logo

Başkan Özden, Amasya’ya Gitti

Çubuk Belediye Başkanı Özden, Amasya’da Yapılan Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Toplantısının Verimli Geçtiğini Söyledi.

Türkiye genelinde 64 üye Belediyeden oluşan ve Başkanlığını Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin yaptığı Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği, Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısının Amasya Kültür Merkezi’nde yapıldığını söyleyen Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, toplantının, ardından yapılan konferansın ve incelemelerin çok verimli geçtiğini belirtti.

Hafta sonu yapılan toplantı hakkında bilgi veren Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliğinin Başkanlığını Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin yaptığını ve bu toplantıya ev sahipliğinin ise Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir’in yaptığını söyledi. Amasya Kültür Merkezi’nde yapılan ve iki gün süren Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği’nin Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısının çok iyi organize edildiğini ifade eden Başkan Özden, kendileri ile birlikte birçok Belediye Başkanı ve Meclis Üyesinin katıldığı toplantıda, Birlik Başkanı Bahçeci’nin birliği devraldıkları günden bugüne kadar yaptıkları faaliyetleri bir sunum eşliğinde kendilerine anlattığını kaydetti.

Türkiye’de jeotermal enerjinin öneminin her geçen gün arttığını ve önümüzdeki yıllarda daha da artacağını vurgulayan Başkan Özden,  yoğun katılımın bunun en büyük göstergesi olduğunu ifade ederek,’’ Bana göre toplantının en önemli ve can alıcı bölümü Jeotermal Merkezi Isıtmalar konulu teknik konferans idi. Birçok bürokratın ve iş adımında katıldığı toplantıda ikili görüşmeler ve bilgi alışverişleri de yapıldı. Türkiye jeotermal kaynağı bakımından Dünya genelinde 7’inci ve Avrupa genelinde ise birinci sırada yer alıyoruz. Fakat ülke olarak buna rağmen işletme konusunda yeterli seviyede değiliz. Bu Jeotermal kaynaklar Belediyelere devredilmediği sürece, yeterli gelişmenin olması da pek mümkün görünmüyor’’ dedi.

Amasya’da bulunan Terziköy, Gözlek Termal tesislerinde de heyet olarak incelemelerde bulunduklarını kaydeden Başkan Özden, Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Teknik Konferansının 2011 yılının ilk toplantısını Kırşehir’de yapılacağını da sözlerine ekledi.

Etiketler: » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?