logo

Bakandan Engelliye Ziyaret

 

 

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, çağrı merkezi görevlisi olarak evinde çalışan Uğur Çevik ve ailesini ziyaret etti.

Ulaştırma Bakanı çağrı merkezi görevlisi olarak evinde çalışan Uğur Çevik ve ailesini ziyaret etti. Yıldırım “Proje kapsamında, 30 engelli vatandaşımıza, 3 operatörümüz tarafından evlerinde iş imkanı sağlamış olduk” dedi.

 

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, “Engellilerin Hayata Bağlanması Projesi” kapsamında işe alınan Uğur Çevik ve ailesini, Çubuk’taki evinde ziyaret etti. Çevik’in çalışmalarına eşlik eden Bakan Yıldırım, daha sonra aile ile birlikte öğle yemeği yedi, sohbet etti. Ulaştırma Bakanı Yıldırım uygulamasına bugün başlanan “Engellilerin Hayata Bağlanması Projesi “ kapsamında Türk Telekom’a bağlı ASSİS TT Rehberlik ve Müşteri Hizmetleri A.Ş. tarafından işe alınan engellilerin yaptığı çalışmaları yerinde görmek ve incelemelerde bulunmak üzere Çubuk ilçesine geldi. Yıldırım, beraberindeki heyet ile proje kapsamında işe alınan Uğur Çevik’i evinde ziyaret etti, Çevik ile beraber çağrılara cevap verdi.

 

Bu proje pilot bir uygulama

Daha sonra Çevik’ten sistem hakkında bilgiler alan Bakan Yıldırım, sistemde tüm personelinin doğum, evlilik ve ölüm tarihlerinin olduğunu görünce, doğan 2 personelin doğum gününü, eletronik postadan mesaj yazarak kutladı. Bakan Yıldırım, proje ile ilgili bilgi verirken, şunları söyledi: “Bu proje kapsamında, 30 engelli vatandaşımıza, 3 operatörümüz tarafından evlerinde iş imkanı sağlamış olduk. Engelli olmanın ülkeye hizmet için engel olmadığını ispat etmiş oluyoruz. Bir anlamda ülkemizdeki 800 bin engelli vatandaşlarımıza da ulaşmış oluyoruz. Bu bir pilot uygulamadır.”

 

Herkesi projeye destek olmaya çağırıyoruz

FİZİKİ engellilik topluma hizmet etmeye engel olmadığını kaydeden Bakan Yıldırım, önce kafalardaki engellerin ortadan kaldırılması gerektiğini söyledi. Bakan Yıldırım “Kamu, özel tüm kurumları başlattığımız bu projeye destek olmaya çağırıyoruz. Bizim çağrımız herkese. Bize gelecek taleplerle ilgilenecek ve kuruluşlara yönlendireceğiz” dedi.

 

Bu iş sayesinde öz güvenim arttı

Engelli Uğur Çevik, bu projeye mektupla başvurduğunu söyledi. Bu iş sayesinde özgüveninin arttığını bildiren Çevik, “Amirlerime her an ulaşabiliyorum. Şimdi unvan olarak asistanım. Sonra İnşallah uzman olacağım. Bana bu iş imkânını sağlayan Sayın Bakanıma bu konuda çok teşekkür ediyorum” dedi. Ailenin diğer engellisi Bünyamin Çevik de gitarıyla Bakan Yıldırım ve beraberindeki heyete bir müzik resitali verdi.

Etiketler: » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?