logo

Başkan Lokman Özden’den Esnafa ‘Ahilik’ Ziyareti

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında esnaf odalarını ve esnafı ziyaret etti.

Çubuk Muhtelif Esnaf ve Sanatkârlar Odasını ziyaret eden Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, ziyarette Çubuk esnafının, meslek kuruluşları ve işadamlarının Ahilik Kültürü Haftası’nı kutladı.

Esnafın ve sanatkârların toplumun kanaat önderleri olduğunu vurgulayan Başkan Özden, Ahiliğin, geçmişten günümüze kadar yaşatılan, sosyal ve ekonomik hayatın gelişmesinde büyük katkısı olan bir kültür olduğunu kaydederek, ‘Ahilik kültürünün yaşatılması geleneklerimiz açısından olduğu kadar geleceğimiz için de bir o kadar önemlidir. Bu nedenle biz belediye olarak esnafımıza verilecek başta mesleki eğitim olmak üzere her türlü desteğe hazırız. Esnafımıza ve sanatkarlarımıza elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız ‘ dedi.

Esnafa ve kendilerine yapılan ziyaretten dolayı teşekkür eden Çubuk Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Gaffur Zengin’de, esnafa gösterilen ilgi ve alakadan dolayı Başkan Özden?e teşekkür etti. Önümüzdeki yıl merkezde kutlanan haftanın ilçede de kutlanması için çalışma başlatacaklarını ifade eden Zengin, ilk defa hafta nedeni ile kendilerine ziyaret gerçekleştirildiğini kaydederek, ‘Yapılan bu ziyaret bizi çok mutlu etti. Sayın Başkanımıza bu konuda esnafımız adına teşekkür ederiz. Önümüzdeki yıl bu kutlamaları sadece merkezde değil, ilçemizde de kutlanması için çalışma başlatacağız. Ayrıca başkanımızın da değindiği eğitim konusunda Halk Eğitim Müdürlüğü ve Belediyemizce bir dizi çalışma yapmayı planlıyoruz ‘ diye konuştu.

Etiketler: » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?