logo

Ankara Yemekleri Kitabına Çubuk Yemekleri Yer Alacak

Ankara Yemekleri Kitabına Çubuk Yemekleri Yer Alacak

Ankara Yemekleri Kitabına Çubuk Yemekleri Yer Alacak

Ankaralılar Vakfı, Ankara yemeklerinin tanıtılacağı bir yemek kitabı hazırlıyor. Hazırlanan kitaba Çubuk yöresel yemekleri de konulacağı düşünülüyor.

Ankaralılar Vakfı’nın Çankaya’daki Behzat Restoranda verdiği yemeğe Ankaralılar Vakfı Başkanı Halil Şıvgın, Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcısı Murat Bölük, Ankara’nın ilçelerinde görev yapan kaymakamlar ve yerel yöneticiler katıldı. Şıvgın, Ankara yemekleriyle ilgili bir kitap hazırladıklarını söyledi. Kitapla ilgili çalışmalarda İl Kültür Müdürlüğü ve Ankara Valiliği’nin desteğini alacaklarını belirten Şıvgın, “En önemlisi bu kitabın düzgün hazırlanması ve yöresel yemeklerin tanıtılmasıdır” dedi.

Uygulamanın, pişirme farklılıklarının ve ustalıkların bir kısmının kitaba yansıyacağını anlatan Şıvgın, İl Kültür Müdürlüğü’yle, Altındağ Kaymakamlığı’yla, Çubuk Kaymakamlığı’yla çalışma grubu oluşturup süratli bir şekilde hazırlıkları tamamlamaları gerektiğinin altını çizdi.

 Profesyonel fotoğraf sanatçısı Recep Peker’le çalıştıklarını dile getiren Şıvgın, fotoğraf sunuşlarının iyi olacağına vurgu yaptı. Ankara yemekleriyle ilgili ilk defa bir kitap hazırlandığına işaret eden Şıvgın, Ankara’ya sahip çıkmaya bundan sonra da devam edeceklerini söyledi. Vakıf olarak 10-15 yıldır yemek yarışmaları düzenledikleri bilgisini veren Şıvgın, yarışmaların bundan sonra da devam edeceğini açıkladı. Yaptıkları çalışmaların bir maliyetinin olduğuna dikkat çeken Şıvgın, mutlaka bir kaynak bulmaları gerektiğini ifade ederek, Türk Kalkınma Ajansı’ndan yardım talebinde bulunduklarını söyledi.

Kitabın piyasaya çıkışının Dünya Turizm Günü’ne denk gelmesini istediklerini söyleyen Şıvgın, Eylül’den itibaren haftada bir veya 15 günde bir toplantı düzenleyeceklerini sözlerine ekledi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?