logo

Beltek Kayıtları Başladı

Beltek Kayıtları Başladı

Beltek Kayıtları Başladı

Gazi Üniversitesi Çubuk Yerleşkesi’nde Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Gazi Üniversitesinin işbirliğinde düzenlenen Teknik Eğitim Kurslarına (BELTEK) kayıtları devam ediyor.

Gazi Üniversitesi Çubuk Yerleşkesi’nde BELTEK kayıtlarının devam ettiğini söyleyen BELTEK Genel Koordinatörü Dr. Oğuz Poyrazoğlu, ilçe halkının kurslara kayıt yaptırmak için acele etmesini istedi. Çubuk’ta küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihtiyaç duyduğu kent ve meslek standartlarına uygun insan gücü yetiştirmek amacıyla düzenlenen BELTEK kurslarından bugüne kadar yaklaşık 1500 kişinin yararlandığını kaydeden Poyrazoğlu, şunları söyledi:

“Özellikle ilçede vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu meslek dallarında kurslar açtık. BELTEK Sertifika Eğitim Programları kapsamında 2 ve 3 aylık kursların yeni dönemi 3 Ekim’de başlayacak. Mesleki, teknik, sosyal ve kültürel amaçlı ve bu yıl ilk defa Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verdiğimiz eğitim programlarına katılmak isteyen kursiyerlerin 29 Eylül’e kadar kayıt yaptırması gerekiyor.”

Gazi Üniversitesi Atatürk Meslek Yüksek Okulu bünyesinde yaklaşık 18 ayrı branşta kurs açılacağını ifade eden Poyrazoğlu, talep gelmesi halinde 141’e yakın branşta da kurs açabileceklerini kaydetti. Kurs açmak için en az 10 kişinin başvurması gerektiğini hatırlatan Poyrazoğlu, şöyle devam etti:

“Normalde kurs açılabilmesi için 15 kişi olması gerekiyor. Yalnız Çubuk için biz bu sayıyı 10 kişiye indirdik. 10 kişi başvurması halinde 141 kurstan istenilenleri de burada açabiliriz. Kurslarımız iki ve 3 aylık programlar şeklinde düzenleniyor. Yeni dönemde Elektronik- Bilgisayar, Elektrik, Matbaa, Makine, Güzel Konuşma, Halkla İlişkiler ve İletişim, Bilgisayarlı Ön Muhasebe kursları bölümlerine katılmak isteyen kursiyerler, internetteki beltek.gazi.edu.tr web adresinden ön kayıt yaptırabilirler. Başvurular daha sonra istenilen belgelerle Atatürk Meslek Yüksek Okuluna yapılmaktadır.”

Kursiyerlerin okullarda bulunan derslik, atölye ve laboratuarlardan ücretsiz yararlandırıldığını da söyleyen Poyrazoğlu, eğitimin yaşı olmadığını ve işi olsun olmasın herkesi mutlaka kurslarına beklediklerini sözlerine ekledi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?