logo

Bakan Atalay Çubuklulara Seslendi

ANKARA – Esenboğa Airport otelde iftar yemeğinde Çubuklularla buluşan İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Türkiye’de ihtilaller devrinin kapandığını belirtirken, yaşanan afiş polemiği konusunda ise ana muhalefet partisi genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’n dan özür beklediklerini söyledi.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, iftar sofrasında bulunanlarla sohbet edip, sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin yazılı olarak verdikleri sorunları ile de ilgilendi. Bakan Atalay referandum ile ilgili yaptığı açıklamada, Türkiye’de artık ihtilaller devrinin kapandığını belirtirken, “İnsana dayalı, daha özgürlükçü bir Anayasa için yola çıkmış bulunuyoruz. Her ne kadar ‘Egemenlik Kayıtsız şartsız Milletindir’ deniyorsa da, bunun böyle olmadığı ortadadır. Bugün ülkemizde haksızlığa uğrayan 15 bin vatandaşımız Strazburg’daki İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvurmuştur. Bu konuda Rusya’dan sonra İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvuru sayısında ikinci sırada yer almaktayız. Bu nedenle Cumhurbaşkanını halkın seçmesi konusunda 2007 yılında yapılan 5 referandumdan sonra Yeni Anayasa değişikliği konusunda yapılan bu referandum da çok önemlidir. Mutlaka sandık başına gidiniz, oyunuzu kendi görüşleriniz doğrultusunda kullanınız. ‘Evet’ ve ‘Hayır’ın dışında BDP’nin ortaya attığı düşüncelere itibar etmeyin” dedi.

“CHP’DEN ÖZÜR BEKLİYORUZ”

      Yaşanan afiş polemiği konusunda ana muhalefet partisi genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan özür beklediklerini de ifade eden İçişleri Bakanı Beşir Atalay, “Burada siyasi kimliğimle konuşmuyorum, hükümetin bakanı olarak bulunuyorum. Türbanlı kadınların arkasında sayın Kılıçdaroğlu’nun bulunduğu afişin kendi partilerin adamlarınca asıldığı ortaya çıkmıştır. Ak Parti’nin yaptığını iddia etmişlerdi. Bize, ‘bunu yapanları bulun’ dediler. Biz de bulduk, ortaya çıkardık, kendileri imiş. Sonra bize bunu yapanlara parti disiplin kurulunda gerekli cezayı vereceklerini söylediler. Bu durumda Ak Parti’yi itham altında tutan CHP’nin özür dilemesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

ÇUBUK’A ÜNİVERSİTE MÜJDESİ

Ankara’da Çubuk İlçesinin siyasette önemli bir yer teşkil ettiğine de değinen Bakan Atalay, uzun süredir Ankara’da kurulması kararlaştırılan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi için en önemli bölgenin Yıldırım Beyazıt’la Timur arasında Ankara Savaşı’nın yaşandığı Çubuk ovasında kurulması için girişimlerini sürdürdüklerini ve en doğru kararın da bu olacağını söyledi. Bakan Atalay’ın üniversite sözü, vatandaşlarca alkışlandı.

İftar yemeğinde Çubuk Hayvancılık Organize Sanayi’nden söz eden Bakan Atalay, sessiz kalan Çubuklulara, “bunu niye alkışlamıyorsunuz?. Bu da Çubuk için çok önemli” dedi. Organize Hayvancılık Sanayi ve kurulacak bir üniversitenin Çubuk’un kaderini değiştireceğini söyleyen İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın verdiği iftar yemeğine Çubuk Kaymakamı Meftun Dalllı, Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Ak parti Çubuk İlçe Başkanı Tuncay Acehan, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Çubuklu muhtarlar, bazı daire başkanları, Çubuk’un önde gelen isimleri katıldı.

Etiketler: » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?