logo

Cezaevi Kaldırılıyor

Cezaevi Kaldırılıyor

Çubuk Cezaevi, bulunduğu alandan kaldırılarak Tahtayazı Mahallesi’nin arka kısmında 500 dönümlük alanda yapılacak binaya taşınacak.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, yaptığı açıklamada, Yıldırım Beyazıt Mahallesi Şeyh Şamil Bulvarı üzerinde bulunan Çubuk Cezaevi’nin, mahalle arasında kalması nedeniyle taşınacağını belirtti.

Cumhuriyet Başsavcısı Ali Çalık’ın girişimiyle artık ihtiyaçları karşılayamayan cezaevinin bulunduğu yerden kaldırılacağını ifade eden Özden, şunları söyledi:

“Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’ne yapılan girişimlerimiz sonucunu verdi ve cezaevi ile ilgili proje kabul edilerek Sayın Bakanımız Sadullah Ergin’e sunuldu. Cezaevinin Şeyh Şamil Bulvarı’ndan kaldırılması o bölgenin şehircilik anlamında gelişmesini sağlayacağı gibi yeni cezaevinin yapılması ilçemizde yaklaşık 500 kişilik yeni bir istihdam olanağı sağlayacak. Açık ve kapalı olması planlanan cezaevi, Tahtayazı Mahallesi’nin arka kısmında bulunan, Hazine’ye ait yaklaşık 500 dönümlük bir alana yapılacak.”

Cezaevinin başta Esenboğa Havalimanı olmak üzere Akyurt ve Şabanözü’nün de içerinde bulunduğu geniş bir alana hitap edeceğini kaydeden Özden, “Yapılacak cezaevi, içerisinde çocuk cezaevi, kadın cezaevi ve açık cezaevinin yer aldığı bir cezaevi kompleksi olacak. Ayrıca içinde lojman, jandarma binası, duruşma salonu, sağlık ocağı, idare binası, bekleme salonu, çamaşırhane ve mutfak gibi alanlarla birlikte açık cezaevi için çeşitli atölyeler de bulunacak. Doluluk oranı düşünüldüğünde, ilçemize yapılacak cezaevi, Sincan Cezaevi’nin yükünün hafiflemesini de sağlayacak” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?