logo

Bakan Çubuk’u Ziyaret Etti

Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, 7,5 yıl içinde Türkiye’yi baştan imar ettiklerini, Türk insanına bunların az olduğunu belirterek, “Bunu yapmak için Türkiye’nin siyasi istikrara ihtiyacı var. Milletimizin, gasp edilen haklarını yeniden ele alması gerekiyor” dedi.

Bakan Çağlayan, Çubuk’ta esnafla bir araya geldi. Halkın tümünü kucakladıklarını söyleyen Çağlayan, Türkiye’nin 12 Eylül’de referandumla çetecilere, darbecilere ‘dur’ diyeceğini belirtti. AK Parti hükümeti geldiği zaman ekonominin 26. bugün ise 17. olduğunu ifade eden Çağlayan, ihracatta 7,5 yıl içinde 4’e katladıklarını, vatandaşın hastane kuyruklarında beklemediğini söyledi. Devletten aldığını millete veren, her türlü devlet imkanını, millete sarf eden anlayışı getirdiklerini belirten Çağlayan, “Devlet
kaynakları 3-5-10 yandaş kişiye dağıtılırdı. Onun için ülkede yollar yapılamadı. Biz milletimizin kaynaklarını en doğru şekilde koruma ortaya çıkardık” şeklinde konuştu.

7,5 yıl içinde Türkiye’yi baştan imar ettiklerini, Türk insanına bunların az olduğunu söyleyen Bakan Çağlayan, “Bunu yapmak için Türkiye’nin siyasi istikrara ihtiyacı var. Milletimiz, gasp edilen haklarını yeniden ele alması gerekiyor” dedi.

Bakan Çağlayan, darbe yapanlardan hesap sormanın vaktinin geldiğini ve 12 Eylül’de yapılacak referandumun bu imkanı sağlayacağını altını çizdi.

Anayasa değişikliği paketinin kadınlara pozitif ayrımcılığı kaldıracağını, çocuklara demokrasi içinde doğruyu öğretecek bir sistemi getireceğini dile getiren Bakan Çağlayan, bir sevdaları olduğunu, ‘İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın, insanı yücelt ki, devlet yücelsin’ sözüyle yola çıktıklarını belirtti. Çağlayan, Osmanlı mehteran kemiklerinin olduğu ve kanlarıyla sulanmış Çubuk’tan çok kuvvetli bir ‘evet’ beklediklerini söyledi.

Çağlayan ayrıca, Çubuklulara bir üniversitenin bölgede kurulmasının kendisini memnun edeceğini belirterek, kendi oyunun Çubuk’ta bir üniversitenin yapılması olduğunu söyledi.

Etiketler: » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?