logo

Başkan Özden, Tiran’a Gitti

Çubuk Belediye Başkanı Özden, 11. Uluslararası Büyük Balkan Şehirleri Belediye Başkanları Dostluk Ve İşbirliği Toplantısı’na Katılacak.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i temsilen 11. Uluslararası Büyük Balkan Şehirleri Belediye Başkanları Dostluk ve İşbirliği Toplantısı’na katılmak üzere Tiran’a gitti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i temsilen Arnavutluk’un başkenti Tiran’a giden Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, 11.Uluslararası Büyük Balkan Şehirleri Belediye Başkanları Dostluk ve İşbirliği Toplantısı’na katılacak.

Katılacağı toplantı hakkında bilgi veren Başkan Özden, Tiran Belediye Başkanı Edi Rama’nın daveti üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i temsil toplantıya katılacağını söyledi. İki gün sürecek seyahat de belediye başkanları arasındaki tecrübelerden karşılıklı faydalanmanın da sağlayacağını ifade eden Başkan Özden,’’ Şehirlerin bu yüz yılda karşı karşıya kaldığı problemlerin çözümü için en elverişli platformun bu toplantıda sağlanacağına inanmaktayım. Toplantıda Büyükşehir Belediyemizin yaptığı kentsel düzenleme, çevre projeleri ve rekreasyon alanları gibi faaliyetleri ve hizmetleri de bir sunumla katılımcılara anlatacağım. Ayrıca Tiran Belediye Başkanı Sayın Edi Rama ve Selanik Belediye Başkanı Sayın Vassilos Papageorgopoulos ile ikili görüşmelerde de bulunacağız’’dedi.

Toplantıya Çubuk Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Kuzal’ın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığından Timur Tikriti’de katılacak. Başkan Özden ve beraberindekiler 25 Eylül Cumartesi saat 21:00’de yurda dönecek.

Etiketler: » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?