logo

Çiçek Ankara Sevgi Evlerinde İftar

Çiçek Ankara Sevgi Evlerinde İftar

TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Pursaklar’daki Ankara Sevgi Evleri’nde çocuklar, huzur evlerinde kalan yaşlı, engelli, şehit yakınları ve gazilerle iftar yaptı.

Çiçek ve Bakan Şahin, oruçlarını ayna masada oturdukları sevgi evinde kalan bir çocuk, şehit ve gazi yakınlarıyla açtı.

TBMM Başkanı Çiçek, iftar sonrasında yaptığı konuşmada, Meclis Başkanı seçildikten sonra ilk iftarı şehit ve gazilerle huzur evlerinde kalanlarla yaptıklarını anlattı. “Bunun bir anlamı var, çünkü Meclis milletin Meclisi, siz de milletin özüsünüz. Özelliğiniz var, güzelliğiniz var” diyen Çiçek, bunun farkında olunması gerektiğini söyledi.

Çiçek, “Bu ülkede varlık adına, dirlik adına neyimiz varsa bunları sizlere borçluyuz. Bunun farkında olmalıyız, farkında olmayanlara da fark ettirmeliyiz. Onun için sizlere ne kadar hizmet etsek borcumuzu ödeyemeyiz” diye konuştu.

“Burası bizim yurdumuz Anadolu. Burayı bize yurt yapanlar sizlersiniz ve emeği geçen, hayatını veren, göz nuru döken herkesi bu ramazan iftarında rahmet ve şükranla anıyorum” diyen Çiçek, bulunduğumuz coğrafyanın çok zor bir coğrafya olduğunu belirtti. Çiçek, “Yaşamak kolay değil, burayı yurt tutmak kolay değil, hele hele bağımsız bir devlet olarak varlığımızı sürdürmemiz hiç kolay değil” dedi.

Cemil Çiçek, Osmanlı İmparatorluğu’nun kurulduğu zamandan cumhuriyete kadarki sürede bu coğrafyada 200 savaş meydana geldiğini dile getirerek, bu coğrafyada yaşayanların aşağı yukarı her üç senede bir varlığı, dirliği, birliği için, devletinin devamı, milletinin bekası için hayatını ortaya koyduğunu kaydetti.

Çiçek şöyle konuştu: “El birliğiyle buna sahip çıkmamız lazım. Devletimizi daha güçlü, milletimizi daha da büyük yapmamız lazım. Bunun da yolu birlikten, beraberlikten, kardeşlikten geçiyor. Buna hep vurgu yapıyoruz. Bu bizim için hayati öneme haiz. En az, oksijen kadar birliğimiz beraberliğimiz önemli” dedi.

Çiçek, çekilen sıkıntıların son sıkıntılar olması dileğinde bulunarak, “Allah birliğimizi, dirliğimizi bozmasın. Huzur içerisinde ağız tadıyla bayramlara da erişme imkanı olsun” temennisinde bulundu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Şahin de konuşmasında, çalışmalarında TBMM Başkanı Çiçek’in desteği olduğunu belirterek, teşekkür etti.

Ramazan ayının mağfiret ve bereket ayı olduğunun bilindiğini ancak bu ayın ayrıca sevgi, kardeşlik, barış ve paylaşma ayı da olduğunu vurgulayan Şahin, “Güzel bir medeniyetin torunlarıyız, onların evlatlarıyız” diye konuştu.

Şahin, 76 milyonun kardeşliği için büyük bir gayret gösterdiklerini söyledi.

“Türkiye’nin en büyük ailesiyiz. Bundan da büyük bir onur ve şeref duyuyorum. Bu ailenin bir mensubu olmaktan büyük bir onur ve şeref duyuyorum” diyen Şahin, bu ailenin kendileri için de çok kıymetli olduğunu kaydetti.

Yaşlıların huzurlu, mutlu şekilde yaşamlarını sürdürmeleri için hizmetkarları olmaya devam edeceklerini, engellilerin de yanlarında olmaya devam edeceklerini vurgulayan Şahin, bugün Meclis’ten geçen torba kanunda şehit ve gazileri de ilgilendiren bölüm olduğunu hatırlatarak, bütün partilerin çıkarılan yasayı desteklediğini ve bunun oy birliğiyle geçtiğini anımsattı.

“Bugün çıkardığımız yasada da 110 bin kişinin yaşamına dokunduk” diyen Şahin, kendilerine yardımcı olan herkese teşekkür etti.

Devletin şefkat elini yanında görmek isteyen herkesin yanında olduklarını belirten Şahin, “Yoksulun, yetimin, yaşlının bakanlığıyız ve onların yanında olmaktan da büyük bir onur ve şeref duyuyoruz” diye konuştu. Şahin, yaz döneminde de çalışmaya devam edeceklerini bildirdi.

Çocukların da yanında olduklarını anlatan Şahin, “Bu çocuklar bizim geleceğimiz olacak. Yarının bakanları, başbakanları, meclis başkanları olacaklar” değerlendirmesinde bulundu.

Şahin, çok büyük ve güçlü bir aile olduklarını vurgulayarak, bu ailenin mutlu ve huzurlu olması için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ve göstermeye devam edeceklerini kaydetti.

Bakanlık bürokratlarının masalarda sevgi evlerinden çocuklar, yaşlılar, gazi ve şehit yakınlarıyla oturduğu iftara, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in eşi Gülten Çiçek ile Bakan Şahin’in eşi İzzet Şahin de katıldı.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?