logo

Aşure ve Birlik Günü Kutlandı

Aşure ve Birlik Günü Kutlandı

Çubuk’ta ‘7. Aşure ve Birlik Günü’ etkinliğinde 7 den 77’ye herkes bir araya geldi.

Çubuk Dernekler Federasyonu (ÇUDEF) ve Çubuk Muhtarlar Derneği tarafından organize edilen ‘7. Aşure ve Birlik Günü’ Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

Program, Kerbela’dan günümüze tüm şehitler için saygı duruşu ve yapılan duaların ardından, Kuran-ı Kerim tilaveti okunmasıyla devam etti.

Etkinliğin açılış konuşmalarını, ÇUDEF Genel Başkanı Recep Taş, Çubuk Muhtarlar Dernek başkanı Burhan Şan, Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Kaymakam Cemal Şahin, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş yaptı.

Konuşmaların ardından Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Mezhepleri Tarihi Ana Bilim Başkanı Prof Dr. Hasan Onat, Türkiye ve etrafındaki komşu ülkelerin zor bir süreçten geçtiğini, böyle günlerde birlik ve beraberlik olunması, nasıl davranılması gerektiği bilgilerine değindi.

Çubuk Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından “Anadolu’yu Aydınlatanlar” konulu drama gösterisi izleyenlerden büyük alkış alırken, semazen ve semah gösterilerinin bir arada tüm kültürleri yansıtması renkli görüntülere sahne oldu.

Programın sonunda katılımcılara plaket takdim edildi. Aşure duasının ardından salon ve Atatürk Parkı’nda kurulan stantlarda yaklaşık 2 bin kişiye aşure dağıtıldı.

Programa, ilçe Kaymakamı Cemal Şahin, Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Akyurt Belediye Başkanı Güntekin Ayantaş, ilçe siyasi, STK ve oda başkanları, birim amirleri, iş adamları, muhtarlar, dernek yöneticileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?
#

Aşure ve Birlik Günü Kutlandı” için 1 yorum

  1. Aslı Demir : diyor ki:

    Birlik ve beraberlik için gerekli

    0