logo

Büyük Şenlik Hazırlıkları Tam Gaz

Büyük Şenlik Hazırlıkları Tam Gaz

Çubuk’ta, 13-16 Eylül tarihleri arasında 8’ncisi gerçekleştirilecek “Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Şenliği” için hazırlıklar tam gaz sürüyor.

Çubuk Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde yama ve asfalt çalışmaları sürerken, Çubuk-Şabanözü kavşağından itibaren Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından da orta refüje çeşitli renklerde süs bitkileri dikiliyor, Destek Hizmetleri Müdürlüğü ise tüm direkler Türk bayrağı, belediye ve şenlik flamasıyla donatıldı.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, ilçe merkezinde et, turşu ve yöresel ürünlerin satışıyla tanıtımı için kurulacak stantların çadırları ve gösteri sahnelerinin de kurulması için gece gündüz hummalı bir çalışma yapıldığını, ilçeyi şimdiden şenlik heyecanının sardığını söyledi.

Bu şenliğin büyük bir coşkuyla kutlanacağını vurgulayan Özden, şenliğe katılacakların daha önce gelip görme fırsatı bulamadıkları Çubuk hakkında bilgi sahibi olacaklarını ve ilçeye has lezzetleri tadabileceklerini belirtti.

Çubuk Turşucular ve Yaş Sebze, Meyve Üretim Kooperatifi Başkanı Hasan Hüseyin Benli de, şenlik için tüm işletmelerin hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi.

Benli, “Çubuk ilçesinin her köşesi bayraklarla donatılarak gelin kız gibi süslenmeye devam ediliyor. 7’den 77’ye tüm ilçe halkımızı özelikle de turşucuları şenlik heyecanı şimdiden sardı. Şehir dışındaki akrabalarımız ve dostlarımız şenlik için ilçemize akın etmeye başladı. Çubuk her yönüyle şenliğe hazır” dedi.

Dört gün sürecek şenlikte, yurt içinden birçok il ve ilçenin yanısıra Bosna Hersek ve Slovakya Halk Oyunu ekiplerinin dans gösterileri, 7 Bölge 7 Renk Halk Oyunları, MİR Sanat Topluluğu’nun gösterilerinin yanı sıra Zara, Uğur Işılak, Ersan Başbuğ, Emine Ata, Tuncay Topçu, Ankaralı Selami, Ömer Göksu, Ahmet Yılmaz, Mustafa Yaman, Ankara Rüzgarı, Grup Şavkı, Kent Orkestrası ve daha birçok yerel sanatçı tarafından da çeşitli konserler verilecek.

Festival kapsamında kurulacak kültür sokağında çok sayıda sanatçının el işleri, fotoğraf ve resim sergileri sanatseverlerin izlenimine sunulurken, Çubuk’un simgesi olan turşu konseptli yarışmalar da yapılacak.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?