logo

Başkentliler Platformu Üyeleri Çubuk’ta

Başkentliler Platformu Üyeleri Çubuk’ta

Ankara’da çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin ve iş adamlarının bir araya gelerek kurduğu Başkentliler Platformu üyeleri Çubuk’ta toplandı. Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden toplantı sonunda Başkentliler Platformu üyelerine ilçeyi gezdirirken, üyeler bolca Çubuk turşusu, Çubuk Agat Taşı, Çubuk Baklavası ve Çubuk Eti alarak ilçeden ayrıldılar.

Çubuk Dernekler Federasyonu Başkanı Recep Taş ve Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantı, Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde düzenlendi.

Toplantıya Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Başkent Platformu yöneticilerinden İcra kurulu Başkanı Nevzat Ceylan, Genel Koordinatör Mehmet Akyol, Parlamento ve Siyasi İlişkiler Kurulu Başkanı Av. Beyhan Aslan, Basın-Yayın Enfermasyon Kurulu Başkanı Veli Sarıtoprak, Çankırı Federasyon Dernekleri Genel Başkanı Adem Can, Kırşehir Dernekleri Federasyonu Başkanı Hilmi Gökçınar, Kalecikliler Federasyonu Başkanı Ali Osman Arslan, Ankara Kulübü Başkanı Metin Özarslan, Hasan Kormazcan, Çubuk Dernekler Federasyonu Başkanı Recep Taş ve çok sayıda federasyon, dernek başkanı ile işadamları ve bürokratlar katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Çubuk Dernekler Federasyonu Başkanı Taş, Başkentteki sivil toplum kuruluşlarının sadece secim süreçlerinde bir araya gelen ve faaliyetlerde bulunan kuruluşlar olmaması gerektiğini söyledi. Başkentlilik bilincini oluşturacak ve etkili kararlar alarak çeşitli faaliyetlerde bulunulması gerektiğini vurgulayan Taş,  Çubuk’ta başlayan bu birlikteliğin sürekli hale getirilmesi gerektiğini kaydetti.

Çubuk’ta bulunan sivil toplum kuruluşları ve faaliyetleri hakkında da bilgi veren Taş, konuşmasının devamında kendilerine her türlü desteği veren ve toplantıda ev sahipliği yapan Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden ile ekibine de teşekkür etti.

Başkentin önemli sivil toplum kuruluşları ile iş adamlarını ilçelerinde misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Özden, sivil toplum kuruluşlarının önemine işaret etti. Türkiye’nin normalleşmesi ve yeni anayasanın yazılmasında sivil toplum kuruluşlarının hükümete verdiği desteği vurgulayan Başkan Özden, ’’Ülkemizin ve Başkentimizin dirliğine, birliğine, huzuruna destek veren başarılı ve çalışkan siz değerli yöneticilerine teşekkür ederim. Çalışmalarınızda başarılar dilerim’’ dedi.

İlçenin potansiyelleri hakkında da bilgi veren Başkan Özden, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin ilçenin kaderini değiştireceğini anlatarak, Özlüce Köyünde bulunan termal suyun işletilmesi konusunda da yatırımcıları ilçeye davet etti.

Daha sonra sırayla söz alana misafirler Çubuk’un kabuğunu kıran ve gelişen bir ilçe olduğunu bizzat görerek müşahede ettiklerini söylediler.

Başbakanın ilçeye ve Başkan Özden’e verdiği önemi Çevre ve Şehircilik Bakanlığının düzenlediği törende gördüğünü söyleyen Genel Koordinatör Mehmet Akyol, ’’Çubuk çok büyüdü ve gelişti. İsteklerinizi ve taleplerinizi Başbakandan rahatlıkla alabileceğinizi geçen düzenlenen toplantıda gördük. Başbakanın ilçenize ve size ayrı bir ilgi ve alakası var’’ dedi.

Oturum başkanlığını Gazeteci Mehmet Akyol’un yaptığı toplantıda toplumsal barış, terörle mücadele, spor, birlikte hareket etmek, Başkentin ekonomisini ve huzurunun artırılması gibi konular konuşuldu.

Toplantının sonunda Çubuk Eğitim Gönüllüleri Derneği üyeleri tarafından hazırlanan yöresel yemekler, turşu, baklava, vişne suyu ve köy ekmeği çeşitlerinden oluşan yemek ikramı yapılırken, davetliler ilçeden ayrılırken Çubuk turşusu, eti, agat taşı gibi ürünlerden de alma fırsatı buldu.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?