logo

Avan, Şehit Safitürk’ün Babasına yapılanı kınadı

Avan, Şehit Safitürk’ün Babasına yapılanı kınadı

Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Derneği, Derik Kaymakamı Şehit Muhammet Fatih Safitürk’ün babasına yapılan hareketi kınadı.

Dernek Başkanı Zeki Avan: “Rahmetli şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün babası Asım Safitürk’e Türkiye Büyük Millet meclisinde yapılmış olan hareketi şiddet ile kınıyoruz. Türkiye genelinde nüfusuna göre en çok şehit veren bir ilçe olarak bu hareket bizleri çok üzmüştür. Bu hareket hem de Gazi Meclis çatısı altında olmuştur. Ayrıca, bu hareketi İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkan tarafından olması bizleri daha da üzmüştür. Türkiye Büyük Millet Meclisine davetli olarak gelen şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün babası Asım Safitürk’ün bütçe görüşmeleri yapıldığı esnada Genel Kurul’u gezerken Safitürk’ü gören İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkan, fotoğrafını çekip, “Az evvel ziyaretçi sıralarında yer alan bu sarıklı cübbeli arkadaş kimdir acaba” mesajını paylaşmıştır. Şehit babamıza karşı yapılan bu saygısızlığı basından üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz. Şehit babası Asım Safitürk’e yapılan bu saygısızlığı şiddet ile kınıyoruz. Şehit babamızdan özür dilenmelidir. Hatta kendisini ziyaret edip, elini öpmelidir. Bu erdemli bir hareket olacaktır, diye düşünüyoruz. Ayrıca, insanların kılık ve kıyafetlerine karışılmamalıdır. Saygı duyulmalıdır. Hür, özgür ve adaletli bir ülke istemek kâğıt üzerinde kalmaktan ileriye gitmeyecektir. Bu vesile ile Cennet vatanımız için seve seve canları feda eden tüm şehitlerimiz ile birlikte şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ü rahmet ve minnetle anıyorum. Mekânları Cennet olsun. Bedeninin bir parçasını feda eden gazilerimize de geçmiş olsun diyorum. Şuan ülkemizin içinde ve dışında operasyonlara katılan ve görevi başında olan, tüm güvenlik güçlerimize de üstün başarılar diliyorum. Allah yardımcıları olsun. Bizler şu an evimizde rahat bir şekilde oturup, işimizin başında güvenli bir şekilde bulunuyorsak, bunu şehitlerimize, gazilerimize ve güvenlik güçlerimize borçluyuz.

Mardin’in Derik İlçe Kaymakamlığına bölücü terör örgütü PKK’lı teröristlerce düzenlenen el yapımı bombalı saldırıda Derik İlçe Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk makamında şehit olmuştu.

Etiketler: »
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?
#

Avan, Şehit Safitürk’ün Babasına yapılanı kınadı” için 1 yorum

  1. Sakir : diyor ki:

    Brovo başkan herşeyi cozdun

    0