logo

Ankara’nın Yeni Valisi Mehmet Kılıçlar

Ankara’nın Yeni Valisi Mehmet Kılıçlar

Yüksel’den boşalan Ankara Valiliği koltuğuna 4 yıldır Emniyet Genel Müdürlüğü görevini yürüten Mehmet Kılıçlar getirildi.

Resmi Gazete de yayınlanan kararnameye göre, Mehmet Kılıçlar Ankara Valisi Oldu.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan kararnameye göre, Ankara Emniyet Genel Müdürlüğüne Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz getirildi. Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar ise Ankara Valiliğine atandı.

ERDOĞAN’DAN İLK İMZA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu kararla birlikte ilk valiler kararnamesine imza attı.

Ankara Valiliğine 27 Mayıs 2010 tarihinde başlayan Alâaddin Yüksel, emekliliğini talep etmesi nedeniyle görevinden ayrılmıştı.

MEHMET KILIÇLAR KİMDİR?

Valilik resmi internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Mehmet Kılıçlar, 1965 Yılında Tokat’ın Artova ilçesinde doğdu.1984 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu. 1985 yılında Samsun Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Sırasıyla Yozgat’ın Sarıkaya ve Ankara’nın Haymana ilçeleri Kaymakam vekilliği, Giresun’un Yağlıdere, Elazığ’ın Kovancılar Kaymakamlıkları, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişliği, Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı, İçişleri Bakanlığı Temsilciliği, İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı görevlerinde bulundu30 Aralık 2005 tarih ve 9864 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Mardin Valisi olarak atandı. 22 Aralık 2008 tarih ve 14448 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Eskişehir Valisi olarak atanan Vali Kılıçlar, 5 Ocak 2009 tarihinde görevine başladı.

1990-1991 yılları arasında ABD’de 1 yıl İngilizce ve mesleki konularda eğitim, Japonya’da Kamu Yönetimi, Fransa ve Singapur’da mesleki konularda seminerlere katılan Kılıçlar, iyi derecede İngilizce biliyor. Kılıçlar, evli ve iki çocuk babası.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?