logo

Çocuklar İçin Büyük Proje

Ankara’nın Çubuk İlçesinde Kaymakamlık ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrenci yeteneklerinin belirlenmesi ve yönlendirilmesi için proje hayata geçiriliyor.

Doğru Meslek Seçimi ve Yüksek Hayat Başarısını sağlamak amacıyla öğrenci yeteneklerinin belirlenmesi için okullar, halk eğitim merkezleri, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yapacaklarını ifade eden Çubuk Milli Eğitim Müdürü Mehmet Mensur Toprak, bu maksatla öncelikle seminer ve kurslar ile öğrencilerin sanat, beceri, müzik, spor gibi yeteneklerini ortaya çıkaracaklarını söyledi. Öğrencilerin beceri ve yeteneklerini olumlu yönde geliştirmek- yönlendirmek istediklerin belirten Toprak,  ilçede ilköğretim okullarında okuyan tüm öğrencilerin bu proje kapsamına alındığını vurguladı. Toprak, ’’Proje ile 7 ila 14 yaş arasındaki kişilerin yetenek profilleri çıkarılarak, bu öğrencilerin yetenekli oldukları bölümlere yönlendirilmesi sağlanacak. İlçenin yetenek profili çıkartılırken bu yetenekler doğrultusunda da yeni kurslar açılacak. Bunun sonucunda ilçemizde 7-14 yaş arasındaki kişilerde sanat, beceri ve spor kültürünün yaygınlaşması sağlanacaktır. Ayrıca bu proje ile öğrencilerin öğrenme yetenekleri geliştirilirken, öğrencilerin çeşitli alanlardaki zayıf ve güçlü yönleri belirlenecek ve buna göre de okul ve ailelerin işbirliği ile çeşitli önlemler alınmış olacaktır’’ dedi. 

Gençlerin ilerideki iş hayatlarında başarıyı yakalamaları ve kendi kanatları ile uçabilmeleri herkesin en büyük arzusu olduğunun altını çizen Toprak,  ’’Tüm anne baba çocuklarının yirmili yaşların ortalarına geldiklerinde nasıl biri olacağını, hayatta başarılı veya mutlu biri olabileceklerini merak eder. Bize göre çocukluktan itibaren her bireyin ilgi ve yetenek alanlarını belirlemek ve doğru yönlendirmek ailenin ve okulların en önemli sorumluluklarından biri olması gerekir. Bunun için de ilçede böyle bir proje başlattık. Bu projenin her safhasında bizzat bulunan Çubuk Kaymakamımız Meftun Dallı’ya ve hayata geçirilmesinde katkı ve destekleri olan herkese teşekkür ederim ’’ şeklinde konuştu

Çubuk’ta proje dahilinde sanatsal, sportif, beceri, müzik ve sınavlara hazırlık kursları alanında 45 ayrı kurs açılacak. Projeye başta Çubuk Kaymakamlığı, Çubuk Belediyesi, İlçe RAM Müdürlüğü, Halk Eğitim Müdürlüğü, Sivil Toplum Kuruluşları, Üniversiteler, Okul Müdürlükleri, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile ilçede bulunan özel eğitim kurumları destek veriyor.

#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?