logo

Çimder Yine Ahmet Karakuş’u Seçti

Çimder Yine Ahmet Karakuş’u Seçti

Çubuk İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği (ÇİMDER) 2. olağan genel kurulunu gerçekleştirdi.

Çubuk Şehit Ömer Takdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi salonunda gerçekleşen kurula Ak Parti Ankara 2. Bölge milletvekilleri Ahmet Fethan Baykoç ile İbrahim Enes Duruay, belediye başkanı Tuncay Acehan, Ak parti ilçe başkanı Baki Demirtaş, Yıldırım Beyazıt Dernekler Federasyonu Başkanı Ramazan Akpınar, okul müdürleri, mezunlar ve davetliler katıldı.

Açılış, saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayan kurulda derneğin şimdiye kadar yaptığı çalışmaları ve faaliyet raporu açıklandı.

Dernek faaliyetlerini slayt olarak açıklayan başkan Ahmet Karakuş: “Dernek olarak birçok faaliyette bulunduk, bulunmaya da devam ediyoruz. Hedefimiz tüm mezunlarımıza ulaşarak, bir envanter oluşturmak. Böylelikle bir birlik beraberlik sağlayarak, aramızda bir köprü kuracağız. Okullarımız ile birlikte işbirliği içinde olacağız. Güzel projeler ortaya çıkaracağız. Olağan genel kurulumuza ve iftar soframıza, hocalarımızın, tüm mezun ve mensuplarımızın buraya teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Programda İbrahim Enes Duruay: “İmam hatipler daha önce ölü yıkayıcılar olarak söyleniyordu. Şimdilerde ise çok şükür imam hatipli bir Cumhurbaşkanına sahip. Bu okullardan nice güzel kaliteli kişilerin daha da çıkacağını görüyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından tek listenin oylandığı seçimde dernek başkanlığına bir kez daha Ahmet Karakuş getirildi.

#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?