halime Güleren, Beste Küçük, Aybüke Yalkın, Hamza Çalışkan, Berkcan Kaderoğlu, Özge Duru Yalçın, Umutcan Muratoğlu, İrem Dorkut, Efe Turlak ve Boran Keser biriktirdikleri harçlıklarını zarfların içerisine koyup derneğe bağış yaptılar. Şehit aileleri ve gaziler tarafından öğrenciler ve misafirlere yapılan ikramlardan sonra, Dernek Başkanı Avan da ziyaretin anısına öğrencilerin sınıfına Türk Bayrağı ve Çubuk Şehitlerinin resimlerinin bulunduğu Şehitler Saati hediye etti.

 

YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ ÇUBUK’A YAKIŞIR

Çubuk, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi için birlik oldu bir araya geldi.

         Çubuk Belediyesi Toplantı Salonunda, yaklaşık 30 kişiden oluşan aralarında Kent Konseyi Başkanı, ilçede temsilciliği olan siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşları, iş adamları, meslek odaları temsilcileri ve akademisyenlerinde olduğu “Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin”  Çubuk’ta kurulmasına ilişkin bir araya gelen heyet toplantının sonunda aldıkları kararları kamuoyuna deklere etti.

Kamuoyuna deklere edilen ve oy birliği ile alınan kararlar şunlar;   

1- 60. Cumhuriyet Hükümeti’nin yedi ilimizde Kamu Üniversitesi kurma çalışmalarında Ankara’da kurulacak olan Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin Çubuk’ta kurulacak olmasının duyulması Çubuk halkı tarafından büyük heyecan ve memnuniyetle karşılanmıştır. Çünkü Ankara Savaşı’nın geçtiği Çubuk Ovası’nın Yıldırım Beyazıt ismi ile özleştiği bu vesile ile tarihe sahip çıkılarak geleceğe taşınması da sağlanmış olacaktır.

2- Çubuk’un bugün Türkiye’nin 21 ilini aşan ve giderek artan nüfusu ve anakent ilçe olmasının yanı sıra Üniversite için gerekli olan 1800 dönümlük arazisi, yeterli ve kapasiteli binaları,  yurt, sosyal tesis ve kültürel alt yapısı ile de üniversite için hazır durumda olduğu kaçınılmaz bir gerçektir.

3- Ulaşımın kolay olmasının yanı sıra uluslar arası Esenboğa Hava Alanı’nın Çubuk İlçesi sınırları içerisinde olması önemli bir etkendir.

4-  Öte yandan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin yıllardan beri Çubuk halkının özlemini duyduğu, ilçemizin sosyoekonomik ve kültürel yapısına da büyük katkı sağlayacağı bir gerçektir. 

Üniversite’nin kurulması konusunda başta Çubuk halkı olmak üzere, ilçemizde kurulu bulunan tüm siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, iş adamları, meslek odaları temsilcileri ve akademisyenlerin gerekli olan maddî ve manevî desteği vermeye hazır olduğunu tüm kamuoyuna duyururuz.

 Saygılarımızla

 

ÇUBUK, ÜNİVERSİTEYİ BEKLİYOR

Çubuk Kent Konseyi, Ankara ya kurulması düşünülen Yıldırım Beyazıt Üniversitesine talip olduklarını açıkladı.

Konsey üyeleri, Çubuk Belediyesi Toplantı Salonunda bir araya gelerek, üniversitenin ilçeye kurulması için çaba göstereceklerini belirtti.

Toplantı sonunda kararları açıklayan Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dilaver Tengilimoğlu, Ankara da kurulması düşünülen Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin, Çubuk halkında büyük heyecan yarattığını belirterek, Üniversitenin, Çubuk a kurulmasını bekliyoruz. Çünkü Ankara Savaşı nın geçtiği Çubuk Ovası nın, Yıldırım Beyazıt ismi ile özleştiği bu vesile ile tarihe sahip çıkılarak geleceğe taşınması da sağlanmış olacaktır diye konuştu.

 

ÇUBUK YATIRIM DESTEĞİ BEKLİYOR

Ankara İli Yumurta Üreticileri Birliği Başkanı Nihat Çakır, Çubuk bölgesinde olan işletmelere devletin yatırım desteği vermesi gerekir dedi.

İtimat Tavukçuluk ve Gıda Sanayi nin Yönetim Kurumu Başkanı da olan Çakır, yaptığı açıklamada, Ankara daki yumurta tüketiminin yüzde 50 sinin Çubuk bölgesinde bulunan 8 işletmenin ürettiğini belirterek, 2 milyon 500 yumurta tavuğundan günlük 2 milyon yumurta üretildiğini söyledi.

Uluslararası Esenboğa Havalimanının 10 kilometrelik çevresinde konuşlanmış olan bu çiftliklerin çevreyi kirlettiği gerekçesi ile kaldırılmasının gündeme geldiğini vurgulayan Çakır, şunları kaydetti: “Burada bulunan işletmelerin 10 yılın üzerinde bir geçmişi bulunmaktadır. Büyükbaş hayvancılıkta Organize Hayvancılık Bölgesi ilan edildi. Ancak bizde bu şekilde bir toplu üretim bölgesi olamaz. Bize de değişik bölgelerde yatırım yapabileceğimiz alanlar gösterilmesi gerekmektedir. Gerçi biz İtimat Tavukçuluk olarak yatırım yapacak bölgeyi tespit ettik. Buna göre de yatırım planımızı yaptık. Bizim kaygımız diğer 7 işletme içindir” dedi.

Çubuk ta bulunan bu işletmelerin başka bir bölgelere kaymalarını önlemek gerektiğinin altını çizen Çakır, Çubuk bölgesinde yatırımı olan işletmelere devletimiz çeşitli yatırım destekleri sağlaması gerekiyor. Bu yapıldığı taktirde hem burada bulunan işletmeler başka bir bölgeye gitmez, hem de yeni yatırım yapan bu işletmeler üretim kapasitelerini de artırırlar. Bu da ilçe için istihdam demek olur. Ayrıca üretim kapasitemiz artarak yeni pazarlara açılırız dedi.

 

ÇUBUK BELEDİYESİ NDEN YAŞLILARA ÖRNEK DAVRANIŞ

  Çubuk Belediyesi, Yaşlılar Haftasında Belediye Kültür Merkezini Törenle Hizmete Açtı.

Son zamanlarda sosyal projeleri ile öne çıkan Çubuk Belediyesi, Yavuz Selim Mahallesi Camii Kebirin karşısındaki Belediye Kültür Merkezini Çubuk Kaymakamı Meftun Dallı, Belediye Başkanı Lokman Özden, eski belediye başkanlarından Veli Neşeli nin katılımıyla açtı.

Kaymakam Meftun Dallı, ilçesinin sürekli gelişen bir ilçe olduğunu belirterek, sosyal projelerle de ilçenin öne çıkmaya başladığını söyledi. Kaymakam Dallı, Emekli vatandaşların daha iyi şartlarda vakitlerini geçirmelerini ve kendilerini yalnız hissetmemelerini sağlamak amacıyla belediye tarafından yapılan Kültür Merkezini açmak için bu gün burada toplandık. Kültür Evinin Yaşlılar Haftasında açılması da ayrıca bir önem arz ediyor. Bu güzel projeden dolayı belediye başkanımıza ve ekibine teşekkür ederiz. Merkez ilçemize hayırlı uğurlu olsun dedi.

Daha sonra konuşan Başkan Özden, yaşlı vatandaşların toplumla bütünleşmesi, daha aktif olmaları ve yaşama bağlı kalmaları için böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini kaydederek, şunları söyledi: “Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. İtibar gerektiren bu dönemde yaşlılarımıza ne yapsak azdır. Ayrıca gelişmişliğin en önemli kriterlerinden biride yaşlılara verilen önemdir.

İki katlı olan Çubuk Belediyesi Kültür Merkezinde, çay salonu, dinlenme yerleri, kütüphane ve internet bulunurken, merkezde sağlıktan eğitime birçok konuda sohbetler ve eğitimler olacak.

 

ÇUBUK’TA ÇİFTÇİLERE BİLGİ VERİLDİ

Çubuk İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından çiftçiler toprak analizi, gübreleme, toprağın yapısı ve toprağın sınıflandırılması gibi konularda bilgilendiriliyor.

Çubuk İlçe Tarım Müdürlüğü ilk olarak Taşpınar Mahallesi nden başlayarak çiftçilere toprak analizi, gübreleme, reçete ve çiftçi kayıt defteri kullanımı hakkında çiftçilere bilgi veriliyor. İlçe Tarım Müdürü Cengiz Akbayrak ve Tarım İl Müdürlüğü Bitki Koruma Şube Müdürlüğü personellerinden M. Melda Koru, Emre Akci ve Zeynep Turan ın katıldığı bilgilendirme toplantısında çiftçiler aklılların takılan tüm sorunlarını sorarak cevabını aldılar.

Bilgilendirme toplantınsın açılışını yapan Akbayrak, çiftçiye verilen destekleme ve ekecekleri alanları kiralamak zorunda kalan üreticilerin nasıl bir yol ve metot uygulaması gerektiği konular hakkında genel bilgiler verdi.

Çiftçi Kayıt Sistemine üreticilerin kayıtlarını gün geçmeden yaptırmaları gerektiğini kaydeden Akbayrak, üreticilerinin daha çok desteklemelerden faydalanmasını istediklerini ifade etti.

Daha sonra söz alan Bitki Koruma Şube Müdürlüğü personellerinden M. Melda Koru, tarımda bilinçsiz ilaç kullanımından yaşanan sorunlar hakkında örnekler ile bilgi verdi.

Tarım ilacı için alınacak reçete ve çiftçi kayıt defteri hakkında da bilgi vere Koru, Üreticinin her ürün için ayrı ayrı doldurması gereken defterde, ürünün adı, tahmini üretim miktarı, kullanılan ilaç, gübre ve bitki gelişim düzenleyicilerinin markası, etkili maddesi, hangi hastalık veya zararlıya karşı kullanıldığı, dekar veya ağaç başına doz gibi bilgiler yer alıyor. Bu belge ürünü satarken ibraz etmeniz gereken bir belgedir diye konuştu.

Bilgilendirme toplantısı daha sonra soru cevap şeklinde devam ederken, çiftçiler kendileri için düzenlenen bilgilendirme toplantılarının yararlı olduğunu söylediler.

 

ÇUBUK BELEDİYESİNDEN EĞİTİM

Çubuk belediyesi çalışanlarına İnsan Sağlığı ve İş Güvenliği konusunda eğitim veriliyor.

Çubuk Mesleki Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen eğitim, haftada 2 gün olmak üzere toplam 32 saat verilecek. Eğitim ile ilgili bir açıklama yapan Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, amaçlarının tüm çalışanların insan sağlığı ve iş güvenliği konularında bilinçlendirilmesini sağlamak olduğunu ifade ederek, ilk etapta Destek Hizmetleri Müdürlüğünde çalışan 30 personele mesai saati dışında bu eğitimin verilmeye başladığını söyledi.

Eğitimi veren Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Fatih Derin ise yaptığı konuşmada, insan sağlığı ve iş güvenliği konusunda herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini kaydederek, hayati önem arz eden bu konulara gerekli önemin verilmesi gerektiğinin altını çizdi. Çubuk Belediyesinin de bu konuda duyarlı olmasına sevindiklerini ve tüm kurumlara örnek olmasını dilediklerini sözlerine ekledi.

Yapılan protokol ile merkez belediye personellerine İnsan Sağlığı ve İş Güvenliği konusunda 33 saat eğitim verecek.

 

ÇUBUK DEMİRCİ KÖYÜ MUHTARI VEFAT ETTİ

Çubuk’un Demirci Köyü Muhtarı Cafer Gökoğlu (55) vefat etti.

Edinilen bilgiye göre, Çubuk Şoförler ve Otomobilciler Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve 2 dönem Demirci Köyü muhtarlığı yapan Cafer Gökoğlu, safra kesesinde meydana gelen rahatsızlık nedeniyle 4 gündür tedavi gördüğü Ankara Hastanesinde hayatını kaybetti.

Gökoğlu nun cenazesi Demirci köyünde aile mezarlığında toprağa verildi.

 

JANDARMA DAN ÖĞRENCİLERE SEMİNER

Çubuk ilçe Jandarma Komutanlığına bağlı trafik timleri, bölgelerinde bulunan köy okullarındaki öğrencilere trafik konusunda eğitim çalışması başlattı.

Çubuk ilçesine bağlı Kışlacık köyü ilköğretim okulu öğrencilerine Çubuk İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı trafik timleri tarafından seminer verildi. Her hafta bir köy okulunda düzenlenen bilgilendirme seminerinde öğrenciler trafik işaretleri, trafik kuralları, motosiklet ve bisiklet kullanımı konusunda bilgilendirilirken, ayrıca köyde bulunan vatandaşlara da traktör gibi iş makinelerinin kullanılırken uyulması gereken kurallar hakkında bilgi veriliyor.

Trafik eğitiminin, insanlara çok küçük yaştan itibaren verilmesi gerektiğini belirten yetkililer, trafiğin insan yaşamının önemli bir kısmını teşkil ettiğini, küçük yaşta verilen eğitimin kalıcı sonuçlar sağladığını söyledi.

Okul Müdürü ve öğretmenleri, Jandarma trafik timlerine verdikleri eğitimden dolayı teşekkür ettiler.

 

18 MART ŞEHİTLERİ ANILDI

  18 Mart Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında Çubuk’ta düzenlenen programda duygulu anlar yaşandı. Şehit yakınları ve askerler, İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy un Çanakkale Şehitleri ne şiirinin okumasıyla gözyaşlarını tutmadı.

  18 Mart Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında Çubuk’ta düzenlenen programda duygulu anlar yaşandı. Şehit yakınları ve askerler, İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy un Çanakkale Şehitleri ne şiirinin okumasıyla gözyaşlarını tutmadı.

Çanakkale Zaferi nin yıl dönümü dolayısıyla, Çubuk Atatürk Parkında bulunan Atatürk büstüne çelenk konulmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen 18 Mart Şehitleri Anma Programı Halk Eğitim Merkezinde devam etti.

Törene Çubuk Kaymakamı Meftun Dallı, Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Zafer Duru, Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Sıtkı Akgöz, Milli Eğitim Müdürü M. Mensur Toprak ın yanı sıra Çubuk Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri ile şehit aileleri katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizesi ile Şehit Piyade Üsteğmen Muharrem Kaleli İlköğretim Okulu ve Çubuk Lisesi tarafından hazırlanan ve Halk Eğitim Merkezinde icra edilen 18 Mart Şehitleri Anma Programı izleyenler tarafından göz yaşları ile birlikte izlendi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı nın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Çubuk Lisesinden Tarih öğretmeni Cevat Aksu yaptı. Şehit Piyade Üsteğmen Muharrem Kaleli İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından Mehter Takımı gösterisi yapılırken, aynı öğrenciler tarafından Havranlı Koca Seyit adlı oyun sahne aldı. Çubuk Lisesi öğrencilerinden Gürkan Kaya tarafından okunan Mehmet Akif Ersoy un yazmış olduğu Çanakkale Şehitleri ne adlı şiir şehit yakınlarını ve izleyicileri göz yaşlarına boğdu.

Halk Eğitimdeki programın ardından protokol, şehit yakınları ve askerlerden oluşan heyet ilçe merkezinde bulunan Paşa Mezarlığındaki şehit mezarlarını ziyaret ederek, burada Çanakkale Şehitleri nin ve terör şehitlerinin ruhuna Kuran ı Kerim okunarak dua edildi.

Daha sonra Çubuk Belediyesi tarafından şehit yakınlarına verilen öğle yemeğinde bir konuşma yapan Çubuk Kaymakamı Meftun Dallı, Şehit yakınlarına yemek veren Belediye Başkanı Lokman Özden e ve anma programını düzenleyen ekibe teşekkür etti.

Yemekte kaymakamın konuşmasının ardında Belediye Başkanı Lokman Özden, kahramanlık destanının yazıldığı Çanakkale zaferinin hiçbir zaman unutulamayacağını dile getirerek, Çanakkale ve kurtuluş destanını bize yaşatan, başta dahi Komutan ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşlarını huzurlarınızda bir kez daha minnetle ve şükranla anıyorum. Önce vatan, sonra can diyen, bize aziz bir vatan bırakan, toprağın kara bağrından sıra dağlar gibi yatan, mübarek şehitlerimize cenab-ı haktan rahmet diliyor, ruhları şad, mekanları nur olsun diyorum dedi.

 

ÇUBUK BELEDİYESİ YENİ HİZMET BİNASINA TAŞINDI

Çubuk belediyesi yeni hizmet binasına taşındı.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, açılış törenindeki konuşmasında, 1963 te yapılan ve merhum Ali Yurt tarafından 1992 yılında restore edilen binanın, o günden bu güne kadar çeşitli amaçlarla kullanıldığını kaydetti.

        Söz konusu binanın belediye hizmet binası olarak kullanılmak üzere yeniden restore edildiğini ifade eden Başkan Özden, Bu binayı daha önce belediye başkanlığı yapmış belediye başkanlarımızla birlikte açmak istedik. Belediye hizmetleri yalnız başına asla ve asla sürdürülemez. Sizlerle birlikte ilçemize hizmet etmek için biz buradayız. Sizlere hizmet etmekten şeref duyuyoruz dedi.

         Başkan Özden, hayatta olan ve açılışa katılan eski belediye başkanlarına plaket vererek teşekkür etti. Konuşmaların ardından okunan dua ve kesilen kurbanın ardından Çubuk Belediyesi hizmet binası  açılışı gerçekleştirildi. Açılışta Çubuk Kaymakamı Meftun Dallı, Başkan Özden, eski belediye başkanlarından Veli Neşeli, Ömer Ateş, Süleyman Haksever ve Mustafa Gökmen kurdeleyi birlikte kesti.

Daha sonra Protokol, davetliler ve vatandaşlar restorasyonu gerçekleştirilerek modern hale getirilen belediye binası ile ilçenin dünü ve bugününü gösteren resim sergisini gezdiler. İki katlı olan belediye hizmet binasında belediye başkanı makam odası, toplantı salonu, özel kalem müdürlüğü, meclis odası, sergi salonu, destek hizmetleri müdürlüğü, yazı işleri müdürlüğü ve kültür ve sosyal işler müdürlüğü bulunuyor.

 

DOĞA SEVERLER ÇUBUK’TA

Ankara nın Doğal Güzelliklerine Sahip İlçesi Çubuk’ta Traking Hareketliliği Yaşanıyor.

         Ankara’nın doğal ve bakir alanlarına sahip ilçesi Çubuk, hafta sonu doğaseverlerinin akınına uğruyor.

Başkentin doğal ve bakir güzelliklerini görmek ve doğa sporları yapmak isteyen yerli ve yabancı turistler Çubuk’u oldukça beğeniyorlar. Son yıllarda yapılan festivaller ve tanıtımlarında etkisi ile Çubuk’a gelerek ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısında artış oldu.

 

18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ ANISINA TRAKİNG YAPTILAR

Daha öncede Atatürk’ün yaylasına dikkat çekmek için yürüyüş yaptıklarını söyleyen  Atmaca Dalış ve Doğa Sporları Grubu lideri Eyüp Hacıoğlu, bu günde 45 kişilik bir doğasever ile 18 Mart Çanakkale Şehitler Günü anısına Çubuk Karagöl’de traking yapacaklarını kaydetti.  Bu seferki grubun öğretmenler, öğrenciler ve askerlerden oluştuğunu kaydetti grup üyelerinden Selim Yılmaz (43), 18 Mart’ın hafta içine denk geldiği için daha öncesinden bir yürüyüş yapmak istediklerin ifade ederek,  ’’Çanakkale destanını yazan ecdadımızın yaşadığı zorlukları bir nebzede olsa bizlerde yaşamak istedik. O eşsiz ruhu unutmamak ve unutturmamak için böyle bir organizasyon düzenledik. Kırk beş kişilik bir arkadaş grubu ile bu organizasyonu gerçekleştiriyoruz’’ diyerek, ilçenin daha önceleri çok fazla bilinmediğini belirten Yılmaz, ‘’Ancak bu gün görüldüğü gibi birçok grup Çubuk’un güzelliklerini görmek ve incelemek için buraya akın etmiş. Bu manzara, doğa sporlarına ilginin her geçen gün arttığının bir göstergesidir’’şeklinde konuştu

İlçeye gelen diğer bir grup olan Orion Traking’in lideri olan Hüseyin Aydoslu, emekli olduktan sonra doğa sporlarına ilgisinin daha çok arttığını ve oluşturduklar grupla Ankara’nın doğal güzelliği olan yakın ilçelerine hafta sonları günü birlik turlar oluşturduklarını kaydetti.   Çubuk birkaç kez geldiklerini belirten Aydoslu, her seferinde yeni yerler ve yeni güzellikler keşfettiklerini belirterek,’’ Başkentte yaşayan herkese Çubuk’u görmelerini tavsiye ediyorum. Çünkü burada bakir görülmeye değer bir çok güzellikler mevcut. Özellikle köylerde yaşayan insanları bir selamla her şeylerini sizlere açıyor. Bu her yerde göremeyeceğiniz bir misafirperverlik örneğidir’’dedi.

Daha önceleri belirledikleri parkurların olduğunu ancak, bu gelişlerinde burada Atatürk Yaylasının da olduğunu öğrendiklerini söyleyen Aydoslu, burası içinde ayrıca yürüyüş yapacaklarını sözlerine ekleyerek, tüm Ankaralıların ve doğa severlerin Çubuk’u görmelerini istedi.

İLÇEYE İLGİDEN ESNAF MEMNUN

İlçeye turistlerin gelmesinden çok memnun olduklarını söyleyen Çubuk Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Gaffur Zengin, ilçenin tanıtımı ile birlikte ilçeye ilginin ve ziyaretçinin her geçen gün artığını belirtti. Zengin, ’’İlçemize ilgi her geçen gün artıyor. Bu ada esnaf olarak bizleri ziyadesi ile mutlu etmektedir. İlçemizde hafta sonları bu güne kadar görmediğimiz bir hareketlilik var. Bunun neticesinde de İlçe esnaflarımızdan çaycısından lokantasına, turşucusundan marketine kadar bir hareketlilik yaşanmasına neden olmaktadır. Bu hareketliliğin yaşanmasına neden olan Çubuk Belediye Başkanımız Sayın Lokman Özden’e ve ekibine esnafım adına teşekkür ederim’’dedi.

 

YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ ÇUBUK’A KURULUYOR

  Çubuk’ta incelemelerde bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, Çubuk Kaymakamı Meftun Dallı’yı ve Belediye Başkanı Lokman Özden’i makamında ziyaret ederek ilçede kurulacak olan Çubuk Hayvancılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Kaymakamı Meftun Dallı, Belediye Başkanı Lokman Özden, Ankara Valiliği Genel Sekreteri Adem Ceylan, Özel İdare Daire Başkanı Haydar Öztürk, Ankara İli Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Zihni Yüce, İl Genel Meclis Üyeleri, Ticaret Bakanlığı yetkilileri ve Çubuk Belediyesi yetkililerinin de olduğu toplantıda Kapusuz, OBS hakkında geniş bilgi aldı. Daha sonra heyet ile OSB’nin yapılacağı alanda incelemelerde bulunan Kapusuz,  projenin hızlandırılması istedi.  Projenin biran önce bitirileceğini vurgulayan Kapusuz, ’’OSB’nin hızlandırılması için projenin tarafları ile bir araya gelerek, çalışmalar yaptık. Projenin hayata geçmesi ile birlikte ilçede hayvancılık daha modern bir şekilde yapılacak. Sayın Kaymakamımız ve Sayın Belediye Başkanımız yaptıkları çalışma ile ilçede OSB’den ayrı 20 başın altındaki besicilerin üretim yapabilecekleri hayvancılık bölgelerini de belirlemişlerdir. Çubuk her yönüyle modern bir kent olacak’’ dedi

    Kapusuz, ayrıca toplantıda Bakanlar Kurulunda kararı alınan Ankara da kurulacak Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin Çubuk’ta kurulacağı müjdesini Kaymakam Meftun Dallı’ya ve Belediye Başkanı Lokman Özden’e verdi.

Kapusuz, üniversite konusunda şöyle konuştu: ’’Biz Çubuk’a üniversite kazandırılması için daha öncesinden çalışmalara başladık. Burada bulunan askeriyenin yerini üniversiteye tahsisinin yapılması için uğraştık.  Üniversitenin alt yapısını oluşturmak için o tarihten itibaren çalışmalara başladık. Gazi Üniversitesi Rektörü ve YÖK Başkanı ile bir araya geldik. Nasıl yaparız da buraya bir üniversite kazandıra biliriz diye bir çalışma yaptık. Üniversite kurmak bir süreç ister. Üniversite içinde burada yurt ihtiyacı vardı. Burada yurt ihtiyacını gidermek için 300 kişilik tadilat marifeti ile 500 kişilikte yeniden yapılması ile Çubuk’ta 800 kişilik yurt yapmayı planladık. Tabii ki burada yurt yapıp da boş durması olur mu? Bunun üzerine hükümetimiz Ankara da Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin kurulması kararını aldı’’ dedi

Çubuk’un kendisinin seçim bölgesi ve ilçesi olduğunu ifade eden Kapusuz, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Çubuk’a yakışır diyerek,  Çubuk’a üniversitenin kurulması kararının alındığının müjdesini Kaymakam, Belediye Başkanı ve meclis üyelerine verdi. Müjdeyi alan heyet AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz’u  uzun süre alkışladı.

 

ÇUBUK’TA BU HAFTA HAVALARA DİKKAT

Havaların bir soğuk bir sıcak olduğu Çubuk’ta yetkililer dikkatli olunması gerektiğini belirtti.

         Çubuk’un bir haftalık hava durumu şöyle:

 

KOOPERATİF SEÇİMİNDE KAVGA ÇIKTI

  Yeşil Çubuk Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Seçiminde Kavga Çıktı.

       Yeşil Çubuk Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin genel kurulu olaylı geçti. Başkan adaylarının tarafları seçim öncesi birbirine girdi.

         Çubuk Kızılay Şubesinin Düğün ve Konferans Salonunda yapılan olağan genel kurul saatinde gelen üyelere önce sıraya girerek battaniye hediye edildi. Battaniyesini alan seçmenler oy kullanmak için salonu doldurduktan sonra divan seçimine geçildi. Divanın teşekkülünden sonra Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından yönetim kurulu, yıllık çalışma raporu, denetim kurulu raporları, bilanço, gelir, gider tabloları ve 2010 yılı tahmini bütçesi okunarak oylandı.  Yönetim kurulu oylamasın geçmeden önce eski adaylardan Çubuk Belediye Başkanı ve 29 Mart yerel seçimlerinde MHP’den Belediye Başkan adayı olan Mustafa Gökmen’in kardeşi Salih Gökmen’in taraftarları ile diğer aday Ahmet Yalçın kapalı oylama yapılması için divana dilekçe verdi. Dilekçeleri alan divan teklifin oylamasına geçti. Oyların bir türlü sayılamaması sözlü atışmalara neden olurken, bir süre sonra yerini kavgaya bıraktı. Mustafa Gökmen’in kardeşinin yerine müdahale etmesi siyaset yapılıyor eleştirilerine neden olurken, müdahaleler nedeniyle seçimler yaklaşık 3 saat süren tartışmaların ardın ancak yapıla bildi. Olayların fazla büyümesine engel olmak için adaylardan Seyit Ahmet Güneş ve diğer adaylar ortak mutabakata vararak kapalı oylama yapılmasını kabul ettiler.

Genel kurula 951 kooperatif üyesinden 644 üye katılırken bunlardan 618 üye oy kullandı. Sandıktan çıkan oylardan 8’i iptal edilirken kooperatifin kurucu üyesi ve 26 yıldır başkanlık yapan Seyit Ahmet Güneş, oyların 322’sini, Salih Gökmen 271’ini ve Ahmet Yalçın 17’sini aldı.  

Yönetim kurulu şunlardan oluşuyor, Seyit Ahmet Güneş, Arif Yıldırım, Orhan Saygıdeğer, İsmail Benli, Cafer Gökoğlu ve denetim kurulu ise Veli Demir, Aydın Hulusi Köknel ile Hasan Dinçer’den oluşuyor.

Seçimin ardından bir konuşma yapan Ahmet Güneş, kendisine oy verenlerin, vermeyenlerin veya şu parti bu parti diye siyasi parti ayrımı gözetmeden tüm üyelerin başkanı olduğunu söyleyerek, herkesin her zamanki gibi başının tacı olacağını ifade etti. Genel kurula üyelerin gösterdiği duyarlılık ve hassasiyetten dolayı teşekkür eden Güneş, ayrıca yaklaşık on saat kadar süren seçimden ve uzun süre bekletildiklerinden dolayı da özür diledi.

 

ÇUBUK’TA DSP YİNE ARAS DEDİ

DSP Çubuk İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresini yaptı.

Tek liste halinde seçime giren Haluk Aras, güven tazeleyerek tekrar başkan seçildi.

DSP Çubuk ilçe binasında yapılan 5. olağan Kongreye İl Sekreteri Hasan Uğurtürk, İl saymanı Cabbar Sarıçam, İl yönetimi ve ilçe teşkilatı katıldı.

Bir konuşma yapan İl saymanı Cabbar: Rahmetli genel başkanımız Sayın Ecevit in ilkeleri doğrultusunda parti teşkilatını yaşatmaya çalışıyoruz, onun ilkeleri tartışmasızdır. Türkiye deki işçilerin hakkını rahmetli Ecevit verdi. Ama işçiler rahmetli Ecevit’in hakkını veremedi. Türkiye nin Demokratik Sol partiye ihtiyacı vardır. Türkiye nin durumu şu anda çok kötü bir durumda. İşçi, memur ve esnafın durumu ortada. Kimse mutlu değil. Tüm kurum ve kuruluşların üzerinde baskıcı rejim uygulanıyor” dedi.

Kongrede DSP Ankara İl Sekreteri Hasan Uğurtürk yaptığı açıklamada; “DSP Türkiye de ilçe kurultaylarını tamamlıyor. Ankara da çoğu ilçelerin kurultayları tamamlandı. 11 Nisan da Ankara il kongremizi yapacağız. DSP olağan üstü kurultayda özgür delege oylarıyla genel başkan seçilen Dr. Masum Türker’in başkanlığında olağan kongre için Türkiye genelinde tamamlanarak büyük kurultay için alt yapımızı hazırlıyoruz. DSP, Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda demokratik sol felsefenin kuramcısı Bülent Ecevit’in fikirleri ışığında layık Türkiye’nin ve Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin ilelebet devamı için varlığını sürdürüyor. Bunun içinde yenilenmiş kadrosu ile halkın umudu olmaya devam edecektir. Bilindiği gibi DSP halkın umutlarıyla doğmuş bir partidir. Halkımızın bu günlerde DSP’ye ve demokratik bir yönetime her zamankinden daha çok ihtiyacı vardır” dedi.

Seçimlere tek liste halinde giden eski Başkan Haluk Aras, yapılan kongresinin sonunda tekrar seçildi.

Aras, kongre sonrasında yaptığı konuşmasında, partide genel merkez teşkilatında olduğu gibi, ilçe genelinde de yeniden bir yapılanma içinde olduklarını, dile getirerek, DSP’nin güçlenmesi için elimizden geleni yapacağız. Çubuk’ta bunun için çok çalışacağız. Tüm üyelerimize teşekkür ederim diye konuştu.

Yapılan seçimin ardından İlçe Başkanı Haluk Aras getirilirken, İl delegeleri ise şu isimlerden oluştu:

Asil Yönetim Kurulu Adayları

 

ÇUBUK ÇAYI TEMİZLENİYOR

Çubuk’un içerisinden geçen ve ilçeye ismini veren Çubuk çayı Çubuk Belediyesince temizleniyor.

Çubuk Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından başlatılan çalışmalarla derenin kenarındaki bitkiler içerisinde biriken çamur ve diğer atıklar temizleniyor. Yıllarca akmayan Çubuk çayında, son bir aydır akmaya başlamasını fırsat bilen Çubuk Belediyesi derenin içerisinde biriken atıkları iş makineleri ile temizlemeye başladı.

Çayda biriken çamur ve atıklar nedeniyle sıcaklarda oluşacak kokuları önlemek için  Çubuk Çayının Yeşil Çubuk Parkından itibaren ıslah ve temizleme çalışmalarına başlandığını kaydeden Belediye Başkanı Lokman Özden, amaçlarının Çubuk u temiz ve yeşil bir ilçe haline getirmek olduğunu söyledi. Rasgele çöpleri dere yatağına atan vatandaşlarımızın daha duyarlı davranması gerektiğini kaydeden Başkan Özden, çöplerden doğacak salgın hastalık gibi olumsuzlukların en başta çocuklarımızı ve ilçe halkımızı etkileyeceğini unutmamaları gerektiğini hatırlattı. Çubuk’ta yaşayan insanların başta kendisine, komşusuna ve yaşadığı çevreye saygısı olması gerektiğinin altını çizen Başkan Özden, sağlıklı bir ilçede yaşamak isteyen vatandaşların daha duyarlı olmaları gerektiğini ifade ederek, ’’Rasgele çöp atanları Alo Zabıta 153 veya Alo Temizlik 837 76 06 telefonlarına bildirilmesi bir vatandaşlık görevidir. Çevreye duyarlı vatandaşlarla el ele verirsek, çevre kirliliği sorunlarından da kurtulmuş olacağız’’ dedi

Başkan Özden, iki İş makinesi 1 kamyon ve 5 personel ile devam eden temizleme işleminin herhangi bir sorun olmadığı taktirde bir hafta içerisinde tamamlanmasının planlandığını sözlerine ekledi.

 

ESENBOĞA HAVALİMANI NDA OPERASYON

ANKARA – Esenboğa Havalimanındaki operasyonda, yasa dışı yollarla yurda sokulmak istendiği belirtilen viski, cep telefonu ve cep telefonu aparatları ele geçirildi.

Esenboğa Havalimanı Gümrük ve Gümrük Muhafaza ekipleri yaptıkları iki ayrı operasyonda, yurda kaçak yollarla sokulmak istenen 44 şişe viski, 3 çanta dolusu cep telefon ve cep telefonu aparatları ele geçirdi.

Dubai üzerinden Ankara ya getirilerek yurda sokulmak istenen kaçak mallarla ilgili olarak 2 kişi, yasal işlem yapılmak üzere Çubuk Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.

ÇUBUK’TA KULAKLARIN PASI SİLİNDİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çubuk Aile Yaşam Merkezi Üyeleri tarafından Türkü ve Şiir dinletisi düzenlendi ve kulakların pası silindi.

         Çubuk Aile Yaşam Merkezi Sinema Salonunda yapılan etkinliğe Çubuk Aile Yaşam Merkezi Müdürü Ahmet Tandoğan, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkan Danışmanı Kutay Çiftçi, Hayri Aslan Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Çetin Sümer, mahalle muhtarları,  merkez öğretmenleri, çok sayıda vatandaş ile merkez üyeleri katıldı.

Sunuculuğunu merkez eğitmeni Şeymanur Önemli nin yaptığı programda, Mustafa Özmen ve Öznur Bozkurt, şiirler okudu. Neyzen Fatih Karaoğlu, Udi Samet ve ekibi ile türküler söyledi.

Ayrıca merkez üyeleri Arif Sercan Türkdağ ve Erdem Subak gitar ve şarkı söyleyerek, güzel dakikaların yaşanmasını sağladılar.

Merkez olarak bu tür etkinliklerin devam edeceğini söyleyen Çubuk Aile Yaşam Merkezi Müdürü Ahmet Tandoğan, bu dinletiye katkıda bulunan başta Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e ve katılımcılara teşekkür etti.

Tandoğan, hedeflerinin yapılan desteklerle ilçede daha çok sosyal etkinlik yapmak olduğunu sözlerine ekledi.

 

ÇUBUK’TA GÖNÜLLERE SU VERİLİYOR

Çubuk ta hayırsever vatandaşlar çeşme yaptırarak gönüllere taht kuruyorlar.

         Hayırsever vatandaşlar tarafından yaptırılan ve ilçenin en hareketli noktalarını süsleyen çeşmeler mimari güzelliğinin yanı sıra teknolojik donanımlıda oldu. İlçeye ilk etapta 4 hayrat çeşme yaptıran hayırsever vatandaşlardan Mustafa Aydın, Ömer Haner, Muhammer Kınacı ve Nufer Erdoğan, ahrete intikal etmiş yakınlarının hayrına bu çeşmeleri yaptırdılar. İlçenin en hareketli yerlerinde kurulan çeşmeler Ankara taşından yapılırken şık mimari projeleri yanı sıra, fotoselli musluk, arıtma sistemleri ile teknolojik özelliklerinde bulunuyor.

Yapılan hayratların ilçe halkı adına mutlulukla karşıladıklarını belirten Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, örnek bir davranış sergileyen hayırsever vatandaşlara teşekkür ettiğini kaydetti. Yapılan çeşmelerin Yavuz Selim Mahallesine ve Cumhuriyet Mahallesine yapıldığını ifade eden Başkan Özden, projelerin belediyece yapıldığını ve bu sistemle şebeke suyunun filtre edilip arıtılarak kaynak suyu kalitesinde çeşmelerden akıtılacağını vurguladı.

 

ÇUBUK YİNE BİRİNCİ

Çubuk “Bu Benim Eserim” 2010 Proje Başvuru ve Sonuçlarında Yine Birinci oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı”nca her yıl düzenlenen İlköğretim öğrencileri arası “Bu benim Eserim” Proje Yarışması elemelerinde İl bazında gönderilen projelerin İl Çalışma Grubu tarafından değerlendirilmesi sonucunda, Ankara İlinde İl Çalışma Grubunca onaylanıp bölge çalışma grubuna gönderilen projelerdeki sayısal rakamlara göre Çubuk yine birinci oldu.

Çubuk tan gönderilen 247 projeden 70 tanesi il çalışma grubunca onaylanarak bölge çalışma grubuna gönderildi.

Gönderilen projelerden 50 adedi Uygulama Atölyesi çalışmaları sonucunda üretilen projelerden İl Çalışma Grubu tarafından 70 proje, Bölge Çalışma Grubu tarafından 32 proje, şuan bilim kurulunda incelenmekte olan projeler ise yarı final için bekliyor.

Bu sonuçla Çubuk İlçesi bilim kuruluna en çok proje gönderen birinci ilçe oldu.

 

ÇUBUK ESNAF ODASI SEÇİMİ YAPILDI

Çubuk Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odasının 23. Genel Kurulu yapıldı.

Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen genel kurulda, divan üyelerinin seçilmesinin ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra divan başkanlığı seçildi. Divan Başkanlığına Ankara ve Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı (ANKESOB) Mehmet Yiğiner, Kemal Küçük, Orhan Saygıdeğer ve Seyit Gönül getirildi.

Divanın oluşturulmasının ardından kendisine söz verilen Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden bir konuşma yaptı. Konuşmasına başlarken Ankara ve Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı olmanın çok kolay olmadığını ifade eden Başkan Özden, Mehmet Yiğiner in bu makamlara mücadele ederek geldiğini hatırlatarak, ilçesinden bir kardeşinin oralar da olmasından mutluluk duyduğunu kaydetti.

İlçe esnaflarının küresel krizden etkilenmesinin kendisini ziyadesi ile düşündürdüğünü vurgulayan Başkan Özden, Esnaf kardeşlerimizin sıkıntılarını gidere bilmek adına her türlü çabayı sarf etmekteyiz. Ancak İlçemizde 948 ruhsatlı iş yeri ve 600 de ruhsatsız iş yeri olduğu bir gerçektir diyerek, ruhsatsız çalışan esnafın iş yerlerini ruhsatlandırmasını istedi. İşini iyi yapan, vatandaşın yanında olan esnafın her zaman yanında olduklarının altını çizen Başkan Özden, herkese eşit mesafe de olduklarını söyleyerek, esnafında belediyeye aynı duygu içerisinde yaklaşmasını ve sorumluluklarını yerine getirmelerini isteyerek, genel kurulun hayırlı olmasını diledi.

Konuşmasının ardından Başkan Özden, Çubuk Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odasına ve ilçe esnafına katkılarından dolayı Mehmet Yiğiner e bir plaket verdi.

Çubuk Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odası adına Gaffur Zengin, ilçe esnafının sıkıntılarını giderebilmek adına her türlü çabayı sarf eden Belediye Başkanı Lokman Özden e bir plaket vererek teşekkür etti.

Zengin in plaket takdiminden sonra odanın faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Faaliyet raporları, denetim kurulu raporları, gelir gider bilanço raporları okunarak, oylanmasının ardından tek liste ile gidilen ve 900 üyeden 226 üyenin katıldığı seçimde, Gaffur Zengin 198 üyenin oyunu alarak başkanlığa yeniden seçildi.

Zengin in yönetimi şu isimlerden oluştu: Salih Koçak, Seyit Ahmet Güneş, Kemal Çelik, İzzet Yalçın, C. Rumi Türkoğlu, Hasan Köse, Sadullah Doğçel ve Ramazan Durut. Denetim üyeliklerine de Kemal Balcıoğlu, Adem Karabıyık ve Metin Yıldız getirildi.

Oda seçimin ardından Mehmet Yiğiner, Belediye Başkanı Lokman Özden i makamında ziyaret etti.

 

ÖZDEN ESNAFI DİNLEDİ

  Çubuk Belediye Başkan Özden, Sokak Esnafı İle Bir Araya Geliyor.

  Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, sokak sokak esnafın ayağına giderek, esnafın sorunlarını, taleplerini dinledi ve onlara ilçede yapılan hizmetleri anlattı.

Esnafların iş yerlerinde gerçekleştirilen toplantılarda Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, esnafın sorunlarını bire bir yerinde tespit ettiklerini ve onlarla yakın diyaloglar kurduklarını ifade etti.

Tek tek bütün esnafların sorunlarını dinleyen Başkan Özden, ilçenin röntgenini ve tomografisini çektiklerini ve problemlerin çözümüne yönelik yapılabilecekleri çok iyi tespit ettiklerinin altını çizdi. Halka karşı hiçbir faaliyetin yapılmadığını vurgulayan Başkan Özden, Biz halkımız için, esnafımız için ve ilçemiz için hizmet etmeye geldik. İlçede ezberleri, alışa gelmişleri bozmaya çalışıyoruz. Modern bir kent olmak için çaba sarf ediyoruz. Bu güne kadar el atılmayan sorunlara el atıyoruz. Bunları ne için yapıyoruz? Elbette vatandaşlarımız için halkımız için ve sizler için yapıyoruz. İlçemiz için büyük düşünmek gerekiyor dedi

İlçede değişimin başladığını kaydeden Başkan Özden, bu değişimin ilk etapta eğitim ile başladığını ifade ederek, Başta belediye personelimizi eğitimden geçiriyoruz. Yakın bir zamanda da tüm esnafımızı kapsayacak iletişim, müşteri ilişkileri ve sunum gibi eğitimler verdireceğiz dedi.

İlk defa bir Belediye Başkanının kendilerini detaylı olarak dinleyerek, ilçedeki yapılan tüm çalışmalar hakkında geniş bilgiler verdiğini söyleyen kasap esnafından Hüseyin Esre, Belediye Başkanımız mekanımızı ziyaret ederek, soframıza konuk oldu. Komşularımız ile birlikte bizleri dinleyerek, ilçemizde yapılan ve yapılacak çalışmaları anlattı. Özellikle de ilçemizde ticaretin canlanması için yapılacak olan çalışmaları anlatması benimle birlikte tüm esnafımızı sevindirdi. Kendisine ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ederiz şeklinde konuştu.

 

ÇUBUK TA İSLAM DA KADININ YERİ VE ÖNEMİ

  Çubuk Eğitim Gönüllüleri Derneğince kadınlara yönelik İslam da Kadının Yeri ve Önemi isimli bir konferans verildi.

Çubuk Eğitim Gönüllüleri Derneğince, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde düzenlenen konferansla kutlandı.

Programın açılış konuşmasını yapan Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, tamamen gönüllülük esası ile faaliyet gösteren Eğitim Gönüllüleri Derneğini kadınların kurduğunu hatırlattı.

Kadınların kurduğu bu dernek sayesinde onlarca genç kızın üniversitede okuduğunun altını çizen Başkan Özden, Biz kızlarımızın okumasını çok, ama çok önemsiyoruz. Ne kadar ilçemizde fazla olmasa da ülkemizde her geçen gün boşanma oranları artmaktadır. Bir okul okuyamamış veya bir meslek sahibi olamamış kızlarımız, daha sonra geçimi tek başlarına omuzlamak zorunda kalıyorlar. Bu nedenle de kızlarımız okumalı diyoruz. İlçemizde kadınlarımızın sosyalleşmek adına bu tür faaliyetleri düzenlemelerini biz çok önemsiyoruz. Buradan da üniversitede okuyan öğrencilerimize sahip çıkan bu derneğimize ve üyelerine teşekkür ediyorum dedi

Konuşmanın ardından sahneye gelen İlahiyatçı Dr. Huriye Martı, sinevizyon eşliğinde İslam da Kadının Yeri ve Önemi konulu seminer düzenledi. İslam ın ve Hz Muhammedin kadınlara büyük önem verdiğini vurgulayan Dr. Martı, kadın ve erkeğin bir birini tamamlayan iki varlık olduğunun altını çizdi.

Hadisler eşliğinde anlatımı devam eden seminere, Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, tüm sosyal faaliyetlerde eşini yalnız bırakmayan Ayten Özden, Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Aysel Neşeli, İlçe Nüfus Müdürü Songül Emir, CHP İlçe Başkanı Ali Naci Yeşiltepe, Sadet Partisi İlçe Başkanı Yusuf Mertoğlu, ÇUDEF Başkanı Recep Taş, Çubuk Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Hatice Erkan, Girişim Et Entegre AŞ nin Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Şan ve binin üzerinde kadın katıldı.

 

ÇUBUK’TA MİGUN TERMAL MASAJ YATAĞI HİZMETE AÇILDI

Dünya genelinde birçok kayıtlı sertifikaya sahip olan Migun Termal Masaj Yatağı Yücelhan Spor Kulübünde hizmete başladı.

Bel, Boyun, Sırt ağrılarını geçirdiği bilinen Migun Termal Masaj Yatağı kilo vermenize yardımcı oluyor. Fiziksel ve psikolojik açıdan insanı rahatlatır. Vücuda canlılık ve zindelik kazandırıyor. Verdiği termal ısıyla vücut gerginliğini azaltıyor.

Migun Hy7000 termal yatağının bel, boyun, omuz, sırt, bacak, karın boşluğu ve dizlere insan müdahalesi olmadan termal masaj uyguladığını belirten Yücelhan Spor Kulüb Başkanı Raziye Akgül; Migun Termal Masaj Yatağı değişik seanslarla hizmete başlattık. Bu yataklarla bir çok sorunlarınızın yok olduğunu dünyada ispat edildi. Bu tür sorunları olanlar mutlaka bu yatağın faydasını göreceklerdir” dedi.

Sektörün ilk ve en büyük üreticisi Migun Termal Masaj Yatakları 17 yıldan beri dünyada ABD başta olmak üzere Almanya, İspanya, İsviçre, Çin, Japonya ve Kanada gibi dünyanın gelişmiş 33 ülkesinde kullanılıyor.

Dünya genelinde bir çok kayıtlı sertifikaya sahip olan Migun Termal Masaj Yatağı, Kairopratik, Akupunktur, Akubasınç, Masaj ve Isı Terapisi özellikleriyle vücudunuzun tamamına masaj uygulaması yapar. Kan dolaşımını hızlandırıp bağışıklık sistemini güçlendirir.  Sinir sistemine uygulanan baskıyı ortadan kaldırıp beyin ile organların iletişimini rahatlatır, Pasif spor yaparak toksinleri vücuttan atar ve sizi formda tutar.

Migun Termal yatak sistemi. Bu bir mucize mi yoksa bilim mi?

Tabiki bilimdir. Bir zamanlar sadece Doğunun gizemleri olarak bilinen akapuntur, mokxbusyon, akubasınç ve bitkilerin şaşırtıcı etkileri günümüzde birçok klinik testlerle kanıtlanmıştır. ABD dahil, çeşitli ülkelerdeki birçok üniversite Doğu Tıbbı uzmanlarını yetiştirmek için yepyeni bölümler oluşturmuştur. Migun Termal yatak sistemi Batı ve Doğu Tıbbı işbirliğinin neticesi olan yeni tıp çağının en doruk noktasıdır. Migun Termal yatak sistemi sağlık amaçlı masaj sisteminde yepyeni bir konseptir. Bu konsept Doğu Tıbbının gizemlerini ve ilkelerini Batı tıbbının bilimsel yaklaşımıyla sunuyor.

 

TATLICI CAFE YENİLENDİ

Tatlıcı Cafe yenilen yüzü ile siz sevenleriyle buluştu.

Kısa süre önce tadilata giren Tatlıcı Cafe yenilenen konsepti ile artık çok daha rahat ve şık bir mekân olarak alışveriş keyfine bir kahve molasıyla ara vermek isteyenlerin hizmetine girdi.

2008 de faaliyete geçen ve kısa sürede Çubuk’un en gözde mekanı olmayı başaran Tatlıcı Cafe’yi farklı kılan en önemli özelliği müşterilerine konforu ve kaliteyi bir arada sunuyor olması. Mekân samimi ve ev ortamı konforunda olması özelliği ile birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Haftanın her günü hizmet eren Tatlıcı Cafe yepyeni tasarımı ve etkinlikleriyle 2010 da yine Çubuk’un gözdesi…

Kurulduğu günden bu yana Çubuk’ta en önemli mekânların başında yerini alan Tatlıcı Cafe, yenilenen yüzü ile misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Her iki katında 90 kişilik salonuyla, sunduğu kaliteli hizmeti, görsel açıdan da zenginleştiren Tatlıcı Cafe yenilenen yüzüyle sizi keyfe davet ediyor

Aynı zamanda doğum günü ve özel günlerinizde ailece ve arkadaşlarınızla rahatça buluşabileceğiniz nezih ve kaliteli bir ortam sunuyor.

ZENGİN MÖNÜ, DAMAK TADINIZ İLE ARADIĞINIZ HERŞEY

Çeşitli kahvaltı seçeneklerinden, aperatiflere, sandviçlerden, tatlı, pasta çeşitleri, tüm unlu mamuller, fastfood ürünleri, pizza, kumpir, hamburger, tost çeşitleri, sandviçler, sosis tava, gözleme çeşitleri, sütlü tatlılar, sıcak, soğuk içecekler gibi geniş bir mönü ile hizmet veren Tatlıcı Cafe de waffle dayanılmaz lezzetlerin başında geliyor.

Baklava çeşitleri, müşterilerin özel günlerinde kuru ve yaş pasta, baklava siparişlerinin alındığı Tatlıcı Cafe, tamamen doğal ürünlerle ve halk sağlığını düşünerek, sattığı tüm ürünleri, yine Çubuk’taki geniş imalathanesinde yapıyor.

Yenilenen Tatlıcı Cafe ile büyük bir değişime giren Çubuk Simit Sarayı ve Tatlıcı Cafe İşletme Sorumlusu Aykut Yılmaz, amaçlarının tatlı ve simit kafe kültürünü Çubuk’ta yaşatmak ve bunun yanında herkesimden insanların rahatça gelip kahvaltı, diğer tatlı ve yemek çeşitlerini bulabilecekleri nezih bir ortam sunmak olduğunu söyledi.

HER ŞEY DOĞAL, HAZIR HİÇ BİR ŞEY ALMIYORUZ

Gazetemize açıklama yapan Yılmaz, “Çubuk’ta böyle bir yerin eksikliği vardı. Öncelikle ben bir müşteri olarak kaliteli bir yer olsun istiyordum. İnsanlarda bu istek içerisindeydiler. İlk başta bazı tepkiler aldık. Çubuk için böyle bir yerin ağır geleceğini, bu işin burada olmayacağını söylediler. Bende Çubuklu olarak 2008 yılının ortalarında Çubuk’ta yaşayan insanların da daha lüks, kaliteli ve güzel hizmet almaları gerektiğini ve buna layık olduğumuzu düşünerek böyle bir yer açmaya karar verdim. Kısa sürede olumlu tepkiler aldık. Çubuk Simit Sarayının ardından 2. Şubemiz Tatlıcı Cafeyi açtım. İnsanlarda böyle bir özlem varmış. Kaliteli ürün yemek, kaliteli bir yerde oturup sohbet etme özlemleri olduğunu gördüm. Bunun yanı sıra ayrıca Çubuk’a bir iş sahası açtık. Çok sayıda personelimiz ile hizmet veriyoruz. En büyük mutluluk insana iş imkânı sağlamak” diye konuştu.

TATLICI ÇUBUK’A KALİTEYİ GETİRDİ

Yılmaz sözlerine şöyle devam etti; “Burada çok değişik uygulamalar yaptık, salonu 2 kata çıkardık. Şimdi ister ailecek ister arkadaşlarınızla kahvaltı ve diğer fastfood ürünleri ile yemek yiyebilir aynı zamanda özel gün ve gecelerde parti yapma imkanı bulabilirsiniz. Temel ilkemiz “Yemeyeceğimiz ürünü müşteriye yedirmemek” Bunun içinde en kaliteli malzeme ve hammadde ile vasıflı, tecrübeli ustalar ile kaliteyi bir üst seviyeye çıkardık. Temizlik ve hijyenden taviz vermeden hizmet veriyoruz. Tüm ilçe halkımıza bize gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Daha kaliteli hizmet için çalışacağız. Herkesi mekânımıza davet ediyorum” dedi.

      Aynı zaman da Ankara’da en kaliteli ve bilinen pastane ve simit cafelerde hizmet vermiş olan Çubuk Simit Sarayı ve Tatlıcı Cafe ustabaşı ve işletme müdürü olan Yusuf Özen ve Mesut Köroğlu; Çubuk Simit Sarayı ve Tatlıcı Cafe’nin şimdiye kadar  diğer çalıştıkları yerlere oranla, çok daha temiz ve birinci kalite hammadde kullanılarak işletilen örnek işletmeler olduğunu ifade ettiler. 

 

AVRUPA EĞİTİM VAKFI ÜYELERİ ÇUBUK’TA

Etf Üyesi Bir Grup Öğretim Görevlisi Çubuk’ta İncelemelerde Bulundu.

Avrupa Eğitim Vakfı (ETF) Üyeleri Gazi Üniversitesi Çubuk Yerleşkesi’nde bulunan Gazi Meslek Yüksek Okulu’nda incelmelerde bulundu.

        İçlerinde AB ülkelerinden ve Doğu Avrupa ülkelerinden öğretim görevlilerinin de olduğu 11 öğretim görevlisi Gazi Meslek Yüksek Okulunda eğitim, öğretim ve BELTEK kurslarında incelemelerde bulundular. Okulda bulunan laboratuarlar, derslikler ve devam eden projeler hakkında geniş bilgi alan ETF üyeleri, BELTEK kurslarının işleyişi, amacı ile sonuçları hakkında ki bilgileri uzun uzun not ettiler.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden ve Gazi Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Demet Somuncuoğlu Özerbaş’ın ev sahipliğini yaptığı ETF üyeleri, yerel yönetimlerinin üniversitelere katkılarını ve üniversitelerin kentlere katkılarını detaylı olarak incelediler.  Doç. Dr. Demet Somuncuoğlu Özerbaş, ETF üyelerinin Mesleki Yeterliliği Geliştirme Projesi kapsamında okullarında incelemelerde bulunduklarını ve öğrencilerle görüşerek eğitimleri hakkında bilgi aldıklarını kaydetti. Somuncuoğlu Özerbaş, heyet ayrıca burada verilen eğitimin devamında öğrencilerin hangi alanlarda istihdam edildiği, istihdam oranları ve BELTEK kurslarının iş bulmada ne gibi kolaylıklar sağladığı gibi konularında da araştırma yaptıklarını vurguladı. Üyelerin daha sonra yapacakları toplantıda inceleme yaptıkları okullar hakkında da görüş bildireceklerini ifade eden Somuncuoğlu Özerbaş, üyelerin okullarından çok olumlu ayrıldıklarını söyledi.

Yüksek Okulda yapılan incelemelerin ardından Başkan Özden’i makamında ziyaret eden ETF üyeleri ile Akşam yemeğinde tekrar bir araya gelen Başkan Özden, belediye olarak eğitime verdikleri önemden bahsetti.  BELTEK kurslarına yaklaşık elli personeli eğitim için gönderdiklerinin altını çizen Başkan Özden, ’’Biz ilçemizde bulunan tüm kurumlarla olduğu gibi üniversite ile de yakın ilişkiler içerisindeyiz. Üniversiteyi ilçenin gelişmesi ve kalkınması yönünde en önemli değer olarak görmekteyiz. İmkanlarımız doğrultusunda eğitime katkı vermeye çalışıyoruz’’dedi

            ETF görevlisi Sören Nielsen, ilçede ve okulda yaptıkları incelemede eğitim kurumları ile kent yöneticilerinin birlikte hareket ettiklerini gördüklerini belirterek, Çubuk’un model bir ilçe olduğunu söyledi.  Nielsen, bir tebessüm ve hoş görü ile farklı milletten olanların bir birleri ile kaynaşa bildiğini bu ilçede bir daha gördüklerini sözlerine ekledi.

         Daha sonra Selçuk Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Süleyman Yaldız da yaptığı konuşmada heyetin Çubuk’ta çok güzel bir şekilde karşılandığını kaydederek,’’Ben bu ilçede şunu gördüm Üniversiteyi Belediye Başkanı Sayın Lokman Özden sahiplenmiş ve destekliyor. Sayın başkan pratik bir zekaya sahip ve çok çalışkan bir kişi. Eğitime çok büyük önem ve değer verdiği de bu gün bizimle yakından ilgilendiğinden belli olmaktadır. Kendisine bir eğitimci olarak teşekkür ediyorum’’ dedi.

 

ÖZDEN MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geldi.

Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi nde yapılan istişare toplantısına Başkan Özden, birim müdürleri, tüm mahalle ve köy muhtarları katıldı. Başkan Özden, muhtarların kendisinin çalışma arkadaşları olduğunu belirterek, Bugün burada değişen ve gelişen Çubuk hakkında sizleri bilgilendirmek istedik. Ayrıca mahalle ve köylerimizin sorunlarını sizlerden dinleyip birlikte çözmeye çalışacağız. Geldiğimiz günden bu güne artık Çubuk ta gözle görülür değişiklikler olduğunu herkes müşahide etmektedir. İlçemizin en önemli sorunlarını ilk etapta çözmek için çaba sarf ediyoruz. Popülist yaklaşım ile iş yapmıyoruz. Biz ilçemizde hiçbir bölgeyi ayırt etmeden yapılması gereken hizmeti yapıyoruz dedi.

Herkesin yaptığı görevi dört dörtlük yapması gerektiğinin altını çizen Özden, Sizler bize her konuda destek olun. Mahalle ve köyünüzde bulunan kimsesizleri, hastaları, yoksulları, yardıma muhtaçları sizler bilmelisiniz ve bize bildirmelisiniz. Onları sık sık ziyaret etmelisiniz. Bizim yönetimimizde ilçemizde aç, açık olmamalı şeklinde konuştu.

Ulaşımın EGO ya geçmesinden sonra Çubuk Belediyesi ne ait otobüslerin EGO ya devredildiğini hatırlatarak bu nedenle de bu güne kadar cenazelere otobüs veremediklerini ifade eden Başkan Özden, EGO dan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bu otobüsleri kiraladıklarını ve bundan sonra mahalle ile köylerdeki cenaze de dahil sosyal ve kültürel etkinlikler için kendilerine otobüs tahsisi yapılacağını söyledi.

Toplantıda birçok alanda hizmetlerin devam ettiği bilgisini veren Başkan Özden, ASKİ Genel Müdürü Kamil Kılıç ın önceki gün ilçeye gelerek incelemelerde bulunduğunu hatırlatarak, “İlçemizde bulunan içme suyu arıtma tesisinin kapasitesi üç katına çıkarılacak. Yapılan bu çalışmayla tesiste su, yeni arıtma teknolojisi ile arıtılacak. Sayın Genel Müdürümüzün ifadesi ile içme suyumuz piyasada satılan yüzde doksan memba sularından daha kaliteli olacak. Kendileri ayrıca ilçemiz de bu yıl içme suyunun altyapısının da yenileneceğinin müjdesini verdiler dedi.

Başkan Özden in konuşmasının ardından muhtarlar bölgeleriyle ilgili sorunları ve çözüm önerilerini tek tek söz alarak ilettiler. Yaklaşık 2 saat süren toplantıda Başkan Özden, muhtarların tüm talep ve sorunlarını not aldıklarını ve kendileri ile ilgili olanları çözüm getireceklerini söyleyerek, ASKİ ve Özel İdaresi ile ilgili olanlarında takipçisi olacaklarını sözlerine ekledi.

 

ÇUBUK EMNİYETTEN SÜRÜCÜLERE SIKI TAKİP

  Çubuk ta 2 ayda 46 bin 961 TL trafik cezası kesildi.

 01.01.2010 tarihinden 01.03.2010 tarihine kadar polisin sorumluluk bölgesindeki 1788 araç denetlenirken, bunlardan 667 araca toplam 46 bin 961 TL trafik cezası kesildi. Denetimlerde 46 sürücü adliyeye sevk edilirken, 35 sürücünün ehliyetine el konulduğu ve 30 sürücüye de alkolden işlem yapıldığı kaydedildi. Ayrıca uygulamalarda 146 araçta trafikten men edildiği belirtildi.

İlçede, 2010 yılının ilk iki ayında meydana gelen 21 trafik kazasından, 12 sinin maddi hasarlı olduğu ve bu kazalarda da 16 kişinin yaralandığı ifade edildi. Abartılı ses çıkartan eksoz taktıran ve camlarına film çektiren 15 araca 1950 TL ceza kesildi.

Açıklamalarda ayrıca, iki ayda 61 otobüsün fazla yolcu almasından dolayı denetlendiği kaydedilirken bu otobüslerden 32 sine 2016 TL ceza kesildiği, 4 sürücünün de ehliyetine el konulduğu bildirildi.

 

SANAL ŞİRKETİN GERÇEK MAĞAZASI AÇILDI

Çubuk Hayri Aslan Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri, Hayat Boyu Öğrenme Programları Leonardo da Vinci Avrupa Birliği Mesleki Eğitim Programı kapsamında kurdukları şirketin ilk mağazasını Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden in katkıları ile Atatürk Parkında törenle açtılar.

         Hayri Aslan Kız Meslek Lisesi öğrencilerine girişimcilik ruhunu kazandırmak ve geliştirmek için kurulan sanal şirketin satış mağazası törenle açıldı.   Onbir AB Tekstil Ltd. Şti olarak kurulan sanal şirkete Çubuk Belediyesi tarafından Atatürk Parkında bir büfe tahsis edildi. Mağazanın açılışını yapan Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, kendisine öğrencilerin bir mağaza açarak iş hayatını öğrenmek istediklerini söyleyerek geldiklerinde çok heyecanlandığını ifade ederek, kendilerine belediye olarak her türlü desteği vereceklerini söylediğini kaydetti. Eğitimin çok önemli olduğunu ifade eden Başkan Özden, ’’Bu gün burada bir proje kapsamında açılışını yaptığımız mağazanın ve öğrencilerimizin çalışma azmi ve girişimcilik ruhunun,  7’den 70’e herkese örnek olmasını diliyorum. Projeye katkı sağlayan herkese de teşekkür ediyorum’’ dedi

Daha sonra  bir konuşma yapan Onbir AB Tekstil Ltd. Şti Genel Müdürü 10. sınıf öğrencisi Esma Yurtoğlu, proje dahilinde Türkiye genelinde seçilen 5 pilot okuldan birinin de kendi okullarının olduğunu ve bu projede 12 öğrenci ve 4 rehber öğretmen eşliğinde çalışmalarını yürüttüklerini kaydetti. Esma Yurtoğlu, projenin kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Okulumuzda alanımız ile ilgili bilgi ve beceriler ile donanmamıza rağmen, ekonomik krizler ve artan nüfuslar ile birlikte iş imkanlarının kısıtlandığından dolayı iş bulmamız her geçen gün zorlaşıyor. Bu nedenle girişimciliği ve girişimcilik ruhunu kazanmamız bizim için hayati önem taşıyor’’diyerek projelerine destek olan herkese teşekkür etti.

Onbir AB Tekstil Ltd. Şti.’nin satış mağazasının açılışı Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Mensur Toprak ve Şirket Müdürü Esma Yurtoğlu tarafından yapıldı. Açılışın ardından Esma Yurtoğlu misafirlere ürettikleri ve sattıkları ürünleri tanıtırken, Başkan Özden de ilk siparişleri verdi.

 

YETENEK KURSLARI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün açmış olduğu yetenek kurslarına yenileri eklendi.

Öğrencilerin ilgilendikleri alanlarda kurslar açılarak, planlanan yeni alanlar açıldı. Müracaatların çok olduğu alanlarda da kurs sayısını çoğaltıldı.

        Aile Yaşam Merkezi işbirliği ile yeni açılan Satranç, Halter,  Güreş, Yüzme, Voleybol, Boks, Eskirim, Keman, Halk Oyunları ve Tiyatro kursları açıldı. Kick Boks ve Gitar kurs sayısını da artırdı. Çubuk Belediye spor salonunda yapılan Taekwando da kurs sayısı artırıldı.

Çubuk Aile Yaşam Merkezine yapılan başvurularda kurslardan kursiyer ücreti alınmıyor.

 

BELEDİYEDEN KURS

Çubuk Belediyesi sosyal etkinlikler çerçevesinde değişik dallarda kurslar düzenleyecek.

Düzenlenecek sosyal etkinliklerde kursiyerlere bocce, dart, tenis, voleybol, güreş, jimnastik, basketbol ve halk oyunları kursları verilecek.

Çubuk Belediyesi sosyal etkinlikler çerçevesinde değişik dallarda kurslar düzenleyecek. Düzenlenecek sosyal etkinliklerde kursiyerlere bocce, dart, tenis, voleybol, güreş, jimnastik, basketbol ve halk oyunları kursları verilecek.

Çubuk Belediyesi sosyal etkinlikler çerçevesinde değişik dallarda kurslar düzenleyecek. Konuyla ilgili bilgiler veren Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Vatandaşlarımız sosyal ve kültürel aktiviteler için sık sık istekte bulunmaktalar. Bizde halkımızın istekleri doğrultusunda, imkanlarımız dahilinde bu tür aktiviteleri gerçekleştireceğiz. Başta halk oyunları kursu olmak üzere, bocce, dart, tenis, voleybol, güreş, jimnastik ve basketbol kursları açarak her yaştan vatandaşlarımıza yönelik sosyal çalışmalar yapılacaktır. Alt yapıları hazırlanan bu çalışmalarımız yakın zamanda faaliyete geçirilecektir. Konusunda uzman olan hocalarımız tarafından bu dersler verilecektir. Bu tür sosyal aktiviteler vatandaşlarımızın birbirleri ile kaynaşmalarını sağlamakta, hem de boş vakitlerini değerlendirmelerinde yardımcı olmaktadır. Zaman içersinde bu tür kurslar talebe göre değişik branşlarda arttırılacaktır” dedi.

Kurslara katılmanın yaşı ve sınırı olmadığını ifade eden Başkan Özden, 7 den 70 e bütün halkımı bocce, dart, tenis, voleybol, güreş, jimnastik ve basketbol gibi kurslara katılarak spor yapmaya davet ediyoruz dedi.

İlk etapta, 8 branşta açılacak olan ve Çubuk Belediyesi Kapalı Spor Salonunda verilecek olan kurslar, her branşta haftada 10 saat olarak düzenlenecek. Kurslara katılmak isteyen her yaş gurubundan isteklilerin, Çubuk Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne başvurarak isimlerini yazdırmaları gerektiği ve bilgi almak isteyenlerinde 312 837 17 59 numaralı telefondan gerekli bilgileri de ala bileceği kaydedildi.

 

ÇUBUK’TA AĞAÇLANDIRMA AKKUZULU’DAN BAŞLADI

  Çubuk ta ağaçlandırma çalışması başladı.

       Çubuk’ta 38 milyon metre kare alanda yapılacak ağaçlandırma ilk olarak Akkuzulu Mahallesinde başladı. Yapılan ağaçlandırma çalışması Çubuk Belediyesi ve Ankara Çevre ve Orman İl Müdürü tarafından yürütülüyor.

Bu kapsamda Akkuzulu Mahallesine 2000 sedir ve 400 adet dış budak fidesinin dikimine başlandığını söyleyen Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, dere yatağında başlayan çalışma ile mahallenin ayrı bir güzelliğe kavuşacağını belirtti.

İlçede bu yıl içerisinde geçen yıllara oranla çok daha fazla ağaçlandırma yapmayı hedeflediklerini kaydeden Başkan Özden,’’İlçemize ağaçlandırma konusunda destek olan başta Sayın Çevre ve Orman Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na ve İl Çevre ve Orman Müdürü Haluk Özder ile Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrolü Şube Müdürlüğü’nün tüm personeline ilçem adına teşekkür ederim’’ dedi.

 

DERNEKTEN KAYMAKAMA ZİYARET

Çubuk İlçe Kaymakamlık binasının yeni tadilat yapılması nedeniyle, Çubuk Kaymakamı Meftun Dallı’yı, Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan, şehit babası Ramazan Gergin, Ahmet Şahin ve Gazi Hasan Yalama ile birlikte makamında ziyaret etti.

Dernek Başkanı Zeki Avan ziyarette yapmış olduğu konuşmasında; Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Dernek Yönetim kurulu olarak, Çubuk Kaymakamlığı tarafından, Kaymakamlık binasının yeni tadilat yapılması nedeniyle hayırlı olsun ziyaretine ve derneğimizin yapmış olduğu genel faaliyetler hakkında bilgi vermeye gelmiş bulunuyoruz, dedi.

Çubuk İlçe Kaymakamı Meftun Dallı’da yapmış olduğu konuşmasında; “Cennet vatanımız için seve seve canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, bedenlerinin bir parçasını feda eden kahraman gazilerimize sağlıklı günler diliyorum. Çubuk İlçe Kaymakamlığı olarak, şehit ailelerimizin ve gazilerimizin her zaman yanında olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum. Ayrıca derneğinizin yapmış olduğu başarılı çalışmaları yakından takip ediyor ve takdir ediyorum” dedi.

Ziyaretin anısına Dernek Başkanı Zeki Avan tarafından, Çubuk İlçe Kaymakamı Sayın Meftun Dallı’ya, şehitler duvar saati hediye edildi.

 

SABAH GAZETESİ ABONE YAPIYOR

Çubuk’ta Sabah Gazetesi, abonelik sistemine geçtiğini okuyucularına hazırladığı bir broşürle duyurdu.

Yayınladığı gazeteleri bayiden satış yöntemiyle okuyucuya ulaştıran Sabah Gazetesi, dağıtım ve abonelik sistemi için Yeşil Çubuk Basın Yayın A.Ş ile anlaştı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Yeşil Çubuk Basın Yayın A.Ş Müdürü Abdullah Haksever; “Artık işyerlerine ve evlere gazete almak için bayiiye gitmeye son gazeteniz her gün kapınıza kadar geliyor.

Turkuvaz Medya Grubuna ait Sabah, Takvim, Fotomaç ve Yeni Asır gazeteleri bununla birlikte Aktüel, Şamdan, Oto Haber, Comsa Girl, Bazaar, Sofra, Bebeğim, Auto Motor Sport, Para, Esquire, Sinema, Home, Cosmapolitan, Forbes, House Beatiful, Transport ve Global Enerji dergileri Toplam 4 gazete 17 dergi Çubuk abone bayiliği ve Çubuk temsilciliği Yeşil Çubuk Basın Yayın San.Tic. A.Ş. tarafından hizmetinize sunulacaktır.

Ayrıca 1 yıllık abone olan müşterilerimize sürpriz hediye ve promosyonlar dağıtılacaktır. “dedi.

Gazete ve dergi aboneliği başlamıştır. Bilgi irtibat ve abonelik için telefon numaraları 0312 838 12 22 ve 0532 768 38 40

 

ÇUBUK’TA SATRANÇ TURNUVASI YAPILDI

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Okullar Arası Satranç Turnuvas,ı Yıldırım Beyazıt İlköğretim Okulunda Yapıldı.

Çubuk ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan satranç turnuvası, Yıldırım Beyazıt İlköğretim Okulunun Çok Maksatlı Salonunda yapılan turnuvaya her okuldan minikler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde dereceye girmiş beşer sporcu katıldı.

Turnuva 01-03 Mart 2010 tarihinde İsviçre sistemine göre oynandı. Turnuvayı 6 hakem yönetirken her okuldan birer öğretmen de öğrencilerin başlarında bulundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Mensur Toprak, Yarışma sonrası öğrencilerle fotoğraf çektirdi. Öğrencileri başarısından dolayı kutlayan Toprak, turnuvada derece yapan öğrencilere ödüllerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında verileceğini söyledi.

Toprak, satranç koordinatörlüğünün oluşturulduğunu bundan sonraki çalışmaların bu ekiple yürütüleceğini söyledi. Turnuvada görevli öğretmenlere ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Yıldırım Beyazıt İlköğretim Okulu Müdürü Hayati Tamer turnuvaya ev sahipliği yaptı.

2010 Yılı Çubuk İlçesi Gençler Satranç Turnuvasında Dereceye Girenler:

Gençler (Erkek)

1.Yusuf Kürşat Bağ (Çubuk Anadolu Lisesi)

2.Oğuzhan üce (Endüstri Meslek Lisesi)

3.Kadir Çelik (Çubuk Lisesi)

Gençler (Kız)

1.Eda Şenel (Çubuk Lisesi)

2.Aslıhan Çankaya

3.Mervenur Gürpınar (Çubuk Anadalu Lisesi)

Küçükler (Erkek)

1.Mahmut M. Gülpolat (Yavuz Selim İ.Ö.O)

2.Ahmet Kaan Yılmaz (Yıldırım Beyazıt İ.Ö.O)

3.Orhun Akarsu (Çubuk İ.Ö.O)

Küçükler (Kız)

1.Tuğba Nur Can (Bekir Yılmaz İ.Ö.O)

2.Merve Nur Yıldız (Barbaros İ.Ö.O)

3.Betül Ökmen (Y.Beyazıt İ.Ö.O)

Yıldızlar (Erkek)

1.İbrahim Taha Aksoy (Barbaros İ.Ö.O)

2.Furkan Özdemir (Y.Beyazıt İ.Ö.O)

3.Osman Bağadır Erberk( Çubuk İ.Ö.O)

Yıldızlar (Kız)

1.Yasemin Yılmaz(Bekir Yılmaz İ.Ö.O)

2.Bengisu Akçı(Bekir Yılmaz İ.Ö.O)

3.Nesibe Karabacak (İbrahim Aksoy İ.Ö.O)

OTO LASTİKLERİNİ KESEN ŞAHIS YAKALANDI

Çubuk ta gece geç saatlerde 10 farklı aracın lastiklerini çakı bıçaklarıyla kesen 1 şüpheli şahıs, polis ekipleri tarafından yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Olay, Yavuz Selim Mahallesinde gece saatlerinde meydana geldi. Şüpheli Yasin E. (30), mahallede yaya olarak yürüdüğü esnada üzerinde bulunan çakı bıçağı ile rast gele yol kenarında park halinde bulunan otoların lastiklerini kesip olay yerinden ayrıldığı esnada, polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı.

On otonun lastiğini kesen şüpheli de 150 promil alkol çıktı. Olayı itiraf ettiği öğrenilen Yasin E’nin ilk ifadesinde sarhoş olduğu için lastikleri kestiğini söyledi. Daha sonra Yasin E Çubuk Adliyesi ne sevk edildi.

 

HIRSIZLARA SUÇ ÜSTÜ

Çubuk ta ASKİ’nin arıtma tesisinde bulunan pik demirleri çalan zanlılar polis tarafından suçüstü yakalandı.

         Yetkililerden alınan bilgiye göre, Yavuz Selim Mahallesinde bulunan ASKİ’ye ait içeme suyu arıtma tesisinin bahçesinde bulunan depodan hırsızlık yapan 3 zanlıdan 1’i gece karanlığından yararlanarak kaçmayı başarırken, 2 zanlıda yakalandı. Devriye gezen polis ekibi tarafından depodan pik demirleri araca yüklerken suçüstü yakalanan zanlılardan İ.A.(27) ve O.T.(25) emniyetteki sorgusunun ardından adli makamlara sevk edildi.

         Gece karanlığından yararlanarak kaçmayı başaran 1 zanlının yakalanması için Polis geniş çaplı arama başlattı.

 

ÇUBUK’TA MUHTARLAR BİLGİSAYAR KURSU

Çubuk’ta mahalle muhtarlarına bilgisayar eğitimi verilmeye başlandı.

Çubuk Aile Yaşam Merkezinde merkez eğitmeni Emrah Metin tarafından verilen kursla muhtarlara ’’Bilgisayar İşletmenliği’’ belgesi verilecek.

Yedi haftalık eğitimin ardından muhtarların bilgisayar ortamında işlerini daha kolay ve rahat bir şekilde gerçekleştirebileceklerini ifade eden merkez Müdürü Ahmet Tandoğan, merkez olarak eğitime katkı sunmak adına ellerinden geleni yaptıklarını belirterek,’’Muhtarlarımızın bilgisayarı rahat bir şekilde kullanabilmeleri, meslekleriyle ilgili olarak işlerini gerçekleştirebilmeleri için kursu düzenledik. Kursumuzda temel bilgisayar bilgileri ve Word, Excel gibi programlar öğretilerek eğitimleri tamamlanacak’’ dedi.

Kursu başarı ile bitirmek istediklerini dile getiren Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Sadi Saat, ’’Günümüz bilgisayar ve internet çağı, teknolojiye ayak uydurmak için bilgisayar eğitimi alıyor ve bunun içinde elimizden gelen gayreti gösteriyoruz’’ şeklinde konuştu.

         Kendilerine ve vatandaşlara kolaylık sağlayacak bu projenin iyi bir sonuç vereceğinden emin olduklarını söyleyerek böyle bir kurs imkanını sağlayan Çubuk Aile Yaşam Merkezine de teşekkür ettiler.

 

KAMPÇILAR ÇUBUK’TA

ANKARA – Türkiye Kamp ve Karavan Derneği üyeleri Ankara nın Çubuk ilçesini ziyaret etti.

Merkezi Ankara da olan ve 44 yıldan beri kampçılık ve karavancılık turizmine hizmet veren Türkiye Kamp ve Karavan Derneği nin olağan genel kurulu Esenboğa Airport Otel de yapıldı.

Tek liste olarak girilen genel kurulda, başkanlığa Bülent Karaboncuk, yönetim kuruluna ise Metanet Çulhaoğlu, Ferhat Çağrı, Özdemir Sonsoy, Yalçın Mengü, Cangiz Ergin ve Sabahattin Ergin seçildi.

Daha sonra Çubuk ilçesini gezen Kamp ve Karavan Derneği üyeleri adına konuşan Başkan Karaboncuk, Çubuk un Ankara ya yakın ve doğal güzelliklere sahip bir ilçe olduğunu belirterek, şunları söyledi: İlçe yöneticilerinin kamp-karavan turizmine ilgi göstermeleri ve bu turizm ürününü bu yörede de yayınlaştırmaları için toplantımızı bu bölgede gerçekleştirdik. Modern kampingler için Belediyelerle el ele sloganı ile başlattığımız çalışmamızı bu yöre yetkililerine de sunacağız ve onlara bu projeyi gerçekleştirdikleri taktirde bölge halkına sağlayacakları katma değeri anlatacağız” dedi.

Doğal güzellikleri, güneşi, iklimi, sımsıcak insanlar ile Türkiye nin kamp-karavan turizmi için bir cennet olduğunu ifade eden Karaboncuk, Ankara ya çok yakın ve bakir alanlara sahip Çubuk un da kamp ve karavan turizmi için çok büyük potansiyele sahip olduğunu sözlerine ekledi.

 

ÇUBUK TA ELEKTRİK TELLERİ KALDIRILIYOR

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden: Ankara Bulvarı nda Görüntü Kirliliğine Neden Olan Elektrik Direkleri Kaldırılacak dedi.

Çubuk’ta Ankara Bulvarı nda, görüntü kirliliğine neden olan elektrik direkleri kaldırılacak. Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, yaptığı açıklamada, Çubuk Belediyesi ve BEDAŞ Çubuk İşletme Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü çalışma kapsamında, Ankara Bulvarı nda yapılan yol genişletme çalışmaları kapsamında, elektrik tellerinin yer altına alındığını belirtti.

Bu çalışmaların ardından Ankara Bulvarı nda görüntü kirliliğine neden olan elektrik direkleri de kaldırılacak diyen Başkan Özden, yapılan çalışmalar ile ilçenin her geçen gün modern bir görünüme kavuştuğunu sözlerine ekledi.

 

ÇUBUK’A BEŞ YILDIZLI HASTANE

  Çubuk Halil Şıvgın devlet hastanesi baştabibi Ziya Albayrak inşaatı tamamlanan 5 yıldızlı konfora sahip 100 yataklı yeni ek hastane de branş doktorlarının artacağını ve ameliyathane sayısının 2 den 5 e çıkarılacağını söyledi.

Çubuk Halil Şıvgın devlet hastanesi baştabibi Ziya Albayrak inşaatı tamamlanan 5 yıldızlı konfora sahip 100 yataklı yeni ek hastane de branş doktorlarının artacağını ve ameliyathane sayısının 2 den 5 e çıkarılacağını söyledi.

Halen 2 ameliyathanesi bulunan Çubuk Devlet hastanesinde yılda 2500 ameliyat gerçekleştiğini belirten Baştabib Albayrak”  Yeni ek binamızın inşaatı tamamlandı. Sıra şimdi iç donanımı ve tıbbi malzemeleri tamamlanmasına  kaldı. Bakanlığımız ve Ankara Özel idare tarafından başta ameliyathane donanımı olmak üzere ihtiyaçlarımız karşılandığı takdirde, Çubuk bölgenin en modern hastanesine kavuşmuş olacak ” şeklinde konuştu.

Yatılı hastalara tek ve iki kişilik konforlu odalarda tedavilerinin sürdürüleceğini ifade eden baştabip Ziya Albayrak yine aynı şekilde branş doktorları tarafından modern polikliniklerde hastalara hizmet verileceğini söyledi.

Yeni hizmet binasında Acil servisinde baştan sona  hijyenik ve modern tıbbi malzemelerle donatılacağını da sözlerine ekledi.

 

ÇUBUK’TA ORMANLIK ALANLAR HAZIRLANIYOR

Çubuk ta ormanlık alanlar ağaç dikimi için hazırlanmaya başladı.

         Yetkililerden alınan bilgiye göre, binlerce fidanın önümüzdeki günlerde toprakla buluşacağı Kuruçay köyünde bulunan ormanlık alanda ağaç dikimi için hazırlıklar başladı. Bu kapsamda otuz beş hektar alanda dozerlerle ağaç olmayan alanlar sürülüyor. Bediroğulları Ormancılık isminde bir işletmeye ihale ile verilen sürme işlemi ilk etapta 35 hektarlık dikim yapılacak alanda başlarken daha sonra Çat Okçular Köyünde 375 hektarlık alanda devam edecek. Yapılan çalışma ile üzerinde bulunan ağaçlara zarar vermeden boş olan alanlar dozerle sürülerek toprağın havalandırılması sağlanıyor.

Baharın gelmesi ile birlikte binlerce fidanı toprakla buluşturmaya hazırlanan Orman Bölge Müdürlüğü, ağaçlandırılacak bölgelerde yoğun bir çalışma başlatarak fidanların toprakla buluşacağı günler için hazırlık yapıyor. Daha yeşil bir Çubuk için başlatılan kampanya kapsamında binlerce fidan sürme işleminin ardından toprakla buluşacak.

 

ÇUBUK’TA ÇÖZÜLMEYEN SORUNLAR ÇÖZÜLDÜ

  Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, bu güne kadar el atılmayan sorunları çözdüklerini söyledi.

Ak Partinin Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi nde yapılan aylık danışma toplantısında konuşan Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, yerel seçimlerin ardından bu güne kadar çözülemeyen ilçe sorunlarını çözmek için yoğun bir çaba gösterdiklerini söyledi. Seçimlerden önce en çok konuşulan sorunların başında gelen Esenboğa Çubuk arası yolun, seçimlerin hemen ardından başladığını hatırlatan Başkan Özden, ’’Bu yol uluslararası standartlarda, Esenboğa yolu gibi gidişli gelişli altı şeritli ve sıcak asfalt olacak. Bu yol sayesinde Çubuk ile Ankara merkez birleşecek ve daha da yakınlaşacak. Çok büyük bir yatırım yapılmakta ve yolun tüm alt yapısı yeniden yapılıyor. Tek tarafın 8 km sinde asfaltlama tamamlandı ve diğer taraflarda geceli gündüzlü çalışmalar devem ediyor. Ben buradan ilçemize yolu kazandıran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek’e ve ekibine teşekkür ediyorum’’dedi

Bin kalemi canlandıran inşaat sektörünün önünü tıkayan sorunlardan olan imara ilişkin vatandaşın ciddi manada beklentilerinin olduğunu ifade eden Başkan Özden, ’’Merkezin imarı revizyon planıyla yapılması gerekiyordu. Biz bunu çok kısa bir sürede yaparak hem ilçe hem de Büyükşehir belediyesi meclisinden geçirdik’’ Asma katları ile ilgi sorunlarda değinen Başkan Özden,’’ Müteahhitlerimizin, hemşerilerimizin binaların asma katlarının emsale dahil olmaması konusunda istekleri vardı. Atatürk, Şehşamil, Adnan Menderes bulvarları ve Karagöl caddesinde ki bu konudaki sorunu da Büyükşehir Belediyesi ile görüşmelerimiz ile  çözdük’’ dedi

İlçede bu güne kadar genişletilme cesaretinde bulunulamayan bulvar ve caddeler de çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Başkan Özden, ’’Cadde ve sokaklarda imarda ve olması gereken yolları açtık. İlçemizin ekonomisine artı katma değer katacak eski Şabanözü yolunun da bu yıl yeniden yaparak hizmete açacağız’’ şeklinde konuştu.

İlçenin ekonomisinin hayvancılık ve tarıma dayalı olduğunun altını çizen Başkan Özden,’’Ben bindiğim dalı kesmem’’ diyerek hayvancılığın daha iyi koşullarda ve uygun yerlerde yapılması için çalıştıklarını söyledi.  Organize hayvancılık bölgesinde 240 hektarlık alanda 12 milyonluk devletin yatırımınım halen devam ettiğini ve bu konuda Sanayi Bakanlığının alt yapı yatırımı ile ilgili ihaleyi yaptığını kaydeden Başkan Özden, ’’Burasının kamulaştırma bedelinin esnafımızın üzerine yük olarak binerse bu projenin içi boşaltılmış olur. Biz burası ile ilgili yapılan kamulaştırma bedelinin esnafın üzerine binmemesi için uğraşacağız’’

Seksen bin insanın yaşadığı Çubuk’ta apartmanların altında, yanında hayvancılık yapılmasının uygun olmadığının altını çizen Başkan Özden, Ankara Valiliği’nin ve İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun bu konuda kesin kararları olduğunu hatırlattı. Devletin almış olduğu kararların uygulanacağını belirterek Başkan Özden, kedilerinin halk sağlığını ve çevre sağlığını olumsuz etkileyen bu uygulamanın yerine daha uygun yerlerde ve daha iyi şartlarda hayvancılığın yapılması için çalıştıklarını vurguladı.’’ Değerli hemşerilerimiz merkez de bulunan 255 ahır da besicilik yapanlar var. Bu ahırlar apartmanların yanında, binaların altında ve insanlarımızın yoğun yaşadığı merkezde. 80 bin insanın yaşadığı merkezde apartmanın yanında, iş yerinin yanında hayvancılık olmaz. Kaldı ki, Ankara Valiliği’nin ve İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun bu konuda kesin kararı var. Biz bu konuda imar çalışmalarımızı yaptık. Vatandaşımıza her türlü kolaylığı da sağlıyoruz. Destek ve teşvikler konusunda da çok iyi şartlarda krediler ve destekler alınması sağlandı’’ dedi.

 

ÇUBUK BELEDİYESİ, E-ÇUBUK BELEDİYE OLACAK

 Çubuk Belediyesi, arşivini dijital ortama aktarma çalışmalarına başladı.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, yaptığı açıklamada, bu güne kadar belediyenin başta imar ile ilgili olan evraklarının dijital arşive aktarılması işleminin başladığını söyledi.

Belediyede düzenli biri arşiv çalışmasın yapılmadığının altını çizen Başkan Özden, imar, emlak, yazı işleri, personel, harita, sağlık ve denetim gibi birimlerin yazışmaları ile evraklarının dijital ortama aktarılacağını belirterek, arşivin tek bir çatı altında toplanmaya başlandığını kaydetti.

Başkan Özden, Uygulamaya konulan dijital arşiv sistemi ile Emlak ve İmar Müdürlüğüne ait belgelerin kayıtları bilgisayar ortamına aktarılarak, takibi sağlanacak. Bu sayede vatandaşların iş ve işlemlerine ait evrakların hangi aşamada olduğu görülebilecek. Uygulama ile elektronik ortamdaki akış güvenle sağlanarak istenen bilgi ve belgelere kolaylıkla ulaşılacak. Bu sistemle iş yükü azalırken, iş verimliliği de yüzde 100 oranında artacak dedi.

 

ÇÜRÜK ELMA OPERASYONUNDA 9 KİŞİ SERBEST

Ankara Emniyet Müdürlüğünün düzenlediği operasyonda rüşvet aldıkları iddiasıyla gözaltına alınan trafik polisleri ile olayla ilgili yakalanan diğer zanlılardan 19 u serbest bırakıldı.

Ankara Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü görevlilerinin düzenlediği operasyonda gözaltına alınan zanlılar, sabah erken saatlerde Keçiören Adli Tıp Kurumunda sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Çubuk Adliyesi ne gönderilmişlerdi.

Çubuk Adliyesi nde Cumhuriyet Savcısı Zafer Dur un nezaretinde yapılan sorgunun ardından, zanlılardan 19 u, akşam saatlerinde serbest bırakıldı.

 “Çürük Elma” adı verilen ve 23 Şubatta düzenlenen operasyonda gözaltına alınan, aralarından trafik polisi, halk otobüsçülerin kurduğu taşıma kooperatifinin yöneticileri, yolcu otobüsü ve beton kamyonları ile yük taşıyan kamyon sürücülerinin de bulunduğu 18 zanlı ise mahkemeye sevk edildi.

Zanlıların, örgütlü suç kapsamında rüşvet almak, rüşvet vermek, irtikap, görevi kötüye kullanmak, rüşvet karşılığında kamu görevlilerini kontrol altına alarak haksız kazanç elde etmek gibi iddia edilen suçlardan yargılanmalarına devam ediliyor.

 

KOOPERATİFE KEMAL ÇELİK GÖREVLENDİRİLDİ

Çubuk ta esnaf kefalet kredi kooperatifi kurarak, usulsüz kredi kullandırdıkları iddia edilen 9 kişi gözaltına alınan kooperatifin başına geçici süreyle, vekaleten başkan yardımcılığını Kemal Çelik görevlendirildi.

Normal prosedürde işleyişin devam ettiği kooperatifte, üyeler işlemlerini yapabiliyorlar.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Suçlar Büro Amirliği ekipleri, bir ihbarı değerlendirerek, Çubuk ta kurulan bir esnaf kefalet kredi  kooperatifinde kredi yolsuzluğu yapıldığını tespit etmişti.

Gözaltına alınanlardan üçü emniyette yapılan sorgulamanın ardından serbest bırakılırken, 9 kişi Görevi kötüye kullanmak , 1163 sayılı Kooperatifler Kanunu na muhalefet iddiasıyla Çubuk Adliyesine sevk edilmişlerdi. Soruşturma devam ediyor.

 

ÖZDEN DEĞERLENDİRDİ

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, hizmetlerini ve hizmet anlayışını anlatırken, çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Özden, “Vatandaşların şurayı yapın, burayı yapın demelerini içimize sindiremeyiz. Bunu biz bilmeliyiz, Biz yapmalıyız, vatandaş teşekküre gelmelidir” dedi.

Ayrım yok…

Çubuk ta imarlı alanın çok geniş olduğunu söyleyen Belediye Başkan Lokman Özden, “25 mahallemizin hepsini bir birinden ayrı tutmuyoruz. Hizmet anlayışımızda uzak yakın mahalle ayrımı yoktur. DSİ ile ilgili sorunlar vardı, çözdük. Olumlu görüşler alındı. İmar, ulaşım, altyapıya ilişkin sorunlarda 2010 yılında ASKİ tarafından proje edildi. İçme, atık su, kullanım suyu ile ilgili önemli çalışmalar yapılacak” dedi.

Gelirler belli…

Başkan Özden, belediyenin gelirleri konusunda, “İller Bankası’ndan yardımlar nüfusla orantılı bir şekilde yapılıyor. Rutin olarak alıyoruz. Emlak ve çevre temizlik vergileri gibi gelirlerimiz de var” dedi.

Borç konusu…

Borç konusuna da de¤inen Özden, “4 trilyona yak›n alacağımız var. Piyasaya 2,5-3 trilyon kadar borcumuz bulunuyor. Kamuya ait borçlarla birlikte yaklaşık 56 trilyon borcumuz var. Göreve geldi¤imiz günden beri borçlanmamız yok. Bizden önce yapılan hizmetlerin ve yatırımların borcunu ödüyoruz” diye konuştu.

 

ÇUBUKLU ASKERLERE HAYIRLI TESKERELER

  Çubuk ta 1990/1 tertip askere gidecek yaklaşık 20 asker adayı için veda gecesi düzenledi.

Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde 1990/1 tertip askere gidecek gençler için düzenlenen veda gecesinde davetliler asker adayları ile birlikte Ankara oyunları oynadı. Geceye Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Belediye Meclis üyeleri, askere gidecek gençler, asker aileleri ve yakınları katıldı.

Asker veda gecesi saygı duruşu ve İstiklal Marşı nın okunmasıyla başladı. Daha sonra misafirlere yemek ikram edildi.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, asker adaylarına ve ailelerine hitaben yaptığı konuşmada, Bu gün burada anlamlı bir coşkuyu hep birlikte yaşamak için toplanmış bulunmaktayız. Bizlerin yüreği vatan, millet ve bayrak sevgisi ile doludur. Geçmişimizden bu tarafa bu sevgi hiç azalmadan çoğalarak devam etmektedir. Ben buradan sevgili gençlerimizi, değerli ailelerini yürekten kutluyorum ve askere gidecek olan gençlerimize hayırlı teskereler diliyorum dedi.

Konuşmanın ardından Başkan Özden, askere gideceklere birer Türk bayrağı hediye etti. Çalınan canlı müzik eşliğinde misafirlerin asker adayları ile doyasıya oynadığı gecenin sonunda, hazırlanan kınalar asker adaylarının yakınları tarafından askere gideceklerinin ellerine yakıldı.

 

ÇUBUK’TA UYUŞTURUCU YAKALANDI

ANKARA – Çubuk ta düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 4 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, ilçede uyuşturucu ticareti yapıldığı yönündeki ihbarı değerlendiren Çubuk Emniyet Müdürlüğü ekipleri, operasyon düzenledi.

Operasyonda, E.A. (29), Y.A. (18), H.G. (19) ve Y.A. (17) gözaltına alındı. 28 gram esrar, 19 adet poşete sarılmış esrar, 1 kurusıkı tabanca ve çok sayıda sigara kağıdı ele geçirildi.

Zanlılar, emniyetteki işlemlerin ardından Uyuşturucu ticareti yapmak ve Uyuşturucu kullanmak suçlarından adliyeye sevk edildi.

 

ÇUBUK’TA VERGİ HAFTASI KUTLANDI

Vergi Haftasında Vergi Memurları Esnafı Denetlemeye Değil, Çay İçmeye Gitti.

Çubuk Vergi Dairesi Müdürlüğü 22-28 Şubat Vergi Haftasını çeşitli etkinliklerle kutluyor.

Vergi Haftası Etkinlikleri Çubuk’ta ilk olarak vergi memurlarının Atatürk Parkında bulunan Atatürk Anıtı na çelenk koymaları ile başladı. Daha sonra Çubuk Vergi Dairesi Müdür Vekili Kazım Karaca ve beraberinde Gelir Uzmanı Harun Sayan, Servis Şefi Veyis Kasap ile birlikte vergisini aksattırmadan ödeyen gerçek ve tüzel işletmelere teşekkür belgesi vermek için esnaf ziyaretleri yaptı.  Vergi Dairesi Başkanlığı adına bu belgelerin ve kurdelelerin mükelleflere verildiğini kaydeden Karaca, marifetin iltifata tabi olduğunu vurgulayarak, vergisini ödeyenlere ülke adına teşekkür ettiklerini ve çaylarını içtiklerini söyledi. Vergiyi gönüllü ödeme alışkanlığının kamuoyuna kazandırmaya çalıştıklarını kaydeden Karaca, Çubuk’ta vergi ödeme oranının yüzde yetmiş dört olduğunu ve bu oranın her geçen yıl arttığını ifade etti.

Kendisine teşekkür belgesi verilen esnaflardan Abdulrezak Türkoğlu, ilk defa vergi memurlarının denetime değil de teşekkür belgesi vermeye geldiklerini söyleyerek şaşkınlığını dile getirdi. Türkoğlu aldığı belgeyi de iş yerinin en güzel yerine çerçeveletip asacağını sözlerine ekledi.

 

KARAGÖL DEĞİŞİME UĞRAYACAK

Çubuk Belediyesi ne Geçen Karagöl, Eski Günlerine Kavuşacak.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, belediyeye devredilen Karagöl ün eski günlerine kavuşacağını belirterek, “Yapacağımız projelerle Karagöl ü harika bir görünüme kavuşturacağız” dedi.

Milli Parklar Genel Müdürlüğü nden 5 yıllığına Çubuk Belediyesi ne devredilen Karagöl de incelemelerde bulunan Özden, bölgeye yapılacak hizmetler ile ilgili bilgi verdi. Doğanın tüm güzelliklerini barındıran ve krater göl olan Karagöl, Ankara nın doğal bir mesire alanı olduğunu ifade eden Özden, “Şu an karla kaplı olan göl, çok bakımsız ve sıkıntılı bir konumda. Biz, burada yapacağımız projelerle bölgeyi harika bir görünüme kavuşturacağız. Lokantasıyla, cafesiyle, dinlenme yerleriyle, gezinti ve yürüyüş yollarıyla vatandaşların hizmetine sunacağız.

Çubuk tan 27 kilometre uzaklıkta olan Karagöl, herkesin hafızasında, hatırasında olan nostaljinin yaşanabileceği çok harika bir mesire alanı olacak. Ankara bu sezon yolların yapılmasıyla birlikte bu alana daha kolay ulaşabilecek. Burası yeşilin tonları bünyesinde barındıran bir göl. Kuş çeşitleri bakımından da örnek nadide bir alan” dedi.

Ankara nın doğal mesire alanı olan Karagöl e bugüne kadar vatandaşların yolun bozuk olması ve işletmecinin tutumundan dolayı buraya gelmek istemediğini ifade eden Özden, “Şimdi ise belediyeye geçmesinden çok mutlular. Biz bu zenginliğimizi ihmal etmeyeceğiz. Biz vatandaşların özlediği eski o güzel Karagöl günlerini yeniden getireceğiz” dedi.

Karagöl de bu yıl ilk olarak bakım ile var olan sosyal tesislerin onarımını yaparak bu yazın vatandaşların hizmetine sunmak istediklerini kaydeden Özden, “Vatandaşlar burada yapılacak barbüküler ve mangallar ile piknik yapabilecekler. İsteyenler avcılık yapabilecek. Doğa yürüyüşü yapabilecekler. Ayrıca çocuklar için park yapılacak. Sportif faaliyetler için tesisler yapılacak. Herkese hitap edebilecek sosyal donatılar olacak. Bu sezon Ankaralıları Karagöl e bekliyoruz” dedi.

 

RÜŞVETİN KOD ADI: TURŞU

Çubuk Cumhuriyet Savcılığı nın Talimatı Doğrultusunda Yapılan Rüşvet Çetesine Yönelik Çürük Elma Operasyonunda Gözaltına Alınan 13 ü Polis Toplam 38 Kişi Adliyeye Sevk Edildi.

Minibüsçülerden aidat adı altında rüşvet toplayan kooperatif başkanının, rüşvet paralarını turşunuz hazır şeklinde polise ulaştırdığı öğrenildi. Minibüsçülerden paraların toplanması ve turşu diyerek polise ulaştırılması işinde kooperatif başkanının bir muhasebeci bile görevlendirdiği ortaya çıktı.

Çubuk-Ankara arasında sefer yapan yolcu minibüslerini haraca bağlayan rüşvet çetesinde Ankara Emniyeti Trafik te görevli Emniyet Amiri Ü.Y.Y., Komiser O.A. ile Çubuk Minibüs ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatif Başkanı Y. T., eski Başkan Ü.A, ve mevcut başkan yardımcısı M.S. de bulunuyor. Çubuk Savcısı Zafer Dur un yürüttüğü soruşturma çerçevesinde harekete geçen Ankara Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü nün gerçekleştirdiği operasyonda aralarında emniyet amiri ve komiserinde bulunduğu 13 polisin gözaltına alınmasından ötürü rüşvet operasyonuna Çürük Elma adı verildi.

RÜŞVET ÇARKI ORTAYA ÇIKARTILDI

Çubuk merkezli rüşvet operasyonu, Çubuk-Ankara hattında yolcu taşıyan bir halk minibüsü sahibinin savcılığa; aidat adı altında bizden rüşvet toplanıyor şeklinde ihbarıyla başladı.

Savcılığın talimatı doğrultusunda araştırmaya koyulan polisler, 6 ay süren bir teknik takip sonucunda aralarında trafik polislerinin de bulunduğu rüşvet çarkına ulaştı. Soruşturmada bölge trafiğinde çalışan polislerin, Çubuk-Ankara hattında çalışan minibüslerden kooperatif başkanı aracılığıyla para toplattıkları, kamyon sahiplerine rüşvet karşılığında aşırı yük taşımalarına izin verdikleri, taşıma şirketlerinden toplanan rüşvet karşılığında bu şirketlerin rakiplerini yıldırmak için araçlarına Ceza yazdıkları belirlendi.

 

BAŞKAN ÖZDEN DEN KANDİL MESAJI

Peygamber Efendimizin doğumunun, insanlık tarihinin şimdiye kadar tanıdığı en adil ve mutlu yaşam diliminin müjdecisi olduğunu ve bu nedenle de insanlık tarihinin en önemli olaylarından birisini teşkil ettiğini belirten Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Peygamber Efendimizin yeryüzüne getirdiği insan hakları, sosyal denge, eşitlik ve adalet gibi değerlere, bu zamanda dünyanın her zamankinden daha fazla muhtaç olduğunu söyledi.

Mevlit Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Başkan Özden, ’’Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) nin doğumu  Asrı Sadet’in müjdecisidir ve bu nedenle insanlık tarihinin en önemli olayıdır. Günümüz dünyasında, insan hakları, sosyal adalet, eşitlik ve adil paylaşım gibi önemli değerler kaybolmuş, onun yerine kavga, haksızlık, zulüm gibi olumsuz değerler hüküm sürmeye başlamıştır. O nedenle insanlık, Hz. Muhammed (S.A.V) in tüm dünyaya huzur ve refah getiren mesajlarına her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktadır’’ dedi.

Allah ın rahmet kapılarını sonuna kadar açtığı, insanın kendisi ailesi ve çevresi için yapacağı dualara, yaşadığı şehri, ülkesi, İslam alemi ve tüm insanlığı da ekleyerek, huzurlu bir dünya için gönülden temennide bulunulmasını isteyen Başkan Özden, kandilin hayırlara vesile olmasını dileyerek, ’’Herkesin rahmet ve mağfiret umarak kendince yapacağı ibadet ve yalvarışlar, umulur ki bizim için hayırlı gelişmelere vesile olur.Ülkemizde ve  Dünyanın çeşitli yerlerinde yaşanan sıkıntıların giderilmesi yolunda olumlu kapılar açılır. Ben bu vesile ile tüm hemşehrilerimizin kandilini tebrik ediyor, şehrimiz başta olmak üzere, ülkemiz ve tüm İslam alemi için hayırlı gelişmelere vesile olmasını diliyorum’’ diye konuştu.

 

HALİL BASRİ ULUĞ UN RESİM SERGİSİ AÇILDI

Halil Basri Uluğ un dokuzuncu resim sergisi, Çubuk Belediyesinin katkılarıyla açıldı.

TBMM Mustafa Necati Kültür Evi Sergi Salonu ndaki serginin açılışına, Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Slovakya nın Ankara Büyükelçisi Vladimir Jakabcin, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Ressam Yaşar Çallı ve davetliler katıldı.

Sergi açılışında bir konuşma yapan Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, belediye olarak sanata ve sanatçıya destek vermeye devam edeceklerini belirterek, aynı sergiyi haziran ayında Çubuk un kardeş şehri Slovakya nın Sabinov kentinde de açmayı planladıklarını söyledi. Başkan Özden, ilçenin imajını değiştirecek ve ilçenin tanıtımına katkısı olacak her türlü sanata ve faaliyete katkı sağlamaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Ressam Uluğ, serginin açılışında yaptığı açıklamada, dokuzuncu kişisel sergisini açmanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, şu bilgileri verdi: ’’İlçemdeki köy yaşamını konu aldığım eserlerimde kendisine özgü bir mimariye sahip Çubuk evlerine de yer verdim. 48 tablonun yer aldığı bu sergide ağırlıklı olarak sulu boya çalışmalarım bulunuyor. Benim bu sergiyi açmama katkı sağlayan ve sanata değer veren Çubuk Belediye Başkanımız Sayın Lokman Özden’e ve ekibine teşekkür ederim’’ dedi.

Sergide Çubuk’un Tanıtımı Ve Doğal Yaşamı Konulan Çoğunluğu Sulu Boya Çalışmalar Yer Alıyor.

Yoğun ilginin olduğu açılış da davetlilere turşu ve bazlamanın ikram edildiği sergi, 28 Şubat ta kadar gezilebilecek.

 

ÇUBUK’TA BİR KOOPERATİF VAKASI DAHA

Ankara’da gerçekleştirilen operasyonda, 13’ü trafik polisi 38 kişi gözaltına alındı.

Ankara’da, bazı trafik polislerinin şehir içindeki taksi duraklarından rüşvet aldıkları gerekçesiyle gözaltına alınmasının ardından dün trafik polislerine yönelik ikinci bir operasyon daha gerçekleştirildi.

Ankara Bölge Trafik Şube Müdürlüğü bünyesindeki trafik görevlilerinin şehirlerarası yollarda ağır vasıtalardan rüşvet aldığı ihbarı üzerine soruşturma başlatıldı. Temmuz 2009’da da “Çürük Elma” adıyla meslektaşları yönelik operasyon gerçekleştiren polis, trafik polislerinin telefonlarını dinlemeye aldı ve fiziksel takip gerçekleştirdi. Bölge Trafik Şube Müdürlüğü kadrosunda görevli bir komiserin, ağır vasıtalara sahip şirketlerle organize suç örgütü kurduğu ve örgütte önemli bir konumda bulunduğu anlaşıldı. Komiserin, emrindeki polis memurlarını da kullandığı tespit edildi.

Operasyon dün sabah başlatıldı. Ekipler, Bölge Trafik Şubesi’ne giderek göreve çıkmaya hazırlanan zanlı polisleri gözaltına aldı.

Polislerin yanı sıra Çubuk’taki bir taşıyıcı kooperatifinin başkan ve yöneticilerinden de gözaltına alınanlar oldu. Zanlıların, organize suç örgütü oluşturarak maddi menfaat sağlamakla suçlandıkları öğrenildi.

Emniyet yetkilileri, “Diğer kurumlardaki yolsuzlukların üzerine nasıl gidiyorsak kendi içimizdeki bu tür olayları da aynı titizlikle takip ediyoruz” dedi.

 

ÇİFTÇİLERE SERA YETİŞTİRİCİLİĞİ SEMİNERİ

Çubuk ta çiftçilere, sera ile sebze yetiştiriciliği konusunda seminer verildi.

Çubuk İlçe Tarım Kredi Kooperatifi tarafından Halk Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda sera ile sebze yetiştiriciliği ve gübreleme konusunda seminer verildi. Seminerin açılışında konuşan Çubuk İlçe Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Hüseyin Ercan Akkan, ilçedeki çiftçilerin daha profesyonel üretim yapmaları ve emeklerinin karşılığını en iyi şekilde ala bilmeleri için çalışacaklarını ve her zaman üreticilerin yanında olacaklarını vurguladı.

Akkan, ilçede tarımın geliştirilmesi ve daha iyi bir noktaya taşınması anlamında ilgili kurumlarla ortak hareket ettiklerini ve söz konusu seminerinde bu amaca hizmet ettiğini dile getirdi.

Çubuk’un Türkiye’nin en verimli topraklarının ve geniş tarım arazilerine sahip olmasına rağmen tarımda olsun hayvancılıkta olsun yeterince değerlendirilmediği kaydedilen seminerde, çiftçilere slayt eşliğinde eğitim verildi.  Seracılıktan sebze yetiştiriciliğine, gübrelemeden ilaçlamaya kadar birçok konuda bilgilerin verildiği seminere Çubuk Platformu Başkanı Ahmet Yalçın, İlçe Tarım Müdürü Cengiz Akbayrak, İmece Plastik A.Ş’den Ziraat Mühendisi Murat Koca, Ali Yıldız, Gübretaş A.Ş’den Ziraat Mühendisi Türker Sürmeli ve üreticiler katıldılar. Slayt gösterilerin ardından seminer daha sonra karşılıklı soru-cevap bölümüyle devam etti.

 

AK PARTİ ÇUBUK’TA BİR ARAYA GELDİ

Ak Parti Ankara İl Başkanlığı ve Çubuk İlçe Başkanlığı nın birlikte düzenlemiş olduğu Şubat ayı İlçe Danışma Toplantısına Çubuk İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile bilgi alışverişinde bulundu.

Çubuk Belediyesi Düğün Salonunda düzenlenen İlçe Danışma Toplantısı na AK Parti Genel Başkan yardımcısı Salih Kapusuz, AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, Belediye Başkanı Lokman Özden, Ak Parti Çubuk İlçe Başkanı Tuncay Acehan ve diğer yetkililer katıldı.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz Çubuklulara hitaben yaptığı konuşmasında Ülkenin gündemi ile ilgili bilgi verdi. Gündemde bulunan Balyoz operasyonu sonucu paşaların gözaltına alınması ile ilgili süreç için hukukun işlediğini belirtti. Daha sonra Çubuk ile ilgili yapılan ve yapılacak olan projeler hakkında bilgi verdi.

Kapusuz un konuşmasından sonra söz alan Ak Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan’da yaptığı konuşmasında Çubukluların sıkıntılarını bildiğini kendilerine iletilen raporların değerlendirilip çözüm bulunacağı konusunda elinden geleni yapacağını bildirdi.

İlçe Başkanı Tuncay Acehan ise yaptığı konuşmasında askeriyenin Çubuk tan taşındıktan sonra Çubuk esnafının zor durumda olduğunu Çubuk ekonomisinin daralma içerisinde olduğunu ve üniversitenin biran evvel Çubuk a gelmesi için gerekenin yapılmasını talep etti.

Yapılan konuşmaların ardından Çubuklu Besiciler salon çıkışında Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz’a “Çubuk’ta besiciliğin ölmek üzere olduğunu” bu konu ile ilgilenmelerini talep ettiler. Kapusuz’da konu ile ilgili Çubuk’ta ki Besiciler ile bir toplantı düzenlenmesini Ak Parti İlçe Başkanı Tuncay Acehan’a ve Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden’e iletti.

 

ÇUBUK’TA UMREYE GİDENLERE SEMİNER VERİLDİ

Mart ayı içerisinde Diyanet işleri Başkanlığı aracılığıyla Çubuk tan Umreye gidecek Umrecilere ilçe Müftülüğü tarafından Umre hakkında seminer verildi.

Çubuk ta Umre yapmak için müracaatta bulunan ve Mart ayı içerisinde umreye gidecek olan vatandaşlara umre hakkında seminer verilerek ne yapılması konusunda bilgilendirildi. Merkez Hafız Ömer camiinde düzenlenen seminere, katılan umrecilere İlçe müftüsü Ali Canbolat tarafından neler yapılması hakkında bilgiler verildi. Gerçekleştirilen seminerde Umrede gidilecek olan yerler, kalınacak mekânlar ve yapılması gereken ibadetler hakkında bilgi verildi.

Umre nin bir ibadet yolculuğu olduğunu, bu yolculuğun insanın maddi ve manevi hayatını gözden geçirmesi için önemli bir vesile olduğunu belirten Canbolat, umrenin önemi, umrecilerin dikkat edeceği hususlar ve umre ibadetinin yapılışını anlattı. Ayrıca umrecilere verilen seminerde Fahrettin Çıtak, M.Ali Alkan ve Hamdi Somuncu tarafından umreye gidildiğinde neler yapılacağı uygulamalı olarak anlatıldı.

 

BİR KONTÖRZEDE DAHA TUZAĞA YAKALANDI

Çubuk’ta kendilerini polis olarak tanıtan profesyonel olarak konuşan kontör çetesinin aradığı besici İskender Y. (48) dolandırıcılara 10 bin kontör gönderdi.

Edinilen bilgiye göre, ilçede besicilik yapan İskender Y. nin cep telefonunu arayan ve polis olduğunu söyleyen kişinin, Adınıza 30 adet fatura düzenlenmiş. Sizi dolandıracak kişileri tespit etmemiz gerekiyor dedikten sonra İskender Y. nin bankaya gitmesini ve cep telefonunu açık tutmasını istedi. Bankaya geldiğinde verdikleri numaraya kredi kartından kontör yüklemesini isteyen kişi Gözünüz aydın sizi dolandıran kişilerin bilgilerine ulaştık diyerek telefonu kapattı.

Bir süre sonra bankaya giderek hesap ekstresini isteyen İskender Y., hesabından 1980 TL nin başka bir hesaba aktarıldığını görünce dolandırıldığını anladı.

İskender Y. nin şikâyeti üzerine polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

 

RESSAM ULUĞ, “SULUBOYA RESİM SERGİSİ’’

Ressam Halil Basri Uluğ’un Sergisi, TBMM Mustafa Necati Kültür Evi Sanat Galerisi nde Salı Günü Açılan, 9. Kişisel Resim Sergisini Sanatseverlerin Beğenisine Sundu.

BİR HAFTA BOYUNCA GEZİLECEK

Uluğ’un, 9. kişisel resim sergisi ‘Suluboya Resim Sergisi’ sanatseverlerle buluştu.

Çubuk Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün sponsorluğunda 9. Kişisel resim sergisini açmaya hazırlanan Ressam Uluğ,  40 adet sulu boaya ve 8 adet tuval üzerine yağlı boya eserinden oluşan sergi, TBMM Mustafa Necati Kültür Evi Sanat Galerisi nde 23 Şubat saat 17:00’de açıldı ve 28 Şubat’a kadar gezilebilecek.

 “Yaşam ve resim tarzımla diğer birçok ressamdan farklı yerde durduğuma inanıyorum’’ diyen Uluğ, şu değerlendirmede bulunuyor: “Genellikle eserlerimde çevremi, taşradaki günlük yaşamı resmetmeye çalışıyorum. Bazen geleneksel mimariyle yapılan eski bir konak, bazen yaşlı bir insan bazen de rengarenk bir manzara bu güne kadar esin kaynağım oldu’’ diye konuştu.

9’uncu sergisini açmak için uzun süredir çalışma içerisinde olduğunu ifade eden Uluğ, eserleri için şunları söyledi,’’Halktan biriyim ve halk için sanat yapmaya çalışıyorum. Son çalışmalarım manzara ağırlıklı ama kimisinde yalnızlığı, kimisinde yaşama sevincini, kimisinde hayatı anlatmaya çalıştım. Yağlı boya olarak da çalıştığım bu eserlerimi 23 Şubat’ta açacağım sergide sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyorum. Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden’in destekleri ile açacağım sergi benim için miladi bir öneme sahip’’dedi

– HALİL BASRİ ULUĞ-

            1960 yılında Akyurt’un Elecik Mahallesi’nde dünyaya gelen ve çocuk yaşlarda Çubuk’a yerleşen Uluğ, halen Çubuk’ta ikamet etmektedir. Resme ilkokul yıllarında başlayan ve liseden sonra imkansızlıklar nedeniyle resim yapmayı barakan,  daha sonra içindeki resim yeteneğini bir fotokopicinin keşfettiği Uluğ, 1998 yılında suluboya resim çalışması yapmaya başladı. Kendine has farklı bir çalışma sergileyen ressam Uluğ, tamamen kendi becerisi ile hiç kimseden destek almadan resim yapmayı öğrendi. Sanatın büyülü dünyasında ben de varım diyen Uluğ, Kalecik, Akyurt, Çubuk ilçelerinde açtığı resim sergilerinin ardından, ilk defa Ankara merkezde kişisel resim sergisi açıyor.

Çubuk’ta yapılan bir ankette 2009 yılının en iyileri arasında gösterilerek ödül alan Uluğ, yaptığı tüm resimlerine seri numarası ve isim veriyor.

 

ÇUBUK’TA LOKANTALAR VE BALIKÇILAR DENETLENDİ

Çubuk ta lokantalar ve balıkçılar denetlendi.

Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Zabıta ekipleri tarafından yapılan denetimlerde 34 lokanta ve 4 balıkçı denetlendi. Temizlik ve sağlık şartlarına uymayanlara ihtar verilirken, denetimlerin devam edeceği kaydedildi.

Halkın tükettiği gıdaların sağlıklı olması, gıdaların üretildiği mekanların çağın gereklerine uygun ve hijyenik olması için esnaflara yönelik denetimlerin yoğun olarak sürdürüldüğünü söyleyen Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, ’’Belediye olarak 2010 yılında denetimlerimizi bir önceki yıla oranla artırarak devam ettireceğiz.  Her konuda  olduğu gibi esnaflarımızın gıda üretim konusunda da uyulması gereken kuralların üzerine hassasiyetle durmaları  gerekmektedir. Bugün yaptığımız denetimler  ilk olmadığı gibi son da değildir’’dedi.

Bu günlerde  gıda ve işyeri temizliği konusunda denetimlere ağırlık verdiklerini ifade eden Sağlık İşleri Müdürü Bekir Kılınç, ’’Halk sağlığına önem veren işletmelere belediye olarak teşekkür ediyoruz. Hijyen şartlarına uymayan iş yerlerini ise ilk etapta tutanak ile ikaz ediyoruz. Bu ikazlara uyulmadığı takdirde kendilerine gerekli cezai müeyyide uygulanacaktır. Bu gün yapılan denetimlerde 3 lokanta ve 3 pastaneye tutanak tuttuk. Ayrıca sabah erken saatlerde balıkçılarda yaptığımız denetimlerde herhangi bir olumsuzluk görmedik’’diye konuştu.

 

ANKARA – ÇUBUK YOLU TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Çubuk Ankara Yolunda Asfaltlama Çalışmaları Devam Ediyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin Çubuk Ankara Yolu nun hizmete girmesi için yürüttüğü çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

         Bir taraftan altyapısı tamamlanırken, bir taraftan da asfaltlama çalışması devam eden Çubuk Ankara Yolu, belediye ekipleri tarafından etaplar halinde asfaltlanıyor. Esenboğa Havaalanı Kavşağından Çubuk istikametine doğru devam eden yol yapım çalışmaları kapsamında bir yandan asfalt öncesi malzeme serimi yapılırken, öte yandan standartlara uygun sıcak asfalt dökülüyor. Yaklaşık 8 km’lik mesafenin tek yönünün asfaltlaması tamamlandı.

         Yolda çalışmalarını sürdüren ekiplere kolay gelsin diyen Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, yapılan altı şeritli yolun Ankara Büyükşehir Belediyesi Melih Gökçek’in ilçelerine verdiği önemin bir göstergesi olduğunu kaydetti. Yolun tamamlanması ile ilçenin çehresinin değişeceğini vurgulayan Başkan Özden, yolun alt yapısının tamamen yeniden yapıldığı için uzun sürdüğünü ve hava şartları el verdiği taktirde mayıs ayında biteceğini söyledi.

         Vatandaşlar da yolun tamamlanmasıyla birlikte ilçenin ulaşım sorununun önemli ölçüde rahatlayacağını dile getirerek, Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek’e ve ekibine teşekkürlerini ilettiler.

 

ÇUBUK’TA İŞ YERLERİNDE RUHSAT DENETİMİ

Çubuk Belediyesi ilçe sınırları içinde bulunan iş yerleriyle ilgili başlattığı envanter çalışmasında 1680 iş yeri tespit ederken, ilçede faaliyet gösteren iş yerlerine yönelik ruhsat denetimlerini de sıklaştırıldı.

         Zabıta Müdürlüğü tarafından yürütülen envanter çalışmalarında 1680 iş yerin tespit edilirken bu iş yerlerinden 980 iş yerin ruhsatının bulunduğu ve 700 iş yerinin de ruhsatının bulunmadığı kaydedildi.

İlçe genelinde ruhsatlarına uygun faaliyet göstermeyen iş yerlerine göz açtırmayan Zabıta Müdürlüğü ekipleri, sıhhi umuma açık istirahat ve eğlence yerleri ile 2. ve 3. sınıf gayri sıhhi müesseselere, mevzuat usulüne uygun ruhsatlandırma çalışmaları başlattı. Çubuk Belediyesi Zabıta Müdürü Orhan Ünal, iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı olmayan işletmelerin faaliyette bulunmalarının yasal bir suç olduğunu hatırlatarak, ’’İlçemiz sınırları içersinde faaliyet gösteren iş yerlerine denetim yaparak ruhsatsız olanlara tutanak tutuyoruz. Ruhsatı olmayan iş yerlerinin 15 Mart 2010 tarihine kadar müracaat ederek ruhsatlarını almaları gerekmektedir. Yaptığımız denetimlerde verilen süre içerisinde ruhsatsız faaliyet gösterdiği tespit edilen ve ruhsatını almayan iş yeri hakkında yasal işlem yapılacaktır’’dedi.

 

BALKONDA ANTEN DÜZELTİRKEN ELEKTRİK AKIMINA KAPILDI

  Çubuk ta balkonda bulunan çanak anteni düzeltmeye çalışan bir kişi, elektrik akımına kapıldı.

       Alınan bilgilere göre, Cumhuriyet Mahallesi Ankara Bulvarında bulunan Teber Apartmanın 3’üncü katında yaşayan Gönül Pekoğuz (33), balkonda bulunan çanak anteni düzeltmek isterken, anten kablosunun evin önünden geçen şehir şebekesi tellerine değmesi sonucu elektrik akımına kapıldı.

Ağır yaralanan Pekoğuz, çağırılan ambulansla Ankara Numune Hastanesi’ne kaldırılırken hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi. Yaşanan kaza nedeniyle ilçenin büyük bir kısmına yaklaşık bir saat elektrik verilemedi.

 Kazanın ardından olay yerine gelen Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, yetkililerden olay ile bilgi alarak, yakınlarına geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

 

ÇUBUK’TA KAYIP KİŞİLER BULUNDU

Çubuk Emniyet müdürlüğüne bir yıl içinde yapılan 59 kayıp müracaatı sonunda 58 kişi bulunarak ailesine teslim edilerek aileler sevindirildi.

Çubuk’ta bir yıl içinde 32 si kadın 27 si erkek olmak üzere 59 kişinin bulunması için  yakınları  tarafından Çubuk emniyet müdürlüğüne müracaat yapıldığı belirtildi Çubuk Emniyet müdürlüğü Merkez karakol amiri komiser yardımcısı Hüseyin Bayrak aranan kişilerden 2009 yılında evinden ayrılan 39 yaşındaki Demet Şenol un dışındaki diğer aranan kişilerin hepsinin bulunarak ailelerine teslim edildiğini söyledi.

2010 yılı içerisinde ilçede sadece 26 yaşındaki Gülay Yılmaz ın arandığını belirten Bayrak” Çeşitli nedenlerden dolayı evlerinden veya bulundukları yakınlarının yanından ayrılarak sırra kadem basan kadın ve erkeklerin 25 ile 65  yaş sınırında olmalarına rağmen böyle bir yola başvurmalarının altında ekonomik ve sosyal nedenlerin yattığı yaptığımız incelemelerle ortaya çıkmaktadır. Emniyet müdürlüğümüzde görevli tüm sivil ve karakolda görevli  polis arkadaşlarımızın gayretli çalışmaları sayesinde 2009 yılı içerisinde yapılan tüm kayıp müracaatlarını başarılı bir şekilde sonuçlandırdık. Emniyet müdürlüğü olarak ilçemizde arasında yaşanan huzursuzluk konularını içeren toplantılara ağırlık verme yönünde çalışmaları içerisindeyiz ilçemizde kaybolma  olaylarının çoçuklar düzeyinde olmaması en büyük sevincimiz ” dedi.

Kayıp raporlarında belirtilen müracaat sayısının yıllık ortalamalarına göre 6 günde bir kişinin kayıp olduğu Çubuk ta Emniyet müdürlüğü ekiplerinin faal çalışmaları sonunda bir yıl içinde aranan 59 kişiden 58 nin bulunarak yakınlarına teslim edilmesi ilçe halkı tarafından memnuniyetle karşılandı.

 

RESİM SERGİSİNE DAVET

Çubuk’ta yaptığı resimlerle resim severleri hayran bırakan Ressam Halil Basri Uluğ yaptığı eserleri görücüye çıkaracak.

Davet

İlçemizin yetiştirdiği önemli Ressamlarından olan Halil Basri ULUĞ’un 9. Kişisel Sulu Boya Resim Sergisi TBBM Mustafa Necati Kültür Evi Sergi Salonunda,  sizlerin de katılımıyla açılacaktır.

Resim sergimize siz değerli basın mensuplarının teşriflerini ve katkılarınızı bekler, saygılar sunarız.

                                                     Lokman ÖZDEN

                                                 Çubuk Belediye Başkanı   

Tarih     : 23 Şubat 2010, Salı

Saat       : 17:00

Yer         : TBBM Mustafa Necati Kültür Evi Mithatpaşa Cad. No:35 – Kızılay / Ankara

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?