logo

Bayramda Ulaşım Ego da Ücretsiz

Bayramda Ulaşım Ego da Ücretsiz

Ankaralılar Her Bayramda Olduğu Gibi Bu Yıl Da Kurban Bayramı’nda 4 Gün Boyunca, 15 Ekim Salı, 16 Ekim Çarşamba, 17 Ekim Perşembe, 18 Ekim Cuma Günleri Belediye Otobüslerinden Ücretsiz Olarak Yararlanabilecek.

İlk Kez Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Başlattığı Bayramda Ücretsiz Otobüs Uygulaması Yıllar İçinde Bir Geleneğe Dönüştü.

Ankaralılar her bayramda olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı’nda 4 gün boyunca, 15 Ekim Salı, 16 Ekim Çarşamba, 17 Ekim Perşembe, 18 Ekim Cuma günleri belediye otobüslerinden ücretsiz olarak yararlanabilecek.

İlk kez Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı bayramda ücretsiz otobüs uygulaması yıllar içinde bir geleneğe dönüştü.

Bu yıl da Başkentlilerin rahat rahat mezarlık ve akraba ziyaretlerini yapabilmeleri, istedikleri yerlere sorunsuzca ulaşabilmeleri için EGO bünyesindeki otobüsler ücretsiz yolcu taşıyacak. 15 Ekim de başlayacak Kurban Bayramı’nda 4 gün boyunca Başkentliler EGO otobüslerine bilet basmadan binebilecekler.

Ankaralılar “EGO Cepte” uygulaması ile de otobüslerin durağa hangi saatte, hangi dakikada geleceğini internet ortamından veya cep telefonlarından ya da ALO 153’ü arayarak öğrenebilecekler.

İTFAİYE’DEN UYARILAR

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı da diğer günlerde olduğu gibi Kurban Bayramı süresince 7/24 mesaisini sürdürecek.

Ankara İtfaiyesi yetkilileri Ankaralıların bayram süresince piknik yerlerine akın edeceğini öngörerek, vatandaşlara “Ateşe dikkat” uyarısı yaptılar. İtfaiye yetkilileri bayram süresince evlerinden ayrılacak olanlara ise evlerindeki, elektrik, su ve doğalgaz vanalarını mutlaka kapatmaları uyarısı yaptılar.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?