logo

Başbakan Yardımcısı İşler Çubuk’ta

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Kılıçdaroğlu’nun MHP’lilere bozkurt işareti yapmasının çok manidar olduğunu belirterek, “Bunlara Başbakanımız referandumda söylemişti, ‘ruh üçüzleri’ demişti.

Bunlara şimdi paralelciler eklendi, ‘ruh dördüzleri’ oldular. Hayırlı Uğurlu olsun, bakalım 30 Mart’ta bunların ne olduğunu herkes görecek” dedi.

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Ak Parti Çubuk Sandık Kurulu Üyeleri Eğitim Toplantısı’na katıldı. Toplantının ardından Çubuk’ta temaslarda bulunan İşler, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Bir gazetecinin, ‘Meclis’in olağanüstü toplanarak 4 eski bakanla ilgili fezlekeleri görüştüğünü’ hatırlatması üzerine İşler, “Arkadaşlar bu konuda yaşananlar dana önce yaptığım açıklamada söylediğim gibi tamamen siyasi bir şov. Muhalefet dün siyasi bir şov sergiledi Genel Kurul’da. Bu konunun acilen Meclis’e olağanüstü toplantıya çağrılmasını gerektiren bir konu olmadığını daha önce söylemiştim. Bini aşkın fezleke bekliyor. Böyle konular Meclis’te gündeme gelmiyor. Siyasi şov yapmak için bakanlarımızla ilgili fezlekeleri olağanüstü toplantıyla gündeme getirmek istediler ama zaten bizim bakanlarımız Meclis Başkanlığı’na başvurarak soruşturma komisyonu kurulmasında taleplerini ilettiler. Biz de Ak Parti milletvekilleri olarak gerekli imzaları toplayarak başkanlığa müracaat ettik. Soruşturma komisyonu kurulacak” dedi.

İşler, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Aslında muhalefet samimi olsaydı bu soruşturma komisyonu kurulması konusunda gerekli girişimi başlatabilirdi, onu yapmadılar. 55 imzayla Meclis Başkanlığı’na başvurup bir soruşturma komisyonu kurulmasını isteyebilirlerdi ama onu yapmadılar. Şimdi şurada seçime 11 gün kala bir siyasi şov yapmak istediler ve buradan nemalanmak istediler. Aslında bu girişimleri bitmişliğin, tükenmişliğin ve çaresizliğin de bir göstergesi olduğunu düşünüyorum. Çünkü sahada indikleri zaman kendilerini bu seçimi kaybedeceklerini anladılar ve müthiş de bir dayanışma içerisine girdiler. Dün Meclis’te de gördük. CHP’si, MHP’si, BDP’si, paralelciler kol kola Meclis’te şovlarını yaptılar. Şimdi bakıyoruz ki sokaklarda da aynı şeyi yapmak istiyorlar. Bugün internet sitelerinde olan da bir görüntü var, gerçekten enteresan bir görüntü. Kılıçdaroğlu bozkurt işareti yaparak halkı selamlıyor. Sanırım bu her şeyi anlatmak için yeterli olduğunu düşünüyorum”dedi.

Fezlekelerin Meclis’te okunmasıyla ilgili soruya ise İşler, “Fezlekelerin içeriği anca soruşturma komisyonu üyelerine açılır. Onu bile bile bu konuyu tartışmaya açtılar. Halbuki kanunlar, yasalar her şey ortada. Dün olan Genel Kurul’un fezlekelerin geldiği yönünde bilgilendirilmesi olayıdır ama içerik konusunu gündeme getirdiler. Kaldı ki içerik de zaten ellerinde, internette hepsi var. Biliyorsunuz maalesef gizlilik olmasına rağmen gizliliğe riayet eden de yok. Hukuk ayaklar altına alınıyor. Böyle basit ayak oyunlarıyla gündemi meşgul ettiler. Milletvekillerini seçim meydanlarından geri çağırdılar, Ankara’da topladılar. Gösteri yaptılar ama milletimiz bu tip şovlara zaten pirim vermiyor. Muhalefet aslında çırpındıkça batıyor ve bu gün geçtikçe de herkes tarafından görülüyor. Bu muhalefetin bitmişliğinin, tükenmişliğinin, çaresizliğin gereği olarak bu tip ayak oyunlarından, basit şeylere müracaat ediyor maalesef” karşılığını verdi.

 KILIÇDAROĞLU’NUN ‘BOZKURT İŞARETİ’ YAPMASI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim otobüsünden ‘bozkurt işareti’ yapmasına ilişkin İşler, “Bir dayanışma içerisindeler. CHP’si, MHP’si, BDP’si, paralelcileri, hepsi birlikte çalışıyorlar. Hedef Ak Parti, hedef Başbakanımız. Bize karşı hepsi bir cephe oluşturdular ama onların karşısında da bir millet cephesi var tabii. Daha önce bir CHP’li milletvekilinin Güneydoğu’daki bir ilde ‘BDP’li bir adaya oy verin’ diye çağrıda bulunması bence çok manidar. Dün Kılıçdaroğlu’nun MHP’lilere bozkurt işareti yapması çok manidar. Bunlara Başbakanımız referandumda söylemişti, ‘ruh üçüzleri’ demişti. Bunlara şimdi paralelciler eklendi, ‘ruh dördüzleri’ oldular. Hayırlı Uğurlu olsun, bakalım 30 Mart’ta bunların ne olduğunu herkes görecek” diye konuştu.

Eski Başmüzakereci ve Ab Bakanı Egemen Bağış’a ait olduğu iddia edilen ses kaydına ilişkin bir soru üzerine İşler, “O konuda bildiğim kadarıyla gerekli açıklamaları yapmışlar, özürleri dilemişler. Ben dinlemedim ama öyle dalga geçme falan var ise yakışıksız bir durum. Dolayısıyla özür dilemeleri gerekir, zaten dilemişler. Bana iletilen bilgide Egemen Bey’in de bu konuda bir açıklaması olmuş. Kaldı ki Egemen Bey hukuki yollara da başvuracağını söylemiş. Aslında son günlerde bu montajlar, bu kasetler sürekli yayınlanıyor. 30 Mart’a kadar daha pek çok şey olacağını ben düşünüyorum. Şimdi artık teknoloji çok ilerledi. Herkesin lafını alıp montajla işte biliyorsunuz Bahçeli’nin nasıl Abdullah Öcalan’ı kahraman ilan ettiğini tüm Türkiye izledi arkadaşlar. Kimse de çakmaz, anlamaz. Bunların ben halkın üzerinde bir etkisi olacağı kanaatinde değilim ama eğer öyle bir saygısızlık varsa zaten özür dilenmesi gerekiyor. Özür de dilemişler. Aslında başka birilerinin de bu milletten özür dilemesi lazım. Hz. Peygamberi siyasi emellerine alet edenlerin, Hz. Peygamberi kamyonete bindirenlerin de bu milletten ve İslam ümmetinden özür dilemeleri gerekir” şeklinde konuştu.

#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?