logo

Ankara Valisi Sera Kent’te İftar Yaptı

Ankara Valisi Sera Kent’te İftar Yaptı

Ankara Valisi Alâaddin Yüksel, Çubuk’ta tarlalarda çalışan çiftçilerle beraber iftar yaptı.

Vali Yüksel ilçeye gelişinde, Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Belediye Başkanı Tuncay Acehan, İlçe Emniyet Müdürü Vekili Vahit Kıtır, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Murat Tiryaki ve İlçe yöneticileri tarafından karşılandı.

İftar öncesi, Akkuzu Mahallesi’nde kurulan 10.000 m² tek çatı serada incelemelerde bulunan Vali Yüksel, “Ankara tarımını kalkındırmak için özellikle yaş sebze, kesme çiçek ve süs bitkileri yetiştiriciliğini geliştirerek tarımın çeşitlendirilmesi en büyük hedefimizdir. Güldarpı, Kızılca, Taşpınar, Aşağı Çavundur ve Akkuzulu bölgelerinde bulunan seralardan elde edilen ürünlerin, yerinde pazar bulmasıyla ilçeye yeni bir ekonomik kaynak yaratılacaktır.”dedi.

Ankara’da sera sayısının her geçen gün arttığını hatırlatan Vali Yüksel, “Çubuk ilçemizde 2011 yılından itibaren başlayan seracılık faaliyetleri bugün 97 seraya ulaşmıştır.” dedi.

Çubuk ilçesinin, seracılıkta belli bir seviyeye geldiğini ve kısa sürede önemli mesafe kat edildiğini belirten Vali Yüksel, “İlçemiz seracılık ile alternatif bir üretim alanına kavuşmuştur. Kısa bir süre içerisinde, Çubuk ilçemiz süs bitkileri üretim üssü olacaktır. Üreticilerimiz de olumlu sonuç aldıkça işlerini daha da geliştireceklerdir. Çünkü seracılık potansiyeli yüksek, gelecek vaat eden bir sektördür.”dedi.

Vali Yüksel “Şimdi yapılması gereken şey, çiftçilerimizin özellikle belediyelerimiz tarafından desteklenmesi ve onların yüreklendirilmesidir” dedi.

Daha sonra seralarda ve tarlalarda çalışan köylülerle birlikte iftar yapan Vali Yüksel, “Rahmeti ve bereketi bol Ramazan ayında, alın terini ve emeğini toprak ile buluşturan çiftçilerimizle iftar sofrasında buluşmak benim için mutluluk vesilesidir” dedi.

Vali Yüksel seralarda ve tarlada çalışan köylüler ile geç saatlere kadar sohbet etti. Köylülerin sorunlarını dikkatle dinleyip not alarak çözümü konusunda ilgili birimlere gerekli talimatlar vereceğini söyleyen Ankara Valisi Alâaddin Yüksel, çocuklara da hediye oyuncaklar verdi ve köylülerin yaklaşan Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramlarını kutlayarak Çubuk’tan geç saatlerde ayrıldı.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?