logo

Başkan Özden’den MHP’ye Cevap

Başkan Özden’den MHP’ye Cevap

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, MHP İlçe Teşkilatı tarafından yapılan açıklamanın gerçekleri yansıtmadığı gibi bazıları tarafından ilçede yapılanlara at gözlüğü ile bakıldığının bir göstergesi olduğunu söyleyerek, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin Çubuk’ta kurulacağını belirtti.

Yerel basına MHP İlçe Teşkilatı adına bir açıklama yapan MHP Çubuk İlçe Başkan Yardımcısı Sadık Karabal’ın açıklamasını değerlendiren Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, yapılan açıklamanın gerçekleri yansıtmadığını söyledi. 2009 yerel seçimlerinden önce ilçe halkına verdiği vaatlerin büyük bir bölümünü yerine getirdiğini söyleyen Özden, bunlardan en önemlilerinden birisinin de Yıldırım Beyazıt Üniversitesi olduğunu vurguladı. Üniversitenin ilçelerine kurulması noktasında Ankara’nın 25 ilçesinin uzun süre adeta birbiriyle yarıştığını anlatan Başkan Özden, “Elhamdülillah bu yarışta, bu mücadelede biz kazandık. Ben buradan üniversitenin ilçemize kurulması noktasında destek olan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Açıklamada bulunan Karabal da dahil bazı kişilerin üniversite ile fakülte ve yüksek okulu karıştırdığını kaydeden Başkan Özden, “Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın isteği üzerine Ankara’nın 5. devlet üniversitesi olarak 27648 Sayı ve 21 Temmuz 2010 tarihinde TC Resmi Gazete’de yayımlanan karar uyarınca 7 fakülte, 1 yüksekokul ve 4 enstitü ile 1 konservatuar olarak kurulmuştur. Yine bizlerin, bölge milletvekillerimiz, bakanlarımızın ve Başbakanımızın isteği üzerine üniversitenin Çubuk’ta kurulmasına karar verilmiştir. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan ile birlikte yaptığımız çalışma neticesinde ise kendilerine ilçemizin birçok bölgesinden yer gösterilmiş, ancak gösterilen yerlerin fiziki ve diğer şartları üniversite yerleşkesinin kurulmasına uygun olmadığı için üniversitenin Esenboğa, Yenice, İkipınar ve Dumlupınar mahallelerimizin yakınında bulunan kamuya ait 3 bin dönümlük alan üzerine kurulmasına karar verilmiş ve bu alan yapılan düzenlemelerle üniversiteye tahsis edilmiştir. Belediyemize ait 280 dönümlük alanda üniversitenin kullanımı için Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ne tahsis edildi. Ayrıca bu bölgede yapılan imar planı 19.04.2013 tarih ve 6237 sayılı kararla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanmıştır. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından kampus alanına ulaşım yollarının açılması çalışmaları da devam ediyor. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 2013/76742 sayılı alınan ihale kararı ile Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Temel Sağlık Bilimleri ve Laboratuvarları binası inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi 16.07.2013 tarihinde ihale edilecektir. Bütün bunlar da gösteriyor ki üniversite ile ilgili çalışmalar hızla devam etmektedir” diye konuştu.

“DAVETİMİZE İCABET EDEN TÜM İLÇE HALKIMIZA TEŞEKKÜR”

Çubuk ilçesinin belediye başkanı olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı karşılamaya gittiğini ve tüm ilçe halkını bu karşılamaya davet ettiğini söyleyen Özden, davetine icabet eden tüm ilçe halkına teşekkür ettiğini belirterek, şunları söyledi: “Elbette Çubuk Belediye Başkanı olarak dünya lideri ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı karşılamaya gitmek en doğal hakkım. Ayrıca ilçe halkımızı ve bizi sevenleri de ilçe sınırlarımız arasında bulunan Esenboğa Havaalanı’na Başbakanımızı karşılamaya davet etmemizden doğal bir şey olamaz. Halkın seçtiği iktidara ve Sayın Başbakanımıza sahip çıkma duygusu kesinlikle hissi bir yaklaşım değildir. Tamamen inandığım değerlere saygımın ifadesidir. Manipülasyonlarla, ayak oyunları ile iktidarın alaşağı edilmeyeceğini göstermek için oradaydım. Demokrasiye sahip çıkmak, demokrat olmak sizce neden garip karşılandı. İnanın anlamakta zorlanıyorum. Halkımızın seçtiği bir insan olarak 15 yıldır saygıdeğer hemşerilerimin hizmetinde olma onurunu yaşıyorum. Bu makamlar Allah nasip etmesi ile oluyor. Şahsımın, makam uğruna yaptığı bir eylem gibi görünmesi de ayrıca şahsıma yapılabilecek en ucuz bir iftiradır. Ben buradan davetimize icabet eden tüm ilçe halkımıza en kalbi duygularla teşekkür ederim. Bizim tek gayemiz var, o da halka hizmet etmek ve halka hizmet edene en iyi şekilde teşekkür etmektir”diye konuştu.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?