logo

Camilere Regaip Kandili Akını

Camilere Regaip Kandili Akını

Üç ayların müjdecisi olan Regaip Kandili’ni büyük bir coşku ile karşılayan İslam âlemi, bu kutlu gecede camileri tıklım tıklım doldurarak bolca ibadet etti.

Regaip Kandili nedeniyle Çubuk’ta bulunan camiler doldu taştı. Üç ayları müjdeleyen Regaip Kandili’nde ibadetini Çubuk Camii Kebir’de yapmak isteyen vatandaşlar akşam namazı ile birlikte camiye akın etti. Vatandaşlar, rahmet, bereket ve mağfiret mevsimi olan üç aylara girilirken kutlanan Regaip Kandili gecesini dua ederek, namaz kılarak geçirdi. Camii görevlileri tarafından okunan Mevlid-i Şerif’in ardından, İlçe Müftüsü Bilal Kara günün anlam ve önemi anlattı. Akşam saatlerinden itibaren camilere akın eden vatandaşlar, Kur’an tilaveti, mevlid-i şerif ve ilahiler eşliğinde ibadetlerini gerçekleştirdi. Merkez Camii başta olmak üzere ilçedeki bütün camileri dolduran vatandaşlar, kandil nedeniyle düzenlenen özel programlara katılıp geceyi ibadetle geçirdi. Polis haftasına denk gelen Regaip Kandili’nde şehit olan güvenlik güçleri için de hatimler okunup dua edildi.

Gecede, gençler ilahi, Kuran tilaveti, tevhid, Veladet ve Dua; Lokman Öztürk, Vaaz ve Dua; Müftümüz Bilal Kara, Namaz, Tevbe istiğfar Tesbihat ile gece sonlandı.

#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?