logo

Avcılar 7. Şenlikte

Avcılar 7. Şenlikte

Çubuk Avcılar ve Doğayı Koruma Derneği’nce düzenlenen “7. Çubuk Avcılık Şenliği ve Yarışmaları” yapıldı.

Karadana Mahallesi kum ocakları mevkisinde bulunan alanında yapılan şenliğe, Çubuk’un yanı sıra çevre ilçelerden Avcılar katıldı.

Av sezonun açılışına yakın bir zamanda yapılan şenliğin üyeler arasında kaynaşmayı sağlamak amacıyla yapıldığını belirten Çubuk Avcılar ve Doğayı Koruma Derneği Başkanı Ayhan Şahan, “Çubuk’ta her yıl geleneksel olarak avcı bayramını ve avcı şenliğini dostlarımızla birlikte kutluyoruz. Burada trap, havalı tüfek ve tek kurşun atışı yarışmaları ile hediye çekilişleri yapılacak. Misafirlerimize yemek ikramımız oluyor. Bu yıl yaklaşık 3 bin civarında bir katılım var. Ama ilerleyen zamanlarda bununda artacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

Şahan’ın “rastgele” diyerek ilk atışı yapmasının ardından trap ve tek kurşun yarışmaları gerçekleştirildi, hediye çekilişleri yapıldı.

Baba ve oğulların rakip olduğu yarışlarda tek kurşun atışında Necip Karabiber birinci, Osman Usta ikinci, Yaman Göçer üçüncü olurken, trap atışında ise Niyazi Altıner birinciliği, Murat Samık ikinciliği ve Hüseyin Özdemir ise üçüncülüğü elde etti.

Çubuk Avcılık Ağalığına yine Murat Tuğluca seçilirken, yarışmalarda etap birincilerine birer tüfek ve plaket hediye edildi, dereceye girenlere ise fişek ve çeşitli av malzemeleri verildi.

Şenliğe Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Çubuk Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Karakuş, Ak Parti İlçe Başkanı Baki Demirbaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Abdullah Köse, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Vahit Kıtır, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Cengiz Akbayrak, belediye meclis üyeleri, köy muhtarları ile çevredeki il ve ilçelerdeki Avcılar katıldı.

#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?