logo

Beşir Atalay; “Alnımız Ak Başımız Dik”

Türkiye de yerel seçimlerin, demokrasinin en önemli unsurlarından biri olduğunu altını çizen İçişleri Bakanı Beşir Atalay, seçimlerin huzur içerisinde geçmesi için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Ankara Milletvekili Salih Kapusuz ile birlikte Kalecik, Akyurt ve Çubuk’ta halkı selamladıklarını söyleyen İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Çubuk’ta seçim bürosu açılışı gerçekleştirdi ve partililere hitaben bir konuşma yaptı.

Yerel Seçimlerin demokrasinin en önemli unsurlarından biri olduğunu belirten Atalay, Seçimin huzur içerisinde geçmesi ve güvenliğinin sağlanması ellerinden geleni yaptıklarını vurguladı. Seçim çalışmaların rahat ve huzurlu yapılmasının İç İşleri Bakanlığının görevi olduğunu belirten Atalay, Seçim çalışmalarının ülkede coşku içerisinde geçmesi için tüm güvenlik önlemlerinin alındığını belirtti. Seçimlerin bir yarış olduğunu ifade eden Atalay, sözlerine şöyle devam etti:’’ Tüm adaylar ve partililer seçimler öncesi yapacaklarını ve projelerini anlatacaklardır. Yerel Seçimler çok önemlidir ve iyi ki seçimler var. Seçimler vatandaşın elindeki önemli bir imkândır. Bunu vatandaşlarımız çok dikkatli kullanması gerekmektedir. Eğer suyunuzu temiz içmek istiyorsan, yolunun güzel olmasını istiyorsan, o zaman elindeki imkânını iyi değerlendireceksin. Vatandaşlarımız iktidarı değerlendirsin, yapılan hizmetleri değerlendirsin ve yapılacakları değerlendirsin. Ona göre kararını versin’’ dedi

Buradan tüm partililere seslendiğini belirten Atalay, kendilerinin seçim kampanyalarının pozitif yaklaşımlı olması gerektiğini vurguladı. Herkesi kucaklamaları gerektiğinin altını çizen Atalay, kendilerinin hükümet ve iktidar olduklarını dolayısı ile olgunluk göstermeleri gerektiğimi belirtti. Atalay, konuşmasına şöyle devam etti:’’ Biz bir şehre girerken herkese el sallıyoruz. Biz bütün kardeşlerimizi kucaklıyoruz. Biz Çubuk’a gelirken sadece bir partili olarak değil, güzel ülkemin İçişleri Bakanı olarak da geliyoruz. Bu şehirlerde birlikte yaşayacağız dolayısı ile hiç kimse bir birini kırmasın. Biz herkesi seviyoruz. Kardeşlerimiz gönül kazanacağız. Türkiye değişti, Türkiye’nin imacı ve Türkiye’nin itibarı değişti. İçerde kardeşliği geliştirmek için olanca çabamızı gösterdik. Ülkemizin her yerinde varız. Dün Diyarbakır’daydık, bu gün Çubuktayız. Ülkemizin her metre karesine sahip çıkıyoruz. Her yere alnımız ak başımız dik gidiyoruz’’ şeklinde konuştu.

Organize Hayvancılık Bölgesinin de şimdiye kadar bitmesi gerektiğini ancak kamulaşmanın ve mahkeme kararlarının sonucu, projenin bu kadar uzun sürdüğünün belirten Atalay, Türkiye de ilk olacak projenin en kısa zamanda tamamlanacağını sözlerine ekledi.

Çubuk’un geçmişte yaşadığı şansızlıklardan ötürü yeteri kadar hizmet alamadığını vurgulayan Ak Parti Çubuk İlçe Başkanı Tuncay Acehan, Hükümette Başbakan, Büyükşehir Belediyesinde Melih Gökçek ve İlçede de Lokman Özden sayesinde geçmişin fazlasıyla telafi olacağını iddia etti. Daha sonra söz alan Ak Parti Çubuk Belediye Başkan adayı Lokman Özden, Karayalçın’ın Ankara’yı aldığı takdirde Çubuk’un hizmet alamayacağını iddia etti. Özden, kendisine destek istedi. Ankara Milletvekili Salih Kapusuz’da 2004 yılından bu tarafa ilçede yapılan hizmetlerden bahsetti.

H.Yiğiner

Etiketler: » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?