logo

Bakan Yazıcıoğlu Çubuk’u Ziyaret Etti

Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı M. Sait Yazıcıoğlu, Çubuk’ta çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Çubuk Ak Parti İlçe Teşkilatını ziyaret eden Yazıcıoğlu, daha sonra Çubuk Anadolu Lisesini, Çubuk Anadolu Öğretmen Lisesini, Gazi Üniversitesi Çubuk Yerleşkesini ve Çubuk’ta trafik kazasında hayatını kaybeden dört gencin ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.

Yazıcıoğlu’na ziyareti sırasında AK Parti İlçe Başkanı Dr. Tuncay Acehan, Ak Parti Çubuk Belediye Başkan adayı Lokman Özden, Çubuk Kaymakamı Meftun Dallı, Çubuk Milli Eğitim Müdürü M. Mensur Toprak ve Partililer eşlik ettiler.

Çubuk Kaymakamı Meftun Dallı, ilçe de yapılan projeler hakkında Bakan Yazıoğlu’na geliş bilgiler verdi. Ankara Milletvekili ve Devlet Bakanı olarak ilçenin sorunlarını yakından takip ettiğine değinen Yazıcıoğlu, başta Hayvancılık Organize Sanayi Projesi olmak üzere, ilçeye müstakil üniversitenin kurulması konusunda desteklerinin olduğunu kaydetti. Tarımsal faaliyetlerin ve Hayvancılığın Çubuk’un can damarı olduğunu savunan Devlet Bakanı Sait Yazıcıoğlu, bunlarla birlikte ilçenin eğitim alanı olma yolunda ilerlediğini vurguladı.

Çubuk’un Ankara’nın ilçeleri içerisinde en hızlı gelişen bir ilçe olduğunu belirten Yazıcıoğlu, ilçenin havaalanın ve havaalanı yolunun yenilendikten sonra önemi daha da arttığını ifade etti. Organize Hayvancılık Projesinin ilçeyi önemli bir konuma getireceğinin altını çizen Yazıcıoğlu, sözlerine şöyle devam etti:’’ Organize Hayvancılık Projesinin Türkiye’ye örnek olacağını düşünüyorum. Dokuz trilyon önceden aktarılmıştı bu gün de Sanayi Bakanımız iki buçuk trilyonluk bir kaynak daha aktardı. Proje faaliyete geçtikten sonra sağlıklı hayvan yetiştiriliciliğinin ve kesiminin yapılacağı dört dörtlük bir sanayi bölgesi olacaktır. Çubuk entelektüel gelişmeye açık bir ilçemiz ve dolayısıyla hareketli bir ilçemizdir. Bu gelişme başkanımız kazandığı takdirde çok yoğun bir şekilde de devam edecektir’’ dedi

Akyurt Çubuk arasında fuar alanları olacağını hatırlatan Yazıcıoğlu, turşuculuk alanında da festivalinin dünyaya nam saldığını söyledi. Uluslar arası Çubuk Turşu ve Kültür Festivaline iki sefer katıldığını hatırlatan Yazıcıoğlu, turşuculuk sanayinin ilçede büyük bir sektör haline geldiğini vurguladı.

Gazi Üniversitesi Yerleşkesinde bir dizi temaslarda bulunan Yazıcıoğlu, Yerleşke Koordinatörü İsmail Tekaüt’den brifing aldı. Burada yaptığı konuşmada Gazi üniversitesi Rektörü ile temaslarının olduğunun altını çizen Yazıcıoğlu, şunları söyledi:’’Önümüzde ki dönemde Çubuk’ta eğitim alanında önemli değişiklikler olacaktır. İlçenin alt yapısı buna hazırdır. Çubuk gerçekten üniversite şehri olmaya her yönüyle hazırdır. Bizim en büyük emelimiz Çubuk’un hem sosyal hem de ekonomik yönden gelişmesidir. Bunun da eğitim alanında yapılacak yatırımlarla olacağına inanıyoruz. Ayrıca ilçeye yapılacak yeni bir üniversite ile Ankara’daki yoğunluğun bir şekilde kesilmesi de sağlanacaktır’’ şeklinde konuştu

Çubuk Anadolu Lisesini ve Çubuk Anadolu Öğretmen Lisesini ziyaret eden Yazıcıoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdüründen okullar hakkında brifing aldı. Yazıcıoğlu, okulda öğretmen ve öğrencilerle tek tek ilgilendi.

Daha sonra Yazıcıoğlu, dün gece trafik kazasında hayatını kaybeden Ahmet Kara’nın Yıldırım Beyazıt Mahallesinde Ömürdede Camiin deki cenaze namazına katıldı. Beraberinde ki heyet ile birlikte aynı kazada hayatlarını kaybeden Ümit Demirhan, Halil Yalama ve Ramazan Yaman’ın evlerine taziye ziyaretinde bulunarak ailelerine başsağlığında bulundu.

Etiketler: » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?