logo

ANKİSAD Çubuk’ta İftar Verdi

ANKİSAD Çubuk’ta İftar Verdi

ANKİSAD Başkanı Harun Akca: ’’Ankara’da 10 iş adamı ile başladığımız faaliyetimizde, her geçen yıl büyüyerek bu gün bin kişiye ulaşmanın gururu ve mutluluğunu yaşamaktayız’’dedi.

İftar programına Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Belediye Başkanı Lokman Özden, ANKİSAD Başkanı Harun Akca, ANKİSAD Çubuk Temsilcisi Gıyasettin Yücel, Belediye Başkan Yardımcıları Hacı Çelebi, Mehmet Kuzal, Ak Parti İlçe Başkanı Tuncay Acehan, MHP İlçe Başkanı Said Aydos, esnaf ve oda temsilcileri ile çok sayıda iş adamı katıldı.

Çubuk Belediye Başkanı Özden, iş adamlarına seslenerek Yıldırım Beyazıt Üniversitesi için ilçede hazırlık yapmalarını söyledi

Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği (ANKİSAD) Çubuklu iş adamlarına iftar yemeği düzenledi. İftara katılan Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Çubuklu iş adamlarına seslenerek ilçede kurulacak Yıldırım Beyazıt Üniversitesi için hazırlık yapmaları çağrısında bulundu.

Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen iftar yemeği İlçe Müftüsü Bilal Kara’nın okuduğu Kuranı Kerim tilaveti ve dua ile başladı.

İftar yemeğinin ardından konuşan ANKİSAD Başkanı Harun Akca, dernek olarak her geçen gün daha da büyüdüklerini ifade ederek, özellikle Afrika ülkelerindeki fırsatları değerlendirdiklerini kaydetti.  Ankara’da 10 kişi ile başladıkları oluşumda bu gün bin kişiye ulaşmanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını anlatan Akca, ’’Ankara’da 10 iş adamı ile başladığımız faaliyetimizde, her geçen yıl büyüyerek bu gün bin kişiye ulaşmanın guru ve mutluluğunu yaşamaktayız. Bu büyüme aynı zamanda ülke ekonomisine de katkı demektir. Ankaralı işadamları olarak en büyük hedefimiz ülke ekonomisine katkı sağlamak, işadamlarımızın uluslararası arenada rekabet gücünü artırmak ve ülke istihdamına güç katmaktır. Bu noktada Türkiye İşadamları ve Sanayicileri Konfederasyonu (TUSKON)’dan faydalanmaktayız. Afrika ülkeleri TUKSON İle keşfedilmiştir ve bizde 2006 yılından bu tarafa Afrika ülkelerine yönelik faaliyetler yürütmekteyiz’’ dedi.

ANKİSAD olarak başta iş geliştirme eğitimleri olmak üzere çeşitli geziler düzenlediklerini anlatan Akca,  son bir yıl içerisinde yaptıkları çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi: “Zaman daha aktif, daha atak olma zamanı, bizde ANKİSAD olarak son bir yılda çalışmalarımızı çok yoğun bir şekilde sürdürdük. Son bir yılda derneğimiz, 11 yurtdışı gezisi, 15 söyleşi, 12 yurt içi gezisi,  4 konferans,  21 seminer ve eğitim programı gerçekleştirmiştir. Bunun yanı sıra, sektörel bazda iş geliştirme forumlarına ve TUSKON ’un Dünya Ticaret Köprüsü programlarına da iştirak edilmiştir. Çeşitli ülkelerden gelen iş adamları heyeti de Ankara’da derneğimizce ağırlanmış olup, gelen heyetle ikili iş görüşmeleri yapılmıştır. ANKİSAD olarak Çubuk’ta 10 kişi ile başladığımız çalışmalarımızı bu gün 35 sayısına çıkartmayı başardık. ANKİSAD Çubuk temsilciliğimizin Gıyaseddin Yücel’in yaptığı başarılı çalışmaları yakından takip ediyor, kendisine üstün gayretlerinden dolayı da teşekkür ediyorum’’dedi.

Daha sonra konuşan Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden ise, iftara katılan iş adamlarına seslenerek, işadamlarının Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ne hazırlık yapmalarını istedi.

Kurulacak üniversitenin ilçeye olan etkisine değinen Başkan Özden, şunları söyledi: “Ben ANKİSAD’I iş adamlarını birleştiren ve onların yurt dışına yatırım yapmalarına olanak sağlayan bir kuruluş olarak tanırken, ayrıca eğitime yaptıkları yatırımlardan da tanımaktayım. Biraz önce konuşmasında sayın başkanımız Ankaralı iş adamlarına yönelik yurt içi ve yurt dışında yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Ben ise konuyu biraz eğitim yönünden ele almak istiyorum. Biliyorsunuz ilçemizde üniversitenin kurulum çalışmaları başladı. Bu nedenle ilçemizi her yönüyle üniversiteye hazırlamalıyız. Yaklaşık 25 bin öğrencinin ve 5 bin öğretim görevlisinin bulunacağı üniversite için başta yurtlar, alış veriş merkezleri ve sosyal alanlar gerekmektedir. İş adamlarımızın özellikle yurtlar konusunda ilçemize yatırım yapmasını ve ilçemizdeki eğitim kurumlarına destek vermesini istiyorum.’’

Çubuk’ta ANKİSAD’ın her geçen yıl sayısının artarak büyüdüğünü söyleyen ANKİSAD’ın Çubuk İlçe Temsilcisi Gıyasettin Yücel ise, iftar programına katılan herkese ayrı ayrı teşekkür etti.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?