logo

Başkent Ankara Çubuk’ta Kutlandı

Ankara’nın Başkent Oluşunun 87. Yıl Dönümü Çubuk’ta Kutlandı.

Çubuk’ta, Ankara’nın Başkent oluşunun 87. yıldönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

Atatürk Parkı’nda düzenlenen törene Çubuk Kaymakamı Meftun Dallı, Belediye Başkanı Lokman Özden, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Sıtkı Akgöz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Mensur Toprak, İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Memiş, ilçede görev yapan daire amirleri ile siyasi partilerin ilçe temsilcileri, şehit yakınları, Gaziler, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Ulu Önder ve silah arkadaşlarının huzurunda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, Atatürk Anıtı’na Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığının çelenk koymasının ardından günün anlam ve önemini anlatan konuşmalarla devam etti. Konuşmaların ardından Yavuz Selim İlköğretim Okulu Halk Oyunları ekibinin Seğmen gösterileri sergilendi.

Heyet Atatürk Parkı’nda yapılan törenin ardından Çubuk Belediyesi Başkanlık makamına geçti. Ankara’nın başkent oluşunun 87. yıl dönümünü kutlayan Başkan Özden, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’yı başkent yapmasıyla Ankara ve Ankaralılara çok büyük lütuf ettiğini kaydederek, bunun kıymetinin çok iyi bilinmesi gerektiğini vurguladı.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?