logo

ASO Kuzeye Geldi

ASO Kuzeye Geldi

Ankara Sanayi Odası (ASO) sanayicilerle bir araya geldi.

Ankara Sanayi Odası tarafından Akyurt-Pursaklar-Çubuk ilçelerinde faaliyet gösteren sanayicilere yönelik strateji geliştirme, büyüme konularının anlatıldığı bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya ASO Başkanı Nurettin Özdebir, Akyurt Kaymakamı Mustafa Yiğit, Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Akyurt Sanayici ve İş Adamları Derneği (AKSİAD) Başkanı Azmi Kelemcisoy ve Çubuk Girişimci İş Adamları Derneği (ÇUGİAD) Başkanı Yasin Özen katıldı.

ASO Başkanı Nurettin Özdebir konuşmasında; Küresel sanayi üretimi içinde ülkemizin geldiği noktada gelirleri artırma yollarını, dünyada Türkiye üretiminin hangi alana yayıldığını, hükümet politikaları ve özel sektörün ülkenin gelişimindeki etkisini anlatarak, üretim sonucunda elde edilen kazancın sermayeye dönüştürülerek yeni yatırımlara imkan sağlaması gerektiğini belirtti ve bunun büyümede en önemli etken olduğunun altını çizdi.

AKSİAD Başkanı Azmi Kelemcisoy, Ankara’da özellikle bölgemizdeki sanayi kuruluşlarının maliyetlerinin yükselmeye başladığını, bölgeye canlılık katacak projelerin bir an önce hayata geçirilerek zaman kaybetmeden her türlü hizmetten yararlanmak istediklerini belirtti. Ulaşımın ileride sorun olabileceğinin altını çizen Kelemcisoy, Uluslararası Fuar Alanı ve bununla birlikte hafif raylı ulaşımın bölgeye en kısa sürede ulaşmasının önemine değindi.

ÇUGİAD Başkanı Yasin Özen ise Akyurt’un kardeş ilçe olduğunu belirterek başladığı konuşmasında sanayi kuruluşlarının Akyurt’ta toplanmış olduğunu, geçmişte Çubuk’a bağlı olan Akyurt’un bugün Çubuk’u geçtiğini söyledi. Girişim yapabilmek adına Çubuk’ta yol gösterici faaliyetler yapılmasını talep eden Özen tüm katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş ise sanayiciler adına taleplerini bildiren Azmi Kelemcisoy’un konuşmasına paralel olarak: “Fuar Alanı projesi tamamlandı. Ana bağlantı yolları açıldı. Sanayiciler için yol katılım bedellerini Ankara’nın tüm ilçelerinde Akyurt Belediyesi olarak biz belirledik diyebilirim. Her yerde bizi örnek gösteriyorlar. 10 yıl öncesinden daha uygun rakamlarla çalışıyoruz. Ulaştırma Bakanlığı metro hattının planlamasını yapıyor. Konut ihtiyacı için de Saracalar ve Güzelhisar mahallelerimizde imarı buna göre hazırladık” diye konuştu.

Toplantıda Uluslararası Fuar Alanı şirket yetkilisi 3 boyutlu video gösteriminin ardından bir buçuk ay içerisinde inşaat çalışmalarına başlanabileceğini aktardı. Soru – cevap bölümünün ardından toplantı sona erdi.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?