logo

Çubuk 3. Oldu

Ankara Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce organize edilen “Öğrenmek Elimde” projesine Çubuk’tan katılan proje Ankara 3.’sü oldu.

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, öğrencilerin gözlem, sorgulama, araştırma, değerlendirme yeteneklerini geliştirmek ve ilerleyen bilime ayak uydurabilmek için zihinsel süreç becerileri kazanmasıyla eğitim materyali hazırlaması amaçlandığı “Öğrenmek Elimde” proje yarışması gerçekleştirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Mensur Toprak, 1700 projenin başvurduğu yarışmanın final sergisinde, Çubuk’tan 3 projenin sergilendiğini belirterek, bu projelerden Barbaros İlköğretim Okulu’ndan Emre Babacan’ın hazırladığı “Dur Yolcu! Ezineli Yahya Çavuş” adlı sosyal bilgiler adlındaki projenin Ankara 3’üncüsü olduğunu ifade etti.

Finale kalan 40 proje arasında Ankara’da 3’üncü olmanın büyük başarı olduğunu vurgulayan Toprak, “Yarışmada 3. olan ‘Dur Yolcu! Ezineli Yahya Çavuş’ projesi, Çanakkale Savaşı’nı ve her biri bir destan olan yaşananları anlatmak amacıyla yapıldı. Projede Çanakkale maketi ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. İlçemizi başarıyla temsil eden başta öğretmenlerimiz, ve tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Toprak, yine finale kalan Barbaros İlköğretim Okulu öğrencilerinden Eda Kırıkkale ile Türk Telekom İlköğretim Okulu öğrencilerinden Berat Gazi ve Zöhre Yağmur Özgören’ye Çubuk’u en iyi şekilde temsil etiğini dile getirdi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?