logo

ÇİMDER İftarda Bir Araya Geldi

ÇİMDER İftarda Bir Araya Geldi

ÇİMDER İftarda Bir Araya Geldi

Çubuk İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği (ÇİMDER), iftarda bir araya geldi.

Çubuk İmam Hatip Lisesi’nin bahçesinde düzenlenen iftara, Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, ÇİMDER Başkanı İsmail Özdemir, Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Çelebi, Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Mescioğlu, Çubuk İmam Hatip Lisesi Müdürü Satılmış Pürlü, Belediye Meclis Üyeleri Osman Refahiyeli ve çok sayıda İmam Hatip Lisesi mezunu katıldı.

Çubuk İmam Hatip Lisesi Müdürü Satılmış Pürlü, burada yaptığı konuşmada, İmam Hatip liselerinin milletin bağrından çıkan okullar olduğunu ifade etti. Bu okullardan mezun olan herkesin özellikli olduğunu dile getiren Pürlü, İmam Hatip’li olmanın bir ayrıcalık olduğunu söyledi.

Pürlü, “İmam Hatip mezunları vatanını, milletini, devletini seven insanlardır. Bugüne kadar mezun olan hiçbir İmam Hatip’li devletine, milletine, insanına, vatanına ihanet etmemiştir. İmam Hatip mezunları teröre bulaşmamıştır. Bugüne kadar İmam Hatiplilerden doktor, avukat, esnaf, memur, öğretmen ve hatta başbakan olmuştur. Her meslekte ülkesine ve vatanına hizmet etmiştir” diye konuştu.

Yıllardır birbirini görmeyen mezunların anılarını tazelediği etkinlikte, Kuranı Kerim okundu, yemek duası yapıldı ve ilahiler söylendi.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?