logo

Çiftçilere Sera Yetiştiriciliği Semineri

Çubuk’ta çiftçilere, sera ile sebze yetiştiriciliği konusunda seminer verildi.

Çubuk İlçe Tarım Kredi Kooperatifi tarafından Halk Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda sera ile sebze yetiştiriciliği ve gübreleme konusunda seminer verildi. Seminerin açılışında konuşan Çubuk İlçe Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Hüseyin Ercan Akkan, ilçedeki çiftçilerin daha profesyonel üretim yapmaları ve emeklerinin karşılığını en iyi şekilde ala bilmeleri için çalışacaklarını ve her zaman üreticilerin yanında olacaklarını vurguladı.

Akkan, ilçede tarımın geliştirilmesi ve daha iyi bir noktaya taşınması anlamında ilgili kurumlarla ortak hareket ettiklerini ve söz konusu seminerinde bu amaca hizmet ettiğini dile getirdi.

Çubuk’un Türkiye’nin en verimli topraklarının ve geniş tarım arazilerine sahip olmasına rağmen tarımda olsun hayvancılıkta olsun yeterince değerlendirilmediği kaydedilen seminerde, çiftçilere slayt eşliğinde eğitim verildi.  Seracılıktan sebze yetiştiriciliğine, gübrelemeden ilaçlamaya kadar birçok konuda bilgilerin verildiği seminere Çubuk Platformu Başkanı Ahmet Yalçın, İlçe Tarım Müdürü Cengiz Akbayrak, İmece Plastik A.Ş’den Ziraat Mühendisi Murat Koca, Ali Yıldız, Gübretaş A.Ş’den Ziraat Mühendisi Türker Sürmeli ve üreticiler katıldılar. Slayt gösterilerin ardından seminer daha sonra karşılıklı soru-cevap bölümüyle devam etti.

Etiketler: » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?