logo

Ankara da Doğalgaz Sözleşmesi Pazartesi İmzalanacak

Doğalgaz Altyapı İhalelerini Kazanan Firmalarla Pazartesi Sözleşme İmzalanacak .

Başkent Doğalgaz Genel Müdürlüğü Belediye Sınırları Dışındaki Alan Sınırları İçerisinde Yer Alan İlçeleri Kapsayan Doğalgaz Altyapı İhalelerini Kazanan Firmalarla 25 Ekim 2010 Pazartesi Günü Sözleşme İmzalanacak. 

 Başkent Doğalgaz Genel Müdürlüğü belediye sınırları dışındaki alan sınırları içerisinde yer alan ilçeleri kapsayan doğalgaz altyapı ihalelerini kazanan firmalarla 25 Ekim 2010 Pazartesi günü sözleşme imzalanacak.

Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklama ile Ankara’daki doğalgaz altyapı ihaleleriyle ilgili bilgi verildi.

Başkent Doğalgaz Genel Müdürlüğü, Ankaralı vatandaşların taleplerini karşılayabilmek için Haziran ayında Ankara belediye sınırları dışında kalan alan sınırları içerisinde yer alan ilçeleri kapsayan altyapı ihalelerine çıktığını hatırlatarak “Şirketimize, “yaklaşık maliyetlerin üçüncü şahısların eline geçtiğine’ dair ihbar faksı gelmesi üzerine ihaleler mevzuat gereği iptal edilmiştir” dedi.

“DÖRT AYRI İHALEYE ÇIKILDI”-

Şirket, yapacağı ihalelerin 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu ve diğer ilgili mevzuatlara tabi olduğunu ve bu nedenle tabi olunan mevzuat hükümleri gereğince ihale işlemlerinin tamamlanması için yaklaşık üç aylık bir sürenin gerektiğini ifade etti. İptalin ardından vatandaşları mağdur etmemek için hızlı olarak dört ayrı halinde ikinci bir ihaleye çıkıldığını kaydeden Şirket ihale hakkında şu bilgileri verdi:

“Dört ihale paketinden Yenimahalle, Gölbaşı, Çankaya ve Altındağ ilçelerinin bir kısmını kapsayan paket için yüklenici firmayla sözleşme imzalanmış olup, firma tarafından doğalgaz hattı döşeme çalışmalarına başlanmıştır. Ancak Keçiören, Etimesgut, Pursaklar, Çankaya, Altındağ, Gölbaşı, Saray, Yenimahalle, Altınova, Çubuk, Sincan, Eryaman, Mamak, Akyurt, Kazan, Elmadağ ve Hasanoğlan ilçe ve beldelerini kapsayan diğer üç ihale paketi için, ihaleye katılan diğer firmalar tarafından Kamu İhale Kurumu’na itiraz edilmiştir. İtirazlar Kamu İhale Kurumu tarafından incelenerek karara bağlanmıştır. Bu karar dahilinde ihaleyi kazanan firmalarla 25 Ekim 2010 Pazartesi günü sözleşme imzalanacak ve ilgili firmaların, ivedi bir şekilde çalışmalarına başlamaları sağlanacaktır.”

Ayrıca şirket, Altyapı Kontrol Merkezi (AYKOME) tarafından 1 Kasım olarak açıklanan asfalt kırma yasağı hususunda ise bu tarihten sonra çalışmalara devam edileceğini ve herhangi bir mağduriyetin yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınacağını bildirdi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?