logo

BİM-FED’den Basın Açıklaması

Bildiğiniz üzere Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’nin Ankara’da yapılacak olan doğalgaz dağıtım hattı kurma hizmeti için, bugüne kadar yapılan ihaleler Kamu İhale Kurumu’na (KİK) yapılan itirazlar sonucu iptal edilmişti.

Son olarak, Ankara’yı 4 bölgeye ayırarak 20 Ağustos ve 23 Ağustos 2010 tarihlerinde yapılan ihaleler de ise Gölbaşı, Çankaya, Hilal Mahallesi, Karakusunlar, Yenimahalle’yi kapsayan 1.Bölge ihalesine itiraz edilmezken, Pursaklar, Çubuk, Keçiören, Etimesgut, Sincan, Eryaman, Mamak, Akyurt, Altındağ, Keçiören, Hasanoğlan, Kazan ve Elmadağ’ı kapsayan 2.,3., ve 4. Bölge ihalelerinin iptali için Kamu İhale Kurumu’na (KİK) başvuruda bulunulmuş, 18 Ekim 2010 Pazartesi akşamı Kamu İhale Kurumu tarafından yapılan inceleme sonucu itirazların yersiz olduğu sonucuna varılmış ve ihalenin uygunluğuna karar verilmiştir.

 Yaşanan süreçte, Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Sayın Halil İbrahim Kırşan’ın özel çabası, BİM-FED’in ilgili kurumlar ile yaptığı görüşmeler ve basınımızın konu ile yakından ilgilenmesi sonucu, Ankara’da “Doğalgaz bağlantı sorunu” ortadan kalkmış görünmektedir.

 Siz değerli basın mensupları aracılığıyla,

 Üye müteahhitlerimize ve müteahhitlerimizden konut edinmiş vatandaşlarımıza, yoğun bir çalışma ile mümkün olan en kısa sürede binaların doğal gaz bağlantılarının yapılacağının takipçisi olacağımızı, Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Sayın Halil İbrahim Kırşan’ın da bu konu üzerinde hassasiyet ile durduğunu duyurmak istiyoruz.

 

Saygılarımızla

 

BİM-FED

Basın Yayın

Komisyonu Başkanlığı

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?