logo

Berberlerde Bayram Yoğunluğu

Berberlerde Bayram Yoğunluğu
Berberlerde Bayram Yoğunluğu

Berberlerin her bayram olduğu gibi bu Kurban Bayram’ı öncesi de yoğun mesaileri devam ediyor.

Ankara’nın Çubuk ilçesinde bayram tıraşı olmak isteyen vatandaşlar, berberlerde uzun süre beklemek zorunda kalıyor.

Uzun süre ayakta çalışmak zorunda kalan berberler bunu pek dert etmeden müşterilerini bayrama şık ve temiz girmeleri için tüm hünerlerini sergiliyor.

Bayrama saatler kala mesaileri devam eden berberler, yoğunluk yüzünden talepleri karşılamakta zorlanıyor. Sabah erkenden başlayıp, gece geç saatlere kadar müşterilerine hizmet eden berberlerin yoğun mesaileri bayramın ilk günü son bulacak.

Mesleğini 18 yıldır severek yaptığını söyleyen berber Ramazan Durut (35): “Yılda iki defa bu yoğunlukta çalışıyoruz. Artık alıştık. Müşterilerimizin bayramda güzel görünmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Sabah erken gece geç saatlere kadar çalışıyoruz. Şimdiden bayram heyecanı hepimizi sardı” diye konuştu.

Bayram öncesi yeni bir yüzle bayrama merhaba demek için berbere geldiğini belirten Serkan Serdar (40): “Oğlum ve ben bayram arifesi tıraş olmaya geldik. Bayramda eş, dost ve akrabaları güzel kıyafet ve tıraşlı karşılamak istiyoruz. Herkes bu düşüncede olduğu için uzun bekleyişler sonucunda tıraşımızı olduk. Bayrama hazırız” diye konuştu.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?