logo

Ankara’ya 5’inci Üniversite Çubuk’a

Ankara’ya 5’inci Üniversite Çubuk’a kurulacağını Salih Kapusuz söyleyerek Çubukluya müjde verdi.

 Ankara’da iki ilçe yeni kurulacak devlet üniversitesi yeri için yarışa girdi. Bakın kazanan hangi ilçe oldu?  Depremde hasarlı evler yıkıldı. Oda seçiminde şok iddia! Kocaeli’nin kokusu korkutuyor!AK Parti Diyarbakır’dan vazgeçmeyecek

 Halk ekmek Ankaralıları zayıflatacak! Manisa köylülerinin okey isyanı Fındık üreticilerine ödeme takvimi ODTÜ’lü öğrenciler Gökçek’in peşinde Başkent’e kurulacak Yıldırım Beyazıt Üniversitesi için Çubuk ve Kazan Belediyesi büyük bir yarışa girdi. İl ve ilçelerin kalkınmasında büyük önem taşıyan üniversitenin kendi bölgelerinde kurulmasını isteyen belediye başkanları ciddi bir faaliyet yürüttü. Son noktayı koyan ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz oldu. Ankara’nın yeni devlet üniversitesi Çubuk’ta kurulacak.

Kurulması kararlaştırılan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile Ankara 5’inci devlet ünivresitesine kavuşmuş olacak.

 İADE-İ İTİBAR OLACAK

Başkent’e 38 kilometre uzaklıkta ve 81 bin nüfusa sahip olan Çubuk’un Belediye Başkanı Lokman Özden, “Tarihin önemli savaşlarından Ankara Savaşı Çubuk Ovası’nda gerçekleşti. Yiğit düştüğü yerden kalkar, iade-i itibar verilmesi adına üniversitenin Çubuk’ta yapılacak olması manidar olacaktır. Sosyolojik olarak da ilçemiz üniversite kurulması için uygun bir zemine sahip” dedi.

 KAYBEDEN BAŞKAN UMUDUNU KORUYOR

Yarışı kaybeden Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk de Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin Kazan’da kurulması için bir çok çalışma yürütmüştü. Lokman Ertürk hala ümidinin olduğunu, hızla ilerleyen Kazan ilçesinin bir üniversiteyi hak ettiğini söyledi.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?