logo

BBP de Sıralama Değişikliği

BBP de Sıralama Değişikliği

Büyük Birlik Partisi (BBP)’de, iki Belediye Meclis Adayı’nın sıralaması değişti.

Buna göre 3. sıraya Hasan Özdemir, 8. sıraya ise Nuh Karaca getirildi.

Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi Salonu’ndaki “Aday Tanıtım Toplantısı’na BBB İlçe Başkanı Ahmet Yalama, BBB Belediye Başkan adayı Dr. Mustafa Özden, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

Yeni Meclis Adayı Küçük Ali Köyü’nden Hasan Özdemir, “Eksiklerinizi, sıkıntılarınızı gidermek ve sizlere hizmet için buradayım. Her türlü sorununuzda, hastalıkta,  sağlıkta hep sizlerin yanınızda olacağım.

Görünmek için değil, hizmet için varız.” dedi.

Siyaseti bir medeniyet hamlesi olarak gördüğünü söyleyen BBP Belediye Başkan Adayı Dr. Mustafa Özden, “Siyaseti adil, özgür bir toplum aracı olarak gördük.

Siyasette; Kadın, erkek, genç, yaşlı, çocuk, insan vardır. Millet vardır. Bir şey olmak için değil, bir şeyler yapmak için buradayız.

Hazreti Peygamberimiz, “Sizin hayırlınız, insanlara faydalı olanınızdır.” Buyurmuşlardır. Biz de bu düstur ile yola çıktık.

Mazlumun dudağına bir damla su vermek için buradayız.

Bu milletin geleceği ve hazinesi olan gençliği ailelerine, topluma ve devlete faydalı bir birey olarak yetişmeleri için buradayız.

Bu nedenlerle toplumun bütün kesimlerini desteğe davet ediyorum.

Hz. İbrahim’in etrafındaki ateşi söndürmek için koşturan bir serçe, bir güvercin olalım diyorum.

Bize düşen çalışmak; Halka, Hakk’a hizmettir.

Belediye’yi aldığımızda hiçbir gücü veya kişiyi kutsallaştırmayacağız.

Sizlere, adil olmayı,  hakka, hukuka riayeti vaat ediyorum.

Çubuk’a hizmet etmek, bir sevda bir gönül işidir.

Size gelişmeyi, değişimi vaat ediyorum.

Vatandaşlardan zaman zaman yerel konular, Büyükşehirle ilgili ve yardımlarla ilgili sorular soruluyor.

”Büyükşehir Belediyesi’ni; Melih Gökçek de, Mansur Yavaş da alsa ikisinden de daha çok hizmeti BBP’li belediye olarak biz alacağız. İkisiyle de bir sıkıntımız yok. Her ikidi de bizim dostumuz. Bu nedenle hizmet alma açısından en şanslı olanı biziz.

BBP’li bir belediyenin Çubuk’a daha çok hizmet kazandıracağına inanıyorum.Yardımları parti bayrağı taşıyanlara değil, herkese eşit şekilde dağıtacağız. “Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek”. Dağıtım aracında parti adı, belediyenin adı olmayacak, dağıtım sivil araçlar tarafından yapılacak. Sosyal yardımları eksiltmeden devam ettireceğiz.

Halk arasında yardımların kesileceğine dair spekülâsyonlar var. Bunlara kesinlikle itibar etmeyin, yardımlar hak eden herkese verilecektir. Çünkü bunlar devletin yardımlarıdır.

Makro ve mikro milliyetçilik yapmayacağız. Hakkaniyete ve adalete uygun davranacağız. Sırf Yukarı Çavundurlu, Akkuzululu,  Yeniceli diye insanları ayırt etmeyeceğiz. Herkese eşit ve hakkaniyetli davranacağız.

İmarı Ahmet’e, Mehmet’e, amirlerin memurların oturduğu yere değil, kimin ihtiyacı varsa onlara götüreceğiz.

Mahallelerimizin sorunlarını biliyoruz.

Belediyenin kapısı herkese açık olacak. Mustafa Özden tanıdığım birisiyle geleni değil, tanıdığı, tanımadığı herkesi kabul edecektir. Onlarla bir çay, bir bardak su içecektir.

Nüfus yoğunluğu olan yerlerin problemlerini ve sıkıntılarını biliyoruz.

Sizi üzen değil, kolaylaştıran olacağız.  Bir daha asla hizmet götürmede sıkıntı yaşamayacağız.

Organik sebzenin üretilmesi ve pazarlamasında üreticilere yardımcı olacağız. Kent Pazarları kuracağız. Üreticilerin Ankara’da ki Pazar sorunun da çözeceğiz. Üreticilerin Ankara’nın değişik semtlerinde ürünlerini satmaları için onlara destek vereceğiz.”

Bir vatandaşın, “Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde oturuyorum. Benim bindiğim durağa otobüsler dolu geliyor. Küçük çocuklar oturuyor, fakat yaşlılara yer verilmiyor. Bunu nasıl çözeceksiniz?” şeklinde ki sorusuna;

Dr. Özden, “İlçemizin en büyük problemlerinin başında ulaşım gelmektedir. Hatta bir vatandaşımız bu konuda, “otursak da, ayakta gitsek de sanki sırtımızda yük taşıyoruz gibi gidip geliyoruz” demişti.

Çubuk ve Ankara arasında ciddi bir ulaşım sorunumuz var. Halk tipi otobüsler çalıştıracağız. Toplumun Ankara’ya sağlıklı ve güvenli bir şekilde seyahat etmesi için elimizden gelen her türlü imkânı kullanacağız.

Uzun vadede metro, kısa vade de hafif raylı bir sistemi ilçemize getirmeyi dahi düşünüyoruz.

Ayrıca;

İpotekleri kaldıracağız.

İlçedeki kat sayısını artıracağız.

Modern siteler inşa edeceğiz. Eksik Altyapıları tamamlayacağız.

Çok katlı otoparklar yapacağız.

EGO seferlerini artıracağız.” Dedi.

TOKİ evlerinde oturan bir vatandaş, “TOKİ’de ulaşım çok büyük bir sorun. Başkan sadece bir dolmuş verdi. Ayrıca Tahtayazı çöplüğü bize çok yakın, bu yüzden çok koku var. Ayrıca bu çöplükteki köpekler TOKİ’ye geliyor. Her gün onlarla boğuşuyoruz. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?” dedi.

Dr. Özden, “TOKİ Blokları yanındaki çöplük bir kente yakışmayan görüntülerdir. O çöplüğü oradan kaldıracağız. Büyükşehir’in köylere EGO otobüsleri vermesi gerek.”dedi.

TOKİ Bloklarında bir yakınının yanında kalan bir Gazi Annesi, “2 Nisan 2002 den beri dayımın karısının TOKİ’de ki evinde kalıyorum..

Asker olan çocuğum teröristlerle girdiği bir çatışmada gözünü kaybetti. Malulen emekli oldu. Aldığı maaş çok az. Onun üç çocuğuna ve eşine bakıyorum.

Oğlum gözünü kaybettiğinde bize kimse sahip çıkmadı. Sadece Rahmetli Muhsin Başkan bize sahip çıkmıştı.

İnşallah Mustafa Özden de Belediye Başkanı olur da, o da bize sahip çıkar” dedi.

Dr. Mustafa Özden de, bu duygu yüklü kadına yardımcı ve destek olacağına söz verdi.

Milletin kararına rağmen hiçbir uygulama yapmayız. Millet ne diyorsa o olacak.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?