logo

Ankara’ya Metro Müjdesi

Ankara’ya Metro Müjdesi

Ankara’ya Metro Müjdesi

Yıldırım; “Yarım kalan metrolar 2-2.5 yılda bitirilecek” müjdesini verdi.

Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım, Konya TV’de konuk olduğu Ankara’nın Zirvesi isimli programda Televizyonun Ankara Temsilcisi ve BELDE Gazetesi Haber Müdürü Dursun Erkılıç’ın sorularını cevaplarken, yarım kalmış metro inşaatlarıyla ilgili müjde verdi.

 Başkentlilere; “Sayın bakan, Ankara metrolarıyla ilgili yapım sorumluluğu size verildi. Durum hangi aşamada?” sorusu üzerine, “İhaleleri yaptık” diyen Bakan Yıldırım şöyle konuştu:

“İki tane ihalesi var. Bir tanesi üç tane hat var malum, Sincan, Keçiören, Çayyolu. Bu hatların hepsi için ihale yaptık. Zannediyorum şubat ayı içinde yer teslimi yaparız. İkinci ihale de burada çalışacak araçlarla ilgili. O araçların alımına yönelik de ihaleye çıktık. Şubatın onunda da teklifleri alacağız. Sonra da onu karara bağlayacağız. Bir yandan altyapı yapılacak bir yandan da araçları imal edecek iki sene bilemedin iki buçuk sene bir hedefimiz var bu hatları tamamlayacağız. Bunu Ankaralılar bilir, bunlar Büyükşehir Belediyesinin başladığı ancak bize devredilen hatlardır. Dolayısıyla sıfırdan başlanan bir iş değil ama başlanan bir işi devralmak sıfırdan başlamaktan daha zordur. Onun da bilinmesi lazım. zorluklar olsa da biz bunun içinden çıkacağız inşallah. Ankaralıları daha fazla uzun süre bekletmeden canla başla arkadaşlarımız çalışıyor. Projeyi tamamlayacağız. 2003’te geldiğimizde, ne güzel yahu İstanbul’dan trafiği çok rahat filan diyorduk. Şimdi bazı saatlerde İstanbul trafiğini aratmıyor. Şimdi mutlaka bu metroların bitirilmesi lazım. Ankara’nın rahatlatılması lazım. Bunun farkındayız”dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?