logo

Ankara Valisi Çubuk’a Geldi

Ankara Valisi Çubuk’a Geldi

Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Çubuk’a ziyarette bulundu.

İlçe ve belediye hakkında bilgi alan Kılıçlar, “Çubuk Ankara’nın yanı başında doğal güzelliğe sahip sakin ve huzurlu ilçesidir” dedi.

İki gün üst üste ilçeye gelen Vali Kılıçlar’ı belediye başkanlık binası önünde Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, Ak Parti İlçe Başkanı Avukat Baki Demirbaş birlikte karşıladı.

İlçenin tarihi evleri, mesire yerleri ve yaylaları hakkında bilgi veren Başkan Acehan, proje aşamasında olan bazı projeler hakkında da görüş alış verişinde bulundu.

Ankara Savaşı’nın geçtiği bölgede yapılacak Panorama 1402’yi Türk Dünyasına kazandırmak için Vali Kılıçlar’dan destek isteyen Başkan Acehan, “İki Türk devleti arasında geçen tarihin en kanlı meydan savaşlarından olan 1402 Ankara Savaşı’nı anlatan ve canlandıracak ‘Panorama 1402’yi savaşın yaşandığı alanda yapmak istiyoruz. Bu proje Türk Dünyası’nı bir araya getirirken, ilçemizde de turizmi ve dolayısı ile ekonomiyi canlandıracak” dedi.

Bölgeyi harita üzerinden inceleyen Kılıçlar, “Bu bölgeye özellikle hafta sonu Ankaralıları çekmek gerekir. Bu konuda sizin planladıklarınız önemli, daha neler yapılabilir onlar üzerine de bir çalışma yapalım. Biz bu konularda size her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?