logo

Bakkallar Odası Bir Araya Geldi

Bakkallar Odası Bir Araya Geldi

Bakkallar Toplandı; Ana Sorun Ekmek Fırınları ve Ekmek Büfeleri

                          Bakkallar Destek İçin Toplandı.

 Başkanlığını Sadık Karabal’ın yaptığı Çubuk’ta aktif üye sayısı 300’e yaklaşan Çubuk Bakkallar odası Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde toplantı düzenledi.

 İlk hedefi olarak bakkallar olarak birbirinin kuyusunu kazmak yerine birbirine destek olmak ve ayakta kalmayı başarmak olarak hedefleyen bir birlik olduğunu belirterek bakkalların sorunlarını dinledi.

 Bakkallar Fırınlardan Rahatsız

 Bakkallar olarak en büyük sorunlarının fırınların açtıkları ekmek büfeleri olduğunu belirttiler, ayrıca ekmek satan bir bakkalın ekmeği değiştirmek istediğinde başka bir fırından alamadığını, fırıncıların kendi aralarında anlaşıp bir fırının ekmek vermediği fırına başka bir fırının ekmek vermeyeceğini ve bu şekilde bakkalların sıkıntı çektiğini belirttiler.

 Ekmeği Ankara’ dan Getirelim

 Bakkalların fırıncılardan duydukları rahatsızlıktan dolayı başkan Karabal’ a ”Ekmeği Ankara’daki fırınlardan getirelim” önerisi üzerine Karabal; ”Ankara’da ekmek Çubuk’tan 10 kuruş daha ucuzdur. Bunu belirttiğimizde Ankara’da rekabet var burada damı olsun şeklinde tepkiler aldım. Dolayısıyla Ankara’dan ekmek getirmek taşıma su ile değirmen çevirmeye benzer” şeklinde yanıt verdi.

 Belediye İle Görüştük

 Belediye ile yapılan görüşmelerden sonuç alamayan Bakkallar Odası, herkesin elini taşın altına koymasını istedi. Ortak çözümün kendi güçleri olduğunu belirten Karabal, kendi gücümüz, birlikteliğimiz sayesinde ayakta kalmayı başaracağız şeklinde konuştu.

Etiketler: » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?