logo

Artık PTT’den Doğalgaz Satışı Yapılacak

Ankara’da PTT Genel Müdürlüğü ile Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş. arasında imzalanan protokolle, Başkentteki 96 adet PTT iş yerinde doğalgaz satışına başlandı.

SATIŞ YAPILAN İŞ YERİ SAYISI BİR HAFTA İÇİNDE 150’YE ÇIKACAK.

Posta Telefon Telgraf (PTT) Genel Müdürü Osman Tural, protokol töreninde yapmış olduğu konuşmasında, pilot uygulaması daha önceden başlayan doğalgaz satışının, Pazartesi gününden itibaren Ankara’daki başlayacağını söyledi. Tural, kısa süre içinde de Ankara’daki 211 PTT iş yerinde bu hizmetin verileceğini bildirdi.

Tural, PTT Genel Müdürlüğü Avrasya Lokali’nde Başkent Doğalgaz A.Ş Genel Müdür Vekili Harun Gündüz’le birlikte düzenlediği basın toplantısında Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş ile iş yerlerinde doğalgaz satışı yapılması konusunda Kasım ayında başlayan görüşmelerin ardından, altyapının oluşturulmasıyla bu hizmetin verilmeye başlandığını ifade etti.

Başkent Doğalgaz A.Ş Genel Müdür Vekili Harun Gündüz ise, Ankaralılara daha iyi hizmet vermek ve doğalgaz satışı için şehir merkezinde oluşan yoğunlukları gidermek amacıyla PTT ile işbirliğine gittiklerini ifade ederek, yurttaşların Türkiye’nin herhangi bir yerinden PTT’nin online sistemiyle de doğalgaz borçlarını ödeyebileceklerini belirtti.

Gündüz, Ankara Büyükşehir Belediyesinin, Kızılay metro istasyonunda PTT’ye 2 iş yeri tahsis ettiğini, buradaki banka şubelerinin ise doğalgaz işlemlerine devam edeceklerini dile getirdi.

PTT’nin, gaz satışına başladığı semtler şöyle: Ahmetler, Akyurt, Altındağ, Aşağı Ayrancı, Aydınlıkevler, Bahçelievler, Bakanlıklar, Balgat, Batıkent, Bilkent – Çayyolu, Cebeci, Çankaya, Çubuk, Demetevler, Dikmen, Emek, Eryaman, Etlik, Etimesgut, Gimat, Gölbaşı, Hasanoğlan, İskitler, Kavaklıdere, Kazan, Keçiören, Kızılay, Küçükesat, Maltepe, Mamak, Ostim, Pursaklar, Samanpazarı, Sıhhiye, Sincan, Siteler, Ulus, Yenimahalle.

Etiketler: » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?