logo

Bakan Şimşek Nişanlısını Tanıştırdı

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sır gibi sakladığı nişanlısı Esra Kara ile ilk kez gazetecilerin karşısına çıktı.

Gaziantep’teki Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği’nin gelirlerinden okul yaptırmak için düzenlediği müzayedeye katılan Bakan Şimşek, bir hafta önce Ankara’da sade bir törenle nişanlandığı mimar Esra Kara ile kamera ve objektiflerin karşısına geçti.

 Nişanlısını basına tanıştırdı

         Çok merak ettiğiniz nişanlım Esra Hanım bugün Gaziantep’te” diyen Bakan Şimşek, şöyle konuştu:

Ocak’ta mütevazi düğün

Bakan Şimşek “Gaziantep yerel basınına önem verdiğim ve Gaziantep milletvekili olarak burada size nişanlım Esra hanımı tanıştırmak istedim. Biliyorsunuz, bu konuda çok şey yazılıp çizildi. Biz bir hafta aileler arasında düzenlenen mütevazi bir törenle nişanlandık. İnşallah Ocak ayının başında da evleneceğiz. O da mütevazi bir nikah töreni olacak. Dolayısıyla bunu sizlere bildirmek istedim” diye konuştu.

 Bakan Şimşek, nikah törenine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılıp katılmayacağı yönündeki soruya ’İnşallah’ diye yanıt verdi.

Bakan Şimşek, gazetecilere ’Nerede ve ne zaman tanıştınız?’ şeklindeki soruya yanıt vermezken, düğün töreni yapmayacaklarını, yalnızca nikah töreni olacağını tekrarladı. Toplantının sonunda salonda bulunanlar Şimşek ve Esra Kara’yı alkışlayarak tebrik etti.

 Bakan Şimşek, Çubuk’ta oturan ve emekli bir bankacının kızı olan mimar 30 yaşındaki Esra Kara ile 8 Ocak 2010’da yapılacak nikâhla dünya evine gireceklerini, düğün yapılmayacağını sözlerine ekledi.

Etiketler: » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?