logo

Ankara Güzelleşiyor

Ankara Güzelleşiyor

Ankara Güzelleşiyor

Ankara ve ilçelerinin doğal varlıkların yaşatılması ve korunması için Ankara İl Genel Meclisi Ağaçlandırma ve Park Bahçeler Komisyonu büyük yatırımlar yapıyor.

Ağaçlandırma ve Park Bahçeler Komisyonu başkanı Mehmet Kalyoncuoğlu şu açıklamalarda bulundu; “Başkan vekili Çubuk il genel meclis Üyesi Ahmet Arslan, sözcü Aşir Yüksel üyeler Aydın Gülhan ve Osman Alp ile komisyonumuza gelen önergeleri titizlikle inceliyor ve yerinde görerek raporlarımızı hazırlıyoruz.

Ankara İl Genel Meclisi üyeliği görevine geldiğimiz günden bu yana Ankara’mıza çok ciddi yatırımlarımız gerçekleşmiştir. Bunlar Ağaçlandırma hizmetleri dikim işi, park ve bahçe hizmetleri, oyun alanları, mesire yerleri, köy meydanları, sokak sağlıklaştırmayla toplam 143 köy meydanına kilitli parke taşı döşenmiştir. Dinlenme piknik alanları, 55 çocuk oyun grupları,4 adet orman yangın söndürme göletleri, Çamlıdere Aluç dağı mesire yeri, Polatlı kargalı mesire yeri, Nallıhan ilçesi Karacasu uyuzsuyu şelalesi, meyil hacılar kabaardiç mesire alanı, Davutoğlan kuş cenneti, Bala davdanlı, projelerimizle Ankara halkımızın hizmetine sunulmuştur.

2010 yılı sonu itibariyle 17 ilçemizde yer alan 78 adet köyde 150.000 m2 kilitli beton parke taşı döşenmiştir. 6 Bölgede 163 hektar ağaçlandırma alanı tamamlanmış olup 58 hektar alanın çalışması ise devam etmektedir. 2010 yılı sonunda yapılan toplam harcama 3 milyon 55 bin TL’dir.

2011 yılı yatırım ve çalışma programında çevre ve orman hizmetleri yatırımı için 2.9000.000 TL ödenek ayrılmıştır. Muhtelif ilçelerdeki mesire ve köy meydanı ile sokak sağlıklaştırılması işlerini içeren toplam 9 adet projenin ise arazi çalışmaları devam etmektedir.

Ağaçlandırma hizmetleri ile il özel idaresi belediye sınırları dışındaki yerleşim yerlerinde çevrenin güzelleşmesi ve yeşil bir yerleşim alanı oluşturulması, tarım dışındaki alanlarda toprağın korunması ve erozyonun önlenmesi amacıyla her tür ağaçlandırma yapabilir veya bu amaçla yapılacak faaliyetleri destekler.

Park ve bahçe tesisi hizmetleri ile belediye sınırları dışındaki yerleşim alanlarındaki ve köylerde vatandaşların dinlenmesine ve eğlenmesine yardımcı olacak parklar, piknik ve yürüyüş alanları ve bahçeler ile çocuklar için oyun alanları ve oyun grupları oluşturulmuştur”dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?