logo

Ankara Ziraat Odaları Ergani’ye Gitti

Ankara Ziraat Odaları Ergani’ye Gitti

Ankara Ziraat Odaları Ergani’ye Gitti

Ankara’daki tüm Ziraat Odası Başkanları davet üzerine Ergani’ye gitti. Davetliler arasında Çubuk Ziraat Odası Başkanı da yer aldı.

Ankara’da bulunan tüm Ziraat Odası Başkanları’nın katıldığı gezi ile ilgili olarak bilgi veren Haymana Ziraat Odası Başkanı Halil İbrahim Balıkçı, “Diyarbakır’a gelmemizde emeği geçen Türkiye Ziraat Odalar Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’ın bir projesi. Bu proje kapsamında Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu illeri Ege, Marmara Türkiye geneli Kardeş Ziraat Odaları seçmeleri. İnsanların birbirlerini tanımaları, kardeşlik, dostluk, bilgi alışverişi, ön yargıları kırabilmek. Şahsım ve bir çok arkadaşımız ilkdefa Diyarbakır’a geliyoruz ve çok etkilendik. Bu bölgenin toprakları çok verimli, Vali Mustafa Toprak’la da görüşmemizde belirtmiştik. Bu arazilerin sulu tarıma geçiş yapması bu bölgeler için çok daha iyi olacağını düşünüyoruz. Diyarbakır ve Ankara Ziraat Odaları arasında Kardeş Ziraat odalarını ilk defa bizler başlattık. Çok etkili oldu çok memnun kaldık. Bilgi alışverişlerinde bulunduk. Bu sayede tarımsal ürün çeşitlerini çoğaltmak. Önyargıları kırabilmek. Ankara’ya gittiğimizde tüm üyelerimize her ortamda buraları anlatacağız. En önemlisi verimli toprakları var, su bol, sulu tarım demek istihdam demektir. Tarım ne kadar elverişli olursa Diyarbakır’da istihdam alanları çok olur” diye konuştu.

Balıkçı, Diyarbakır’da Ziraat Odası başkanları olarak çeşitli incelemelerde bulunacaklarını da belirtirken ilerleyen tarihlerde Diyarbakır Ziraat Odaları Başkanlarının da Ankara’ya geleceğini ifade etti.

Geziye Ankara’dan ; Haymana Ziraat Oda Başkanı Halil İbrahim Balıkçı, Şereflikoçhisar oda başkanı Hikmet Bozkurt, Beypazarı Mustafa Ateş, Sincan Zekeriya Sezgin Gülmez, Gölbaşı Sadullah Karaaslan, Çubuk Ziraat Odası Başkanı Orhan Gülle, Nallıhan Uğur Günay, Akyurt Zekerya Karakaş, Bala Nizamettin Gürbüz, Elmadağ Şenol Küçükkurt, Polatlı Zekayi Köseoğlu, Kalecik H. Yalçın Dikenoğlu, Diyarbakır Ziraat oda Başkanları Bahri Erdem, izzet Güzel, Eniz Özkaya, Mustafa Can, Mehmet Kumral ve Ekrem Özavci ile birlikte yemeğin ardından Tarihi Hilar ve Çayönünü gezdi.

Çubukpost

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?