logo

Avcılar Şenliğine Yoğu Katılım

Avcılar Şenliğine Yoğu Katılım

Çubuk Avcılar ve Doğayı Koruma Derneği tarafından 6.Çubuk Avcılık Şenliği düzenlendi. Ovacık Şenlik ve Mesire alanında yapılan şenlikte, trap ve tek kurşun yarışmaları da yapıldı.

Şenliğe Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Ak Parti ilçe başkanımız Tuncay Acehan, Avcılar Federasyonu Başkanı Kamil Üçbaş, İlçe Emniyet Müdürü Tacettin Çelebi, İlçe Jandarma Komutanı Murat Tiryaki, Çubuk Muhtarlar Dernek Başkanı Ali Çalık, avcılar ve aileleri katıldı.

Çubuk ve çevre ilçelerdeki avcılığa gönül verenlerin yoğun katılımı ile yapılan 6. Çubuk Avcılık Şenliği’nde, avcılar sabahın erken saatlerinden akşam geç saatlere kadar hem eğlendiler hem de çeşitli yarışmalar düzenledi. Çekilişlerin de yapıldığı şenlik boyunca silah sesleri durmazken, eski avcılık anıları da heyecanla anlatıldı.

Av sezonun açılışına yakın bir zamanda yapılan şenliğin üyeler arasında kaynaşmayı sağlamak amacıyla yapıldığını söyleyen Dernek Başkanı Ayhan Şahan, bu yıl şenliğin Cebeci Avcılar Derneği ile ortaklaşa yapıldığını belirtti.

Şenliğe ilginin geçtiğimiz yıllara oranla daha yoğun olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Şahan, ’’Daha önceki şenliklere şenlik ağası olarak katılırken, bu yıl ilk defe dernek başkanı olarak şenliğe katılıyorum. Yaklaşık 3 bin 500 kişinin şenliğe katılması beni ve yönetimimi ziyadesiyle memnun etti. Avcı demek öldüren katleden demek değildir. Toplumdaki bu yanlış kanıyı yıkmak, birlik ve beraberliği sağlamak için biz bu etkinliği düzenliyoruz. Biz avcılar bir nevi doğadaki dengeyi koruyan, kollayan doğayı seven kişileriz. Bizim avcı tanımımız böyledir. Avla ilgisi olmayan doğadaki yaşamı bilmeyen, zamansız ve yasak av yapanlarda var. Bunlar kesinlikle avcı değil. Bizim görevimiz sadece avı korumak değil, doğayı ve çevreyi de korumaktır’’ dedi.

-Bu Tür Etkinlikleri Her Zaman Destekliyorum

Avcılarla zaman zaman çeşitli etkinlikler düzenlediklerini anlatan Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, her kesimden insanları bir araya getiren bu tür sosyal etkinlikleri her zaman desteklediklerini kaydederek, ’’Bu doğasever avcı kardeşlerimizle kimi zaman bu gün olduğu gibi şenliklerde bir araya geldik, kimi zaman ise doğada aç kalan yaban hayvanlarını yemlemek için bir araya geldik. Ben bu doğasever kardeşlerimizi her zaman en iyi yönleriyle tanıdım. Burada akademisyeninden bürokratına, çiftçisinden memuruna, iş adamından işçisine kadar her kesimden insan bir araya gelerek birbirleriyle kaynaşmakta. Bu etkinliği düzenleyen ve bu güzel etkinliğe katılan herkesi tebrik ediyorum. İnsanları bir araya getirerek kaynaşmalarını sağlayan bu tür etkinlikleri her zaman destekliyorum’’ diye konuştu.

Konuşmaların ardından her yıl geleneksel olarak yaptıkları şenliklerine katılanlara teşekkür eden Şahan, rastgele, diyerek ilk atışı yaptı.

Bayan avcıların katıldığı ve renkli görüntülere sahne olan şenlikte iki etapta trap atışları düzenlendi.

Tek kurşun atışında Seyda Aslan birinci olurken, trap atışında ise Halid Duman birinciliği elde etti. Yarışmalarda etap birincilerine birer tüfek ve plaket hediye edilirken, dereceye girenlere ise fişek armağan edildi. Şenlik süresince düzenlenen yarışmalarda katılımcılara toplamda 22 av tüfeği hediye edildi.

Sabah başlayarak akşam geç vakitlere kadar devam eden şenlikte katılımcılara kavurma ikram edilirken, bu yılki Çubuk Avcılık Ağalığına Murat Tuğluca seçildi.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?