logo

Belediye Personelinin İkramiye Sevinci

Çubuk Belediyesi, 200 işçinin 2007 yılından itibaren biriken ikramiyelerinin ödemesini yaptı.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, yaptığı açıklamada, 2012 yılı içerisinde belediye işçilerine 2 milyon 509 bin lira ödeme yaparak 5 yıllık alacaklarının ödendiğini ifade etti.

Özden, belediyede çalışan 200 işçinin Toplu İş Sözleşmesi’nden doğan 2007 yılından bu tarafa 20 adet ikramiyesinin ödemesinin yapıldığını, ikramiyelerin son taksitinin de bankaya yatırıldığını belirtti.

Kamuoyunda Torba Yasa olarak bilenen yasa ile başka kurumlara geçen 125 işçi ile belediye bünyesinde halen çalışan 75 personele geçmiş yıllardan günümüze kadar biriken alacaklarını zamanında ödeyeceklerinin sözünü verdiklerini anımsatan Başkan Özden, “Belediyemizin imkanları kısıtlı olmasına rağmen, bugüne kadar personelimizi asla mağdur etmedik. Torba Yasa ile diğer kurumlara giden 125 arkadaşlarımızın ikramiye alacaklarını her ay ödeyeceğiz” dedi.

Bu ay maaş farkı ve ikramiyeden oluşan toplam 152 bin 751 lira tutarında ödeme yapıldığını dile getiren Özden, “Bugüne kadar biriken ikramiyeleri ödemek çok şükür bize nasip oldu. Bir belediye başkanı olarak yaptığımız hizmetlerden dolayı halkımızın mutlu olması ve ödeme yaptığımız zaman personelimizin mutlu olması bizi son derece mutlu ve huzurlu yapıyor” dedi.

#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?