logo

Bölgenin En Büyük Rekreasyon Alanı

Bölgenin En Büyük Rekreasyon Alanı

Çubuk 2 Barajı’ndan Yeşil Çubuk Parkına kadar 330 Hektarlık Alanda rekreasyon çalışması Başladı.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, yaptığı açıklamada, Yeşil Vadi Projesi ile kentin çehresinin değişeceğini belirterek, projenin etap etap tamamlanacağını söyledi.

Özden, Çubuk 2 Barajı ile merkez arasında kalan 330 hektarlık alanı kapsayan vadide 18 bin hektarlık kısmın yeşil alan olarak kullanılacağını, geriye kalan bölümün ise sosyal donatı alanları olarak planlandığını ifade etti.

Özden, projenin bölgenin en büyük rekreasyon alanı olacağını vurgulayarak, şöyle konuştu:”Hem Çubuk 2 Barajı’ndan Yeşil Çubuk Parkı’na kadar olan kısımda Çubuk Çayı ve yatağı temizlenecek hem de güzel bir rekreasyon alanı ortaya çıkmış olacak. İçerisinde yürüyüş alanları, bisiklet yolları, süs havuzları, spor alanları, piknik alanları, gençlerimiz için adrenalin parkları, çocuklarımız için çok çeşitli masal parkları ve birçok çocuk oyun alanları olacak. Böylelikle burası çay bahçeleri ile çiçek bahçeleri ile ilçenin göz bebeği haline gelecek. Projeyi 4 etapta yapmayı planlıyoruz. 2014 yılında ilk etabı inşallah bitirmiş olacağız” dedi.

Etiketler: » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?