logo

Ankara da Patlama Çok Can Yaktı

Ankara da Patlama Çok Can Yaktı

Ankara Kızılay’da akşam 18.45 sıralarında Güven Park’ta seyir halinde bomba yüklü bir aracın patlatılması sonucunda saldırgan dahil 37 kişi hayatını kaybetti, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun açıklamasına göre 71 yaralının hastanelerdeki tedavisi sürüyor.

SAĞLIK BAKANI AÇIKLADI         SAĞLIK BAKANI AÇIKLADI

SALDIRIDA ÖLENLERDEN 13’ÜNÜN CENAZESİNİN ADLİ TIP KURUMUNDAKİ OTOPSİ İŞLEMLERİ TAMAMLANDI

Ankara’daki terör saldırısında hayatını kaybedenlerden 13’ünün cenazesinin, Adli Tıp Kurumundaki otopsi işleminin tamamlandığı öğrenildi. Alınan bilgiye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, saldırıda hayatını kaybedenlerin otopsilerinin yapılması için 8 cumhuriyet savcısı görevlendirdi.

Adli Tıp görevlileri, savcıların nezaretinde şu ana kadar 13 cenazenin otopsi işlemini tamamladı. Bu arada, saldırıda yaşamını yitiren vatandaşların yakınları da Keçiören Adli Tıp Kurumu bahçesinde bekleyişlerini sürdürüyor.

ANKARA KIZILAY’DA PATLAMADAN İLK GÖRÜNTÜLER   ANKARA KIZILAY’DA PATLAMADAN İLK GÖRÜNTÜLER

Ankara’nın birçok bölgesinden duyulan patlama nedeniyle çok sayıda araç ve belediye otobüsü de zarar gördü.

Atatürk Bulvarı’nda meydana gelen patlamanın ardından bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye aracı sevk edildi, polis ekiplerince Kızılay meydanında geniş güvenlik önlemleri alındı.

ANKARA’DA İZİNLİ PERSONEL GÖREVE ÇAĞIRILDI

Ankara Emniyeti’nde izinli tüm personel görev başına çağırıldı.

ANKARA’DAKİ BOMBALI SALDIRI ANI KAMERADA!   ANKARA’DAKİ BOMBALI SALDIRI ANI KAMERADA!

SAĞLIK BAKANLIĞI: KAN STOKLARIMIZ YETERLİDİR

Sağlık Bakanlığı Kızılay’da meydana gelen patlamanın ardından Ankara’da yaralıların sevk edildiği hastanelerde kan ihtiyacı bulunmadığını duyurdu. Türk Kızılayı da Ankara’da meydana gelen patlamayla ilgili olarak kan stoklarının yeterli olduğunu bildirdi.

DÜNYA PATLAMAYI BÖYLE GÖRDÜ!        DÜNYA PATLAMAYI BÖYLE GÖRDÜ!

YARALILARIN SAĞLIK DURUMU ALO 184’TEN ÖĞRENİLEBİLİYOR

Sağlık Bakanlığı, Ankara Kızılay’daki patlamada yaralananların sağlık durumuna ilişkin Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi ALO 184 hattından bilgi alınabileceğini duyurdu.

HÜKÜMETTEN İLK AÇIKLAMA

Saldırı sonrası Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında güvenlik zirvesi düzenlendi. Zirve sonrası Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 19’u ağır 125 kişinin yaralandığını, saldırgan dahil 34 kişinin öldüğünü açıkladı. İçişleri Bakanı Efkan Ala da saldırı hakkında ciddi bulgulara ulaşıldığını ancak kesin bilginin soruşturma tamamlandıktan sonra açıklanacağını söyledi.

KIZILAY VE CİVARI TRAFİĞE KAPALI

Ankara Valiliği tarafından, terör saldırısıyla ilgili olay yeri inceleme çalışmaları devam edeceği belirtilerek, bugün Atatürk Bulvarı’nın Kızılay civarının trafiğe kapatılacağı bildirildi.

Ankara Valiliğinden yapılan açıklamada, terör saldırısıyla ilgili olay yeri inceleme çalışmaları devam edeceğinden, 14 Mart Pazartesi günü Atatürk Bulvarı’nın Kızılay civarının trafiğe kapatılacağı belirtildi.

Açıklamada, araç sürücülerinin seyir güzergahlarını buna göre belirlemeleri gerektiği kaydedildi.

AKSARAY YOLU ABLUKADA

Ankara’da meydana gelen terör saldırısının ardından Aksaray’da karayolları adeta abluka altına alındı.

Karayollarını tutan Aksaray Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Aksaray-Ankara Karayolu başta olmak üzere Adana, Nevşehir ve Konya Karayolunu adeta abluka altına aldı.

Ekipler neredeyse karayollarından geçen tüm araç, otobüs ve yük araçlarını tek tek durdurarak geniş çaplı inceleme ve sorgulama yaptı. Otobüslerdeki yolcular tek tek kimlik ve GBT sorgusundan geçirildi. Yaklaşık 150 polisin görev aldığı güvenlik uygulamasında şüpheli şahıslar uzun uzun inceleme ve sorgudan geçti. Çelik yeleklerle uygulama yapan polislere, uzun namlulu silahlı polisler de güvenliği sağlayarak eşlik etti.

Daha öncede Ankara’da düzenlenecek olan “Barış Mitingi” öncesi, tren garına giden köprü altındaki toplanma noktasında iki ayrı patlama meydana geldi.

Patlamalarda çok kişinin hayatını kaybettiği ve birçok kişinin de yaralandığı belirtiliyor. Ölü sayısının artmasından endişe ediliyor. Yaralılar ambulanslarla hastanelere taşınıyor

Türkiye’de oynanan oyun tüm hızıyla devam ediyor. Yine seçim öncesi ve yine bombalar patlıyor…

Bir görgü tanığı: Patlamalardan biri, halay çekenlerin ve çantaların bırakıldığı yerde meydana geldi.

Gelen ilk bilgilere göre canlı bomba olduğu ileri sürülüyor. Miting alanında yaralılar için kan anonsları yapılıyor.

Ankara Tren Garında toplanan ve Sıhhiye’ye yürümeye çalışan grubun toplanmaya çalıştığı sırada garın önündeki alt geçidin iki yanında EMEP, HDP, SGDF pankartlarının olduğu yerde patlamalar oldu.

Tertip komitesi mitingi sona erdirme kararı aldı. Açıklamada “Pankartlarımızı topluyoruz, şube başkanları bölgelerden gelen kişileri arabalarına güvenli bir şekilde ulaştıracak” dedi.

#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?